Treść opublikowana przez airot
-
[B7 BPW] Czyszczenie DPF-a
W jaki sposób wyczyścić DPF nie posiadając VAG-a? Jaką prędkością jeździć, co włączyć, jak długo jeździć? Pytanie jeszcze czy to normalne, że muszę czyścić DPF dwa razy w miesiącu średnio? Stacje z których ostatnimi czasy korzystam to tylko i wyłącznie SHELL (przeszedłem z BP). Raz na jakiś czas udało się wyczyścić przechodząc na manuala na 5 bieg i jadąc jakieś 70km/h. Ale teraz ta technika nie działa. Straciłem kompletnie przyspieszenie.. palą mi się jakieś dodatkowe lampki które zapalają się jak to w serwisie audi powiedziano w wypadku gdy ignoruje się jakieś błędy komputera (zapchany DPF). Ostatnio jak miałem coś takiego pomogła wizyta w serwisie audi, ale koszt 'godzinnej' jazdy Panów z VAGiem to 300pln co mi się.. nie uśmiecha tak często. Pomocy.. * nie używaj prefixu ALL jeżeli tego nie potrzeba - określa się wtedy konkretnie kod silnika - Łukasz
-
Spociki Łódzkie
Znaczy.. dzisiaj? :-)
-
[ALL B7] Dziwny strzał
Okej, pojechaliśmy na serwis bo zaczęły się palić kontrolki informujące o świecach potem o pompie.. więc coś się ostro pokopało. Podjechaliśmy na serwis, podpięli pod VAGa, przejechali się z 50km i wyczyścił się do zera.. miejmy nadzieje, że nie szybko się znowu przepełni.
-
[ALL B7] Dziwny strzał
ono ostatnio wracaliśmy z wiednia, trzymał się dość.. wysokich prędkości, ale bez przesady. Spalanie trzymało się na poziomie 8l. Ostro jechać - nie jeżdżę raczej tak normalnie ale też nie jak emeryt. Pojeździłem dzisiaj sporo i nie wypalił. Trzyma się cały czas tej ikonki a próbowałem różnie jeździć raz szybko na sporcie (oczywiście w mieście nie mogę za bardzo. :/) a raz wolno. Cały czas.. żadnego strzału. Rano do serwisu podjadę, zobaczę co i jak - chyba, że podpowiecie jak bez VAGa go wystrzelić. ;-)[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2008, 00:50 _________________________________________________no i byłem w serwisie.. nic ciekawego się nie dowiedziałem pozatym, że nawet jak im dam do naprawy to zrobią to samo co ja.. będą jeździć 30-60km/h z obrotami powyżej 2k czekając na strzał.. problem w tym, że tak jeżdżę co by wystrzeliło i.. d*pa.
-
[ALL B7] Dziwny strzał
kurde.. 3 tankowania później - to samo. Coś chyba jest nie tak. Tankowałem BP Ultimate. Może kurde filtr jest zapchany całkowicie? Do przeglądu mi 4k km zostały (miesiąc) czekać czy jechać od razu?
-
[ALL B7] Psiak :-)
Kupiłem to co pisałem ale jest.. znacznie za duże. ;-) 3 beagle by tam wlazły a dodatkowo w ogóle w samochodzie się nie mieści. Chyba następnym razem wezmę miarkę i zamiast psa pomierzę samochód.
-
Zagrożenie dla lakieru - nocne ataki kota.
Odnośnie kota.. cholera wie. Może jak mu myszy na samochodzie obok zostawisz to się przestawi. :-) A odnośnie rys polecam wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_ekspert_wwwmeguiarspl-t1514.0.html jest sporo ciekawych informacji na temat rys.
-
[ALL] Navigation Plus AUDI-RNS.A4
no ja też z profilem teleatlas próbowałem i z 4 płytki zmarnowałem na to. ale może faktycznie - spróbuję jeszcze płytek lepszej jakości.
-
[ALL B7] Dziwny strzał
normalną... nic jakiegoś specjalnego. koniec końców na BP zaraz podjechaliśmy i zatankowaliśmy tej lepszej ropy. Zobaczymy jak będzie z nim.
-
[ALL B7] Dziwny strzał
Mniej więcej.. wydawało mi się, że to moje miało taki walec z dziurkami zakończony rurą wydechową. :-) Ale to widziałem przez niespełna 3-4 sekundy.[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2008, 18:25 _________________________________________________Jeszcze później zauważyłem, że przy zapalaniu (już po zatankowaniu) nieco mi czarnym dymkiem dmuchnęło. (wcześniej zapalał bez żadnej barwy..)
-
[ALL B7] Dziwny strzał
Cześć! Wczoraj wracałem sobie z warszawy i stojąc w korku nagle pojawiła mi się na wyświetlaczu taka ikonka jakby rury wydechowej, pisnęło i za kilka sekund coś mocno strzeliło z rury wydechowej. Przedzwoniłem do serwisu audi z pytaniem o co chodzi, miły Pan poinformował mnie, że to pewnie DPF się zapchał i po prostu wypluł co nieco z siebie i, że powinienem na innej stacji benzynowej tankować (tankowałem na ORLEN do tej pory). Ropy miałem jeszcze na jakieś 150km jazdy.. Pytanie.. czy miał racje? Zaraz po tym zalałem w BP wedle rad znajomego i jak na razie nic nie strzela. ;-)
-
[ALL B7] Psiak :-)
Ej, Panowie.. on siedzi spokojnie na tyle i jest nauczony być 'spokojnym' ataki na siedzenia pasażera zdarzają się już nieco rzadziej. Problemem jest dla mnie jego sierść której jest cała masa w bagażniku i tylko względy estetyczne i bezpieczeństwa przemawiają za klatką dla niego. Jeśli jednak nie zaakceptuje klatki.. trudno. Będzie trzeba uważać z hamowaniem i częściej sprzątać samochód. tomeks32: no wiesz.. jest dość.. brudno w środku. :/ A to dopiero po tygodniu.
-
[ALL B7] Psiak :-)
no wygląda.. już nie tak ładnie jak przed wejściem do środka psiaka. :-) A ambicje to skubany ma.. cały czas wisi po bokach próbując przejść, no i druga sprawa jak jest siatka założona to widoczność tragiczna. http://www.allegro.pl/item378376624_klatka_pluto_gold_92_x_58_x_66cm_dog_iv_.html co o czymś takim myślicie? Beagle powinien się zmieścić i mieć w miarę wygodną podróż (przynajmniej tak mi się wydaje)
-
[ALL B7] Psiak :-)
ok, roletę mam i korzystam, ale jednak wolałem podpytać się o klatkę. Dzięki za odpowiedzi!
-
[ALL B7] Alarm jest czy go nie ma?
Cześć, może jest to pytanie typowej lamy, ale jak u diabła sprawdzić czy mam w samochodzie alarm i czy on działa czy nie? Próbowałem już zamknąć kogoś w środku - osoba ta ruszała się, rzucała, itp alarm się nie włączył. Próbowałem zostawić szybę otwartą i załączyć alarm potem pomachać w środku ręką - znowu nic - wrzucić coś do środka przy lekko otwartej szybie - znowu nic. Stąd pytanie.. czy muszę rozbić szybę aby być pewnym, czy podjechać do serwisu aby to na pewno sprawdzili czy są jeszcze jakieś nieszkodliwe domowe sposoby na sprawdzenie posiadania fabrycznego alarmu? :-)
-
[ALL B7] Psiak :-)
Czy któryś z szanownych kolegów forumowiczów ma problem z psiakami w kombiakach, które usilnie próbują przesiąść się na tylne siedzenia? Zastanawiałem się ostatnimi czasy nad klatką dla mojego kochanego Beagle, ale mam kilka wątpliwości czy przypadkiem klatka nie będzie latać mi po bagażniku razem z psiakiem, czy w razie wypadku psiak nie będzie miał w sobie jakiś metali ciężkich - a może źle myślę i w klatce ma więcej szans na przetrwanie? Proszę o jakieś rady jak trzymać psiaka średniej wielkości w samochodzie :-)
-
[ALL B7] Moja niunia :-)
Kurcze, pojawił mi się jeszcze inny problem. Okazało się, że ta niunia nie ma żadnego auto-alarmu. Immobilizer wygląda na to, że jest, ale nie ma najprawdopodobniej auto alarmu, jeszcze do końca nie wiem jak to sprawdzić, ale zamknięcie kogoś w samochodzie, czy ostre ruszanie samochodu (na zasadzie trzęsienia..) nie załączyło żadnego alarmu. Jak jeszcze mogę to sprawdzić? Oraz jakie są ew. koszty takiego fabrycznego auto-alarmu? Może to nieco OT ale nie specjalnie wiem, gdzie to wrzucić.
-
[ALL B7] Moja niunia :-)
Ha. Narazie nie mam w planach modyfikacji. Tak na prawdę, autko bardziej mi do reprezentacji było potrzebne. Jakiego typu modyfikacje byście polecali? :-) I co ogólnie można zrobić? Myślałem o chip tuningu, celem oszczędzenia nieco na ropie, ale słyszałem opinie, że mechanika strasznie siada przy jakimkolwiek chipowaniu. Może spoilery? elementy s-line mi się jakoś nie specjalnie podobają..
-
[ALL B7] Moja niunia :-)
Ogólnie.. to wybrałem bo taka była. Miałem do wyboru albo srebrną z gorszym wyposażeniem, albo multitronik. Ogólnie z tego co czytałem na forum trzeba uważać na kieszeń przy awariach i na przeglądach pilnować stanu oleju w skrzyni.. :-)
-
[ALL B7] Instrukcja Avant B7
Cześć! Może jest to pytanie laika, ale.. gdzie mogę znaleźć instrukcję do Audi A4 B7 Avant? Tą którą posiadam mam w języku niemieckim a akceptuję jedynie angielski lub polski. :-) Może ktoś ma ją w PDF i dałby rade przesłać mi na maila? Pozdrawiam,
-
Spociki Łódzkie
kurcze, gdyby to był piątek to bym podjechał.. na czwartek rejestracja jeszcze nie pełna będzie. :/
-
[ALL B7] Moja niunia :-)
http://picasaweb.google.com/mcetler/Audi Silnik: 2.0TDI Typ: Kombi Skrzynia: Multitronic Wyposażenie: - Tempomat - BOSE - Szyberdach - Czujnik deszczu/parkowania/zmierzchu - Podgrzewane fotele - Elektroniczne lusterka + 4xszyby - ESP/ABS - BiXenony - Kierownica wielofunkcyjna - Navi DX - klimatronik dwustrefowy Więcej zdjęć (chociażby wnętrza) w przyszłym tygodniu, w piątek dopiero kończymy rejestracje. :-) i dopiero wtedy tak na prawdę podjedziemy porobić jakieś fotki lepszym aparatem.
-
[A4 2.5 TDI] Kiedy była modernizacja konstrukcji (163 KM) rocznik 2004
wygląda na VIN :-) - ale ja się nie znam (jeszcze :>)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Wszystkich! Mam na imię Maciek i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na temat Audi A4. Mam nadzieje, że znajdę tutaj sporo odpowiedzi a w przyszłości będę sporo odpowiedzi dawał. ;-)