Treść opublikowana przez lolo12
-
Czy mam dwumas?
A jak sprawdzić czy się ma dwumasa ?
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Odświeżę troszkę Zainteresowałem się wymianą oleju w skrzyni, i podjechałem do najbliższego mechanika zapytać sie o olej. Gość polecił SWAG 75W80 (52zł/L).Znaczy sie wstukał dane mojego auta i taki mu olej wyskoczył Nada się ?
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Odświeżę troszkę temacik Czy gruszka od Passata b5 1998 1.6. kod silnika AHL będzie pasowała do mojego ADR'a I stanu membrany nie da się ocenić bez demontażu gruszki ?
-
Szumi na 5 biegu
Witam. Od jakiś dwóch tygodni audicka szumi mi na 5 biegu jak dodaje gazu, jak puszczam to cichnie. Ogólnie żadnych problemów ze skrzynia nie mam, biegi ładnie wchodzą. Zostanawiam się nad wymianą oleju ? Czy bedzie to coś poważniejszego ?
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/314283-18-adr-falowanie-i-szarpanie-na-cieplym-silniku/
-
Cewka zapłonowa Delphi
Wątpie żeby 2 lata gwarancji dał, pewnie rok da. Licze że jeszcze ktoś wyrazi swoją opinie Dzięki panowie A kupujac nową cewke jest ona z fajkami czy bez?
-
Cewka zapłonowa Delphi
Witam. Mam zamiar kupić nową cewwe zapłonową, także byłem dziś w sklepie i gość polecił mi cewke firmy DELPHI za 730 zł. Macie jakies doświadczenie z tą firmą,opłaca się ją kupować, jakieś sugestie.
-
Jakiej firmy wybrać przepływomierz powietrza 1.8 ADR '98
Hitachi jest org, gość w sklepie też powiedział ze tej firmy nie kupie. Zastanawim sie poważnie nad pierburgiem.
-
Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze
A praktycznie to samo co u Ciebie, plus strzały z wydechu(chyba z wydechu) przy mocniejszym naciśnieciu gazu. Na Pb jeszcze jakoś jechał, ale na gazie to była masakra. Dokładnie nie pamietam bo to było we wrześniu ubiegłego roku. Od tej pory nie bawie się w świece jednoelektrodowe. Aktualnie mam założone Denso K20PBR-S10 3 elektordy. Zobaczymy jak się bedą spisywały.
-
Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze
Powiem CI Mesiah, że w którymś temacie polecałeś te IK20, i ja je kupiłem, i pojeździłem na nich całe dwa tygodnie, po tym czasie nie dało sie na nich jezdzić, i musiałem wrócić do starych NGK.
-
Jakiej firmy wybrać przepływomierz powietrza 1.8 ADR '98
Tak jak w temacie,byłem w sklepie i gość mi podał kilka firm z cena które on by osobiście polecił. A teraz ja was bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie pytam o zdanie na temat niżej podanych firm vdo siemens - 680zł pierburg - 510 zł denso - 400 zł magneti marelli - 360 zł Która będzie najlepiej pasowała do mojej audicy ? Pozdrawiam
-
1.8 95r brak mocy i wielkie spalanie
A jak doszedłeś do tego że to przepływomierz ?
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Chciałbym zapytać czy można kupić sam siłownik klap kolektora dolotowego, ten z filmiku. Bo dziś mi to pękło, a ko sklejeniu juz nie jezdzi tak samo.
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Świece i przewody zapłonowe wymienione ale to nic nie dało. Czytam i szukam w internecie i wywnioskowałem że przyczyną tych szarpnięć może być przepływomierz powietrza Objawy niesprawnego działania pasują do moich. A teraz pytanie, jak powinień zachowywać sie silnik po odpięciu przewodu od przepływomierz ? Dodam jeszcze że trzymając nage na gazie obroty falują troszke, ale na luzie jest ok. Przepustnica była czyszczona i adoptowana. Wyczytałem ze LGP nie czyta przepływki, a u mnie na LGP tez szarpie. Po odłączeniu przepływki auto nie szarpie, czyli przepływka do wymiany
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Odświeżę bo sobie nie poradziłem Opisze jak to wyglada. Objawy na PB i LGP sa takie same. CHociaż czasem ma wrażenie ze na LGP lepiej chodzi Odpala(na PB) bez kłopotów wyjężdzam z pracy(elegancko wchodzi na obroty wszytko ok) zatrzymuje sie by wyjechąć z parkingu, ruszam i zamula go szarpnie czasem strzeli i go zerwie. Przypsieszam wbijam drugi bieg przy 2,6 obrótów nim szarpnie czasem bardziej czasem mniej. I potem na każdym biegu przy tych samych obrotach szarpnie. Ale nie zawsze sie tak dzieje, Rano jak jade do pracy to jest elegancko a po 8 godzinach objawy wracaja MEchanicy nie maja pojęcia co sie dzieje. Świece mam 3 elektrodowe NGK BKUR6ET-10, podobno do gaz są lepsze 1 elektrodowe, zastanawiam sie czy takich nie kupić. Przewody zapłonowe mam Beru za 120 zł. Też sie zastanawiam nad ich wymianą. Szlag mnie już trafia. Autko fajne wszsytko chodzi tylko to dziadostwo mnie wnerwia.
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Mam gaz o czym wcześniej wspominałem, ale przyczyną może być uszczelka pokrywy zaworów, gdyż świece i fajki są popaprane olejem gregor a na podkarpaciu to gdzie mieszkasz? Muszę to zrobić i się wtedy zobaczy.
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Ja podejrzewam ze w moim przypadku może to być to (nie wiem jak to się nazywa) Jak płynnie i spokojnie dodaje gazu jest ok, ale gdy nagle wciśne gaz do dechy to szarpnie przy 2.8 tys obrotów , ale tez nie zawsze. Strasznie mnie to denerwuje walczę już z tym chwile, ale cięzko jest znaleźć przyczynę gdyż nie jest to stałe.
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Aktualnie przejechałem ~120 km na samej benzynie ( na odcinkach po 15 km) Nic nie nie poprawiło, tzn czasem przerwie raz a czasem kilkanaście. W 90% jest to na 4 biegu 2,6 tyś obrotów raz szarpnięcie jest mniejsze raz wiekszę. Jakby ten problem był regularny to by było łatwiej a tak to nie wiadomo co to może być bo jest strasznie nie regularny. Dobije do dych 200 km na benzynie ale nie mam nadziei ze to coś da. ---------- Post dopisany 07-02-2014 at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany 19-01-2014 at 07:32 ---------- Odebrałem właśnie od mechanika auto z nową oryginalną sondą Boscha. Auto chodzi lepiej ale efekt szarpania pozostał bez zmian. Możę trzeba chwile pojeździć zeby się komp nauczył nowej sondy? ?? Pomóżcie
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Ok, tak zrobie. A instalacje mam BRC SEQUENT 24. Ps. A na allegro znajdę ten wężyk http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/powod-peknietego-weza-cisnieniowego-zdiecia-304069/#post3952557 Bo jakoś go nie widze. A co za ten węźyk jest odpowiedzialny?
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
No dzięki za odp. Może i to jest jakiś pomysł. Ja oczywiscie byłem u gazownika i stwierdził ze wszystko jest w porządku. najbardziej mnie dziwi to ze jak minę ten przedział obrotów 2,6 -2,8 to mogę już jechać jak chce. Napisze to tak. Jade sobię 3 biegiem i przy 3tyś obrotów zmianiam na 4 to mam jakieś 2 tyś obr. i dodaje pełen gaz to jedzie normalnie do 2,6 - 2,8 wtedy szarpnie o potem już jest git. Dodam jeszcze ze mam pękniety wężyk tak jak w tym temacie. Na dniach go wymienie. CO to może być przyczyna. http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/powod-peknietego-weza-cisnieniowego-zdiecia-304069/#post3952557 Ps. Nie wiem kiedy i jak długo jeżdze z tym pęknięciem. A jak długo bym musiał jeżdzić na benzynie? Ile km?
-
[1.8 '98] Szarpie na pełnym gazie
Wiem ze to już setny temat o tego typu problemie ale mój przypadek jest trochę inny (chyba) A więc tak, gdy dam gaz do dechy to w okolicach 2,6-2,8 obrotów (czasem i wczesniej) auto szarpnie, i potem już jedzie normalnie. Występuje to zarówno na LGP jak i PB. Na początku było to uciążliwe i częste, ale po wymianie świec, przewodów, cewki, filtrów i wyczyszczeniu i zaadoptowaniu przepustnicy poprawiło się. Jak sobie jadę normalnie tzn nie wciskając pełnego gazu nie ma żadnego problemu. Denerwujące jest to głównie przy wyprzedzaniu. A i błędów żadnych nie ma. Jak myślicie gdzie szukać, bo już troszke kasy mi na to wszystko poszło. Macie jakieś pomysły?