-
Cykanie AFNa
mój AFN też tak cyka, wydaje mi się żę te silniki tak mają na pewno jest tego jakaś przyczyna (szklanki, popychacze)
-
Czujnik i przeowdy na rurze plastikowej pomiedzy kolektorem a intercollerem.
Jeśli chodzi o ten czujnik jest to czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze dolotowym
-
Opadająca sztanga turbiny Log 011 BS + film i pomiar podciśnienia
Witam Panowie W końcu znalazłem chwile, żeby zajrzeć do moje Passacika zrobiłem logi oraz sprawdziłem podciśnienie pompy Vacuum (serwo szczelne), która na szczęście jest w dobrej kondycji. Ale do rzeczy robiąc loga 011 BS zwróciłem uwagę, że sztanga turbo po podciągnięciu na MAX troszkę opada jakby podciśnienie gdzieś uciekało (wszystkie wężyki od N18 i N75 wymienione na nowe). Załączam film: Myślałem że to wina gruchy, ale mając vacuumetr postanowiłem wpiąć się nim w wężyk który idzie do gruchy i okazało się że podciśnienie zasysa po czym spada co by świadczyło o jakieś nieszczelności ale jestem pewien że wężyki dobrze pozakładałem (ewentualnie te plastikowe rurki może gdzieś są walnięte). Załączam film: Podciśnienie wynosi tutaj po przeliczeniu około -0,5 bara (czy prawidłowo) Czy takie opadanie sztangi może powodować N75 ?? Bo słaby jest do 2200 obr/min i próbuje dociec sedna problemu ! Logi dynamiczne: 000 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003-011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008-011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Logi statyczne: 000 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 013 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 019 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 020 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Logi statyczne BS: 000 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM (wiem kąt do poprawy) 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Problem po wymianie turbo AVG/AFN
dzięki za kawałek dobrej lektury teraz muszę sobie w czaszce to ogarnąć i pokombinować
-
Problem po wymianie turbo AVG/AFN
właśnie to jest pytanie za 100 pkt. jak wyłapać ustawienie ogranicznika ?? Turbo po regeneracji ma już inaczej ustawiony ogranicznik sztangi w momencie odpalenia auta sztanga idzie do góry i ustawia łopatki w pozycji MAX doładowania. I jeśli ogranicznik jest bardziej wkręcony to łopatki nie ustawią się idealnie w pozycji MAX doładowania i będzie słaby z dołu. Wtedy nawet skracając sztangę nie uzyskamy oczekiwanego rezultatu.
-
Odpowietrzanie ukladu hamulcowego
Bardzo prosta sprawa, jeśli choć trochę masz umiejętności manualnych ODPOWIETRZANIE HAMULCÓW (W JEDNĄ OSOBĘ) / ONE PERSON BRAKE BLEEDING - YouTube z tym, że ja bym stary płyn spuszczał do osobnego zbiorniczka (np. butelki) a dolewał nowego płynu
-
Problem po wymianie turbo AVG/AFN
ale jeżeli ogranicznik np jest więcej wkręcony to łopatki nie ustawią się idealnie w pozycji maksymalnego doładowania a podciśnienie będzie wskazywać -0.6 bar bo sztanga sie oprze o ten właśnie ogranicznik
-
Problem po wymianie turbo AVG/AFN
a na ile ma być wkręcony ogranicznik w mm bo to też jest ważne
hatsnare
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta