Toczas

558 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Toczas

Reputacja

1. Może ktoś jeszcze miał inne doświadczenia w tym temacie?
  2. Przyszedł ten czas i dwumas jest do wymiany. Audi a4 b7 1.9 tdi BKE 116. I tu pojawia się pytanie, regenerować czy wymieniać. Regeneracja dwumasy i sprzęgło = 850 + robota Nowe częśc = 1800 + robota Na rynku jest masę firm, które regenerują, przykład z wizualizacją: KLIK Pytałem kilku mechaników i są podzieleni. Jedni mówią, ze taki oryginał zregenerowany jest nawet lepszy jak zamiennik. Inni mówią, że to lipa i firmy regenerujące dają smar i słabe elementy do środka a sprężyny które tam wsadzają nie są nowe ponieważ takie sprężyny do dwumasy nie są w ogóle w sprzedaży i uważają, że to jest kombinowanie. Macie doświadczenia z tym?
  3. Witam, Przymierzam się do wymiany klapy ze zwykłej a4 b7 na wersje s-line. Na co uważać? Poluję na klapę czarną najlepiej bez malowania. O ile z innych tematów wiem, że samo przełożenie klapy jest możliwe to: Często na aukcjach widać tzw. gołe klapy które są o wiele tańsze, pewnie chodzi o klapy bez lamp itp. W takim przypadku lampy ze starej klapy będą pasowały do drugiej wersji? Co z zamkiem? Po prostu przekładam? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  4. Ja kupiłem jakiś rok temu podswietlenie z duza liczba ledow tego typu: http://allegro.pl/lampki-led-podswietlenie-audi-a3-8p-a4-b6-b7-a6-c6-i6060695474.html po pol roku zaczelo mi wywalac blad, ale dopiero np po 30 minutach jazdy itp. Było to tak nieznośne, ze je odlaczylem. Dodatkowo zauważyłem, że wytopiło w środku troche plastiku tam na złączach w klapie. Nie polecam. Teraz chyba kupię te: http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html Jak ten filtr z powyższego zdjęcia się nazywa? Archi78
  5. Taka dziwna sytuacja, od roku jeżdżę z diodami, które nie pokazywały błędu, jednak ostatnio błąd się zaczął pokazywać, w dowolnym momencie. Czasem zaraz po odpaleniu samochodu a czasem po godzinie jazdy. O co tu chodzi?
  6. Po 5 min na naszej krajowej aukcji stwierdzam, że są radia z numerami: 8E0035186N 8E0035186D 8E0035186J 8E0035186G 8E0035186L 8E0035186 8Z0035186A 8P0035186C 8E0035186AA - S-line? Co prawda część to radia z audi A2 i A3 które troszke by nie pasowały ale i tak jestem pod wrażeniem ilości modeli. Mam szukać D?
  7. Ok to pomocne! tylko jest tu ktoś kto wie jak to rozpoznać? jakaś literka tylnej etykiecie? bo na rzetelność sprzedawcy nie zawsze można liczyć.
  8. Ale jak za stare? chodzi o to ze to jest audi concert II a powinno byc III/ symphony czy tam były jakieś nowsze wersje oprogramowania pomiędzy czy jak? Radio jak i kierownica nie były fabrycznie w aucie.
  9. Radio: Kierownica jest taka: (zdjęcie nie moje)
  10. Witam! Potrzebuję pomocy:) O co chodzi: -tradycyjna kierownica wielofunkcyjną czteroramienna juz zakodowana 02041 -moduł 8E0953549Q -radio concert II CD -taśma 4E0953541A z kabelkiem oczywiśćie Cała kierownica świeci, regulacja głośności działa natomiast lewa strona (MODE i zmiana stacji) nie działa. Miał ktoś tak wcześniej?
  11. Toczas

Co to za felga?

Witam, Jakiś czas temu kupiłem A4 B7, auto miało już felgi i wtedy mi się wydawało że są to oryginalne felgi audi ale nie miały one dekielków (rzekomo zostały skradzione). W chwili gdy zacząłem się naprawdę interesować tymi felgami i zakupem brakujących dekielków okazało się, że są to chyba jakieś podróbki i dobór dekielków jest niesamowicie trudny do nich a wygląda to tak: Podczas gdy oryginalne felgi wyglądają tak : Najbardziej wyraźna różnica kryje się pod deklem gdzie są numery. Spotkał się już ktoś z tym? Jakieś rady? Co to za felga?
  12. Podczepiam się pod ten temat. Czytam już od kilku dobrych dni "cały internet" i nie mogę dojść do ładu. Jako że moje audi B7 (sedan) nie miało, kierownicy multifunkcyjnej jak i pełnego nagłośnienia to powoli zacząłem kompletować zestaw. Obecnie mam tą kierownicę (czteroramienna taka jak na zdjęciu poniżej). Manetki są z tempomatem fabrycznie wbudowanym. Radio audi concert II Docelowo będzie pełny zestaw nagłośnienia Bose http://img38.otomoto.pl/images_otomotopl/823783575_4_1080x720_b7-19-tdi-116-km-prywatne-100-oryginalny-lakier-bezwypadkowy-osobowe_rev003.jpg Jednak kierownica jest jeszcze nie podłączona i tu jest problem. Potrzebuję zwijak/taśme o oznaczeniu A, B, E? Z tego co wiem ma być 12 pin. Każdy inaczej pisze. Do tego jeszcze wiązka. Taśma która jest wbudowana w auto jest nieodpowiednia. Sprawy programowania zostawiam na później.
  13. Hej! Jestem Kamil. Od dłuższego czasu bierny użytkownik. Teraz postanowiłem się zarejestrować.