Treść opublikowana przez cinek674
-
Głośniki
możesz dodać , ciekawy jestem efektu
-
Głośniki
Witam wymieniał już ktoś w b8 Avant sprzęt audio ? ostatnio wymieniłem przednie głośniki w drzwiach na focal ps 165 fx jest lepiej ale dalej mnie drażni dzwięk subwoofera ... to jest po prostu jakiś dramat .. I tu pytanie czy warto wymienić sam głośnik w oryginalnej skrzyni subwoofera (pod kołem zapasowym ) i czy ktoś już kiedyś próbował ?. czy nie ma sensu i lepiej wstawić coś innego np. w bok gotową skrzynię + wzmacniacz . Dodam że oryginalne głośniki to jakaś kpina jak na średniej klasy auto.
-
Problem z obiegiem ?
Witam . jak w temacie . podczas jazdy zauważyłem wzrost temperatury 98-100 * . po podniesieniu maski zauważyłem wyciek wody ze zbiorniczka , woda się gotowała . Myślałem że to termostat więc wymieniłem ... Jednak problem został. Po dłuższej analizie wymieniłem pompę wody ... Problem został . Dodam , że górny wąż jest gorący , a dolny zimny , tak jakby termostat cały czas nie puszczał obiegu , jutro wyjmę całkiem termostat i sprawdzę bez , Macie może jakieś inne pomysły ? W układzie chłodzenie jest niwy płyn , nowy olej jak i filtr , nie widać uszkodzeń uszczelki pod głowicą "wody w oleju czy oleju w układzie chłodzenia" Może coś z chłodnicą ? wymieniana dwa lata temu ... > Pytanie czemu dolny wąż jest chłodny a w zbiorniczku gotuje się woda .. ?
-
Problem z prędkościomierzem Audi a4 b5 1.8 ADR
odpisze jak dojde do ustarki badz wymienie zegary.
-
Problem z prędkościomierzem Audi a4 b5 1.8 ADR
Normalne zegary bez wyswietlacza , same kontrolki nic wiecej specjalnego
-
Problem z prędkościomierzem Audi a4 b5 1.8 ADR
Witam , Po wymianie silnika w audi nie działa mi predkościomierz , nie zlicza kilometrów oraz wskazówka od paliwa przy gwałtownych ruchach sie kołysze . Dodam ,ze przy hamowaniu predkosciomierz na chwile zaskoczy po czym wskazówka opada na 0 . sprawdzalem kostki i nic specjalnego nie widziałem tak jak i sam czujnik . Szukalem na allegro nowego jednakze nie znalazlem takiego jak posiadam (dwa druciki w tym na jednym zalozona koszulka , połączone na samym szczycie sprezynka..) jakies pomysły ?
-
Jaka chlodnica
Witam. Mam problem z rozszczelniona chlodnica co wiąże się z jej wymianą tylko na jaka ? Nie mogę znaleźć numeru OE i teraz mam problem . Audi a4 b5 1.8 125km 98r ADR klima.Dolne podłączenie wygląda tak jak na załączonym linku .chlodnica z czujnikiem http://static.nanodatex.com/media/79479228e065b403a707e1264b144dc9.jpg
-
Braki oleju
A tego nie sprawdzałem . Jest jeden ale to jak w temacie . Odma i to na prawdę śladowe ilości.
-
Braki oleju
No właśnie nic z kakich rzeczy. Nawet sprawdzane było ciśnienie na tłokach od chłodnicy 10, 10. 12. 12 bar czy atmosfera. . Dziwne tylko ze nie wszędzie równe pomiary dwa przednie inaczej i dwa tylne .
-
Braki oleju
Witam . Po małym remoncie silnika tj. Rozrzad, uszczelka miski, uszczelka glowicy, uszczelka pokrywy zaworów , wszystkie uszczelniacze , mam problem z ciągłym brakiem oleju . Wiem ze mam lekko nadlamane wejście krucca od rury odmy ale nie jest to na tyle takie pęknięcie by na trasie 1000 km folewac litr oleju . Ma ktoś jakieś pomysły ?
-
szarpie podczas jazdy , problem z kontrolkami
Po wymianie regulatora napiecia przyszedl czas na swiece i kable zaplonowe , wizyta u elektryka okazala sie niepotrzebna bo wszystko z elektryka jest w 100 procentach sprawne, teraz czas na rozrzad ktory byl niedawno wymieniany , komputer pokazal 11 stopniowa roznice na zaplonie , jutro ide na kontrole rozrzadu choc mechanik upiera sie na kolo pasowe walu korbowego ktore delikatne bije i ze to jest tego przyczyna a nie przestawionego rozrzadu , co o tym myslicie ?
-
szarpie podczas jazdy , problem z kontrolkami
Aku był ok , wymieniłem przewody okazało sie ze napięcie idzie 17-18 w na aku czyli padł regulator napiecia , wymienilem , kontrolki juz nie gasną lecz nie zawsze pali na wszystkie gary.... Cewka zapłonowa mogłaby sie spalic przez regulator napiecia i napiecie które powstało przez skutek wadliwego regulatora ?
-
szarpie podczas jazdy , problem z kontrolkami
Witam , Nie wiem co to za problem dlatego utworzyłem nowy temat , a mianowicie.Posiadam Audi A4 b5 98 r 1,8 Avant. Dzisiaj rano odpaliłem samochód i wszystko ok ruszyłem i mrugnęły wszystkie kontrolki przy zegarach oraz opadły wszystkie wskazówki i zzerował się licznik kilometrów , wydawało mi się ze to jakieś przewidzenie ale podczas jazdy zaczął szarpać i kontrolki +/- co 5-7 km znów mrugnęły sytuacja jak napisałem wcześniej. Macie jakies pomysły co to może być ? Sterownik jakiś , sonda , stacyjka ?
-
problem z paskiem klinowym pompy wodnej a4 b5, 98r,1,8 125 km adr
no to trzeba naciągnąć niby w instrukcji obsługi nic nie pisze o jakiejś regulacji ale może coś źle zrobiłeś. albo stary pasek był już rozciągnięty. w takich sytuacjach zawsze lepiej nowy założyć. na str58 i w instrukcji masz wszystko opisane. zrób tak jak tam pisze z nowym paskiem i nie ma siły żeby było źle. Tzn . co trzeba naciągnąć ? pasek jest założony nowy i jest luźny , wiem , że są podkładki którymi się naciąga koło tak jak w maluchu ale to nie wystarcza . Co masz namyśli "no to trzeba naciągać" ?
-
problem z paskiem klinowym pompy wodnej a4 b5, 98r,1,8 125 km adr
Po wymianie pompy wspomagania jest luźny pasek klinowy pompy wody , pompa wspomagania kupiona była według numerów starej pompy i niczym wizualnie się nie różniła .
-
Włączający się ABS
W tej chwili nie mam takiej możliwości jestem za granicą w piątek bd w domu to odpisze pod postem .
-
Włączający się ABS
Witam , Podepnę się pod temat , otóż również mam problem z ABS a dokładnie : po wymianie łożysk przednich jeden z czujników został uszkodzony (prawy) został wymieniony na nowy lecz po naprawie okazało się , że był zbyt mocno dociśnięty do pierścienia ... i trzeba było kupić następny (koszty poniósł mechanik) Następny czujnik został obsadzony poprawnie , sprawdzane na VAG ale i tak dalej kontrolki się palą i nie ma ABS-u . Dodam , że gdy odpalam auto kontrolka się nie pali dopiero po przejechaniu 1 metra do 2 znów się zapala kontrolka i nie ma ABS-u , jakieś pomysły ?