Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 tdi AVF] Odpala i zaraz gasnie, mruga kontrolka świec.


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka... Mam taki kolejny problem...

Wczoraj wieczorem po pracy chciałem odpalić auto i ... Po przekręceniu kluczyka auto odpaliło i zaraz zgasło, przy drugiej próbie zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych ale auto też nie odpaliło. Udało się dopiero odpalić za 4 razem.

Dziś przed momentem podłączyłem komputer i pokazało mi tylko 2 błędy.

W silniku:

17978 - Engine start blocked by immobilizer

P1570 - 35-00 -

i drugi w instruments:

01176 - Key

07-10 - Signal too low - Intermittent

Dodam że auto dziś normalnie odpaliło, a i posiadam tylko jeden oryginalny kluczyk ;/ ...

Ma ktoś jakieś wizje o co mu chodzi?

Edytowane przez zaba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie był za słaby sygnał z kluczyka i immobilaiser sie zablokował. Mam czasem tak samo. To na pewno była kontrolka świec żarowych czy kontrolka żółta z kluczykiem? Po wyciągnieciu kluczyka i przekręceniu powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś w B5 gasło co jakiś czas aż w końcu nie dało się w ogóle odpalić, pomogło dopiero całkowite wywalenie immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie był za słaby sygnał z kluczyka i immobilaiser sie zablokował. Mam czasem tak samo. To na pewno była kontrolka świec żarowych czy kontrolka żółta z kluczykiem? Po wyciągnieciu kluczyka i przekręceniu powinno być ok.

Tak kontrolka świec (spiralka) dość szybko mrugała. Co do kontrolki zółtej z kluczykiem to nie zauważyłem w ogóle takiej, nawet przy odpalaniu czy przekręcaniu zapłonu. Co do odpalnia to dopiero za 4 razem auto odpaliło.

Miałem tak kiedyś w B5 gasło co jakiś czas aż w końcu nie dało się w ogóle odpalić, pomogło dopiero całkowite wywalenie immo.

Gdzieś obiło mi się o uszy że można wyłączyć całkiem immo ... Chyba to by było najlepsze rozwiązanie niż dłubanie w tym immo aby działał o ile to immobilizer. Nie chciałbym aby to znów się powtórzyło jak będę daleko od domu i wcale nie odpalę :( ...

Edytowane przez zaba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te same błędy,pod kierą masz kostkę od immo wypnij kostkę podoginaj piny i psiknij kontaktem ,problem zniknie ,przerabiałem to jakieś 4 m-c temu,auto odpalało i gasło ,za którymś razem zapalało,po czyszczeniu pinów spokój do dziś

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to muszę rozebrać całą obudowę tą przy kierownicy? Kierę też trzeba ściągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,wystarczy dolną część pod kierą


dodam że w b5 jest ta sama historia


zaznaczone 1 to ta kostka

9jmCD1U.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. to takie małe gów.. robi tyle problemów ... W sobotę się tym zajmę i zobaczymy co będzie ..;) Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że w golfie 3 ten sam problem rozwiązałem identycznie... Jakieś 10 lat temu

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...