Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy


misiek110985

Rekomendowane odpowiedzi

Inny dwumas, inne sprzęgło ... dalej wymieniać ?
Bez zmiany skrzyni na 6 nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy potrzebuje pomocy a mianowicie mam pytanie mam skrzynie 5 biegową i czy mogę założyć kolo dwumasowe ze sprzęgłem ze skrzyni 6 biegowej???

kolega pyta czy może założyć sprzęgło z dwuamasą od AVF do skrzyni 5b

No skoro do AWX można wkładać skrzynię 6tke zakładając dystans rozrusznik i całe sprzęgło z dwumasą 240 nie mówiąc o reszcie gratów to do skrzyni 5ki po zastosowaniu tylko dystansu i rozrusznika od AVF chyba też można założyć komplet 240 tylko bedzie chyba potrzeba wyregulować wybierak na śrubach. Chyba że się mylę i skrzynia 5 ma inny dzwon i może gdzieś jednak kolidować ze sprzęgłem?

Witam.

Koledzy potrzebuje pomocy a mianowicie mam pytanie mam skrzynie 5 biegową i czy mogę założyć kolo dwumasowe ze sprzęgłem ze skrzyni 6 biegowej???

kolega pyta czy może założyć sprzęgło z dwuamasą od AVF do skrzyni 5b

No skoro do AWX można wkładać skrzynię 6tke zakładając dystans rozrusznik i całe sprzęgło z dwumasą 240 nie mówiąc o reszcie gratów to do skrzyni 5ki po zastosowaniu tylko dystansu i rozrusznika od AVF chyba też można założyć komplet 240 tylko bedzie chyba potrzeba wyregulować wybierak na śrubach. Chyba że się mylę i skrzynia 5 ma inny dzwon i może gdzieś jednak kolidować ze sprzęgłem?

Jednak skrzyni 5biegów nie da rady włożyć na sprzęgło i koło dwumasowe 240mm zrobiłem zdjecia które same daja odpowiedź :/

7eb4eb76ee6da005med.jpg

to jest skrzynia 5 bieg z dwumasą i sprzęgłem 228mm

35d3f3459129199amed.jpg

to jest skrzynia 6bieg Quattro ze sprzęgłem i dwumasą 228mm

6fae21ac23340097med.jpg

skrzynia GBQ 5 bieg

859823268c48acb1med.jpg

skrzynia GBC 6 bieg Q

Największa różnica która rzuca się oczom jest po stronie rozrusznika przy jego górnej śrubie. Ogólnie widać że dzwon skrzyni 6b jest szerszy.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...