Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Joseph

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Joseph

  1. Joseph odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Teraz trudno jednoznacznie coś ustalić, ale moim zdaniem chip najpewniej ma związek z padem turbosprężarki. 100mb na tej turbinie to, o ile mi wiadomo, nie jest lajcik lecz raczej standard (może jestem w błędzie). Moim zdaniem, to jest trochę tak jak z wahaczami - w Niemczech wszystko jest ok, zaraz po sprowadzeniu ok, kilka(naście) tysięcy na naszych drogach i często któryś się odezwie. Po prostu są już "ułożone" pod warunki w których były wcześniej eksploatowane no i już nie nowe. Warunku eksploatacji się zmieniają i efekt jest jaki jest. Robiąc chipa trzeba, moim zdaniem, przyjąć że turbo to częśc eksploatacyjna - może zrobi 100tyś a może padnie po 30. No chyba żeby tuner zrobił po chipie mapę przepływu i pokazał że niezależnie od obciążenia silnik z niej nie wychodzi. Pozdrawiam! PS. Turbo od ARLa chyba nie podejdzie do tego silnika (znowu mogę się mylić) - bez rzeźby to chyba tylko od AWXa
  2. Joseph odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Nie wyciągajmy zbyt pochopnych wniosków Sprawdź poziom i stan płynu chłodniczego, rurkę pod IC, luz na wirniku turbo - będzie wstępnie wiadomo co i jak.
  3. Joseph odpowiedział(a) na henrykiii temat w Audi A4 B5
    Może np spróbować zapalić z odpiętą wtyczką od lmm? Komputer zapewne zrobi podstawienie i auto powinno zapalić normalnie (jeśli to z jakiś przyczyn przepływomierz). Przy okazji wyskoczą błędy, ale to raczej jest pikuś.
  4. Joseph odpowiedział(a) na henrykiii temat w Audi A4 B5
    To obawiam się że masz jednak problem Prawdopodobnie chodzi o tzw. dawki korekcyjne (zapewniają równą pracę silnika). 4mg/skok (i przy takiej różnicy w stosunku do pozostałych cylindrów) to sporo. Czyszczenie wtrysków chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Może lepiej podjedź do dobrego serwisu żeby sprawdzili te dawki (to są bloki 013 i 014 na vagu - będą wiedzieć o co chodzi). Jeśli wyjdzie 4mg, to poproś o zamienienie miejscami tego wtrysku z którymś z pozostałych. Jeśli dawka będzie wędrować z wtryskiem, to będzie on raczej do wymiany. Jeśli nie, to kiszka Może to być wtedy problem z pompą a w czarnym scenariuszu z kompresją na tym cylindrze. Jeśli faktycznie nie mierzy więcej niż 500mg/skok to zapewne będzie ograniczał dawkę paliwa. O ile się nie mylę, to przepływomierz nie jest mocną stroną tego motoru. Najlepiej wymienić tak, żeby mieć gwarancje na wypadek gdyby nowy szybko się zepsuł. Przed wymianą jednak warto zrobić pełną diagnozę, zwłaszcza sprawdzić czy turbina dobrze pompuje powietrze (inaczej nie da się pewnie zdiagnozować przepływomierza).
  5. Joseph odpowiedział(a) na henrykiii temat w Audi A4 B5
    To by była jakaś dziwna usterka Co zmierzy przepływomierz w trakcie pierwszych kilku obrotów wałem? Może problem nie wiąże się z temperaturą tylko czasem. Gdzieś przedostaje się powietrze i paliwo się cofa :?: Jeśli w serwisie nie odstał nocy to mogli tego nie zauważyć.
  6. Jeśli zawyży temperaturę o 6 stopni to zapewne może to spowodować problemy z odpaleniem. Tak jak napisał pre_pl komputer zmniejszy dawkę rozruchową. Jeśli masz pewność że czujnik jest uszkodzony to myślę że warto go wymienić.
  7. Więc ja też kilka dni temu wymieniłem termostat. Wcześniej, przy normalnej jedzie temperatura dochodziła do 80C na zegarach. Pogoniony dogrzewał się do 85 i koniec. Potem znowu powrót na 80C. Co ciekawe, wskazówka chodzi zupełnie płynnie - nigdy nie zauważyłem skokowych zmian. Po wymianie termostatu trzyma na sztywno 88-89C. Zrobiłem taki test: postałem kilka minut z klimą na HI - temp bez zmian. Natomiast, dalej grzeje się powoli. Często robię odcinek obwodnicą - wjeżdżając mam z reguły 60-65C. Po ok 10km z prędkością pod 100km (piąty bieg, 2000rpm, delikatny gaz) jest dobrze jak dojdzie do 85C (jadąc z ogrzewaniem) :roll: Wychodzi że jednak sprawność albo temperatura. Pozdrawiam!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.