Treść opublikowana przez Czepa
-
Awaryjne
Jeszcze jedna uwaga .... sterownik sprawdza czy aby napewno drzwi są zamknięte... często się zdarza że sterownik jest do wymiany ?
-
Awaryjne
Tak ... sprawdź elektyke drzwi.. na vcds powinno pokazać ? najprostszym sposobem sprawdź drzwi otwieraj po kolei i sprawdź przy których nie zapali się światło w środku.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
A dla Awx jaki moment dokrecania?? Czy jest możliwe ciekniecie z metalowej uszczelki ale dopiero po całej nocy lub paru godzinach puszcza ?? Bo szukałem od razu po jeździe i nie widać dopiero po paru godzinach plama pod autem ?? Pozdrawiam
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
No nie :-) dzięki za odpowiedzi i namiar na usterkę :-) a wystarczyło tylko zobaczyć na kanale... Lenistwo :-P
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
U mnie Panowie okazał się przegub wewneczny od strony kierowcy :-)
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Nie wykluczaj przegubów bo miałem podobnie i na zimno też nie było problemów. Nawet nie wiesz ile pieniędzy i czasu włożyłem żeby uporać się z wibracjami, a okazało się że to wina przegubów. Na ciepło dostawały luzów. Oczywiście że sprawdzę... Narazie sprawdzone kolektorki w pompkach, wałek w idealnym stanie... Więc sprawdzę myślisz że na stacji diagnostycznej sprawdza... :-) szukam i szukam najgorszy scenariusz to dwumas... :-)
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Myślę że przegub można wykluczyć... Gdy wciskam sprzęgło to wibracje ustają lub gdy jadę na biegu bez dodawania gazu... No i temperatura silnika ma wpływ na wibracje..
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Filtr wymieniłem jak dobrze pamiętam przy oleju czyli ma przejechane ok 11tys. Atakuje pokrywę i konwektorki... Dzięki za wskazówki
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Właśnie zdążyłem sprawdzić w etce :-P zresztą domyslilem się że to się kupy nie trzyma :-)
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Zrobiłem skan wtryskiwaczy i to mi wyszło... Na kanale 18 jak dodam gazu to zmienia się wartości na 4.0 inne stoją w miejscu... https://naforum.zapodaj.net/9691c835c500.jpg.html
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Rozumiem że cewki czyli te kolektorki przy wtryskiwaczach? Nie sprawdziłem jeszcze..
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Witam Mam problem z Audi 1.9TDI Awx. Wibracje odczuwalne na aucie zaczynają się od obrotów w granicy ok 1500-2500 gdy przyspieszam lub staram się utrzymać stała prędkość najbardziej odczuwalne jest gdy auto się rozgrzeje gdy jest zimne mniej czuć... Wibracje zaczynają się praktycznie od 3 biegu w górę... Zaznaczę gdy wrzucę luz lub jadę na biegu bez dodawania gazu wibracje ustają... Robiłem test że staram się trzymać stałe obroty wciskam sprzęgło ale trzymam obroty to auto też przestaje wibrowac.. Plecionka przy turbo nowa... Gdy gasze auto nie ma wibracji i przy odpaleniu raczej nie... Co mogę sprawdzić jeszcze?? Wibracje pojawiają się przy obciążeniu silnika wciskam sprzęgło i nic... Pozdrawiam i dziękuje za sugestie..
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Panowie czy vacum 038145209C ma już poprawione krucce?? Wejdzie do awx-a?? Pozdrawiam
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
U mnie tez tak było ciekło dopiero po czasie , u mnie był to o-ring na trójniku przy glowicy . 7zl i po problemie
-
[B6 AVF] Indi S-line 1.9tdi,193KM/415NM,boseSPRZEDAM!!!!!!
Vertex-y nie walą błędami mam 5000k jak dla mnie optymalna barwa :-)
-
Odpadła część
odpadł Ci dekiel trzymający sprzęgło , jeśli sprzęgło masz nie wytarte to wystarczy przykręcić i będzie działać. Musisz zobaczyć jak to wygląda jeśli założysz dekiel i będziesz mógł nim kręcić to masz po sprzęgle Wymiana sprzęgła jest prosta , opuszczasz sprężarkę albo ja wyciągasz , ściągasz kolo kompensatora rozwiercasz nity kupujesz nowe sprzęgło za ok 80zl nitujesz montujesz i działa . Tą śrubę M6 dobrze jest posmarować klejem do gwintów . Mi się dwa razy odkręciło za 3 zmieniło sprzęgło
-
Ubywa płynu chłodniczego
Sprawdz sobie króciec przy glowicy . U mnie byl przypadek taki ze rozgrzalem auto do 90 stopni siedzialem z latarka w reku przez godzine zero kropelki . Po jakis 4 godzinach stania puscil sam plyn przez ten króciec akurat przypadkiem zobaczylem . Wymienilem i jak reka odjął . Wiec moze Ci uciekac na postoju i moze leciec na skrzynie i nie zauważysz .
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Dokładnie 7zł wymieniłem dwa o-ringi , na króćcu alu i plastik Troche zabawy było ale sucho pod autem i zadnych ubytków w płynie . Mozna nawet wymienic bez wyciagania króćca troche gimastyki i zrobione . Dzieki chlopaki za info POzdro
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Wiadomo po co robic sobie koszta dlatego wymieniam sam o-ring o ile bedzie jakis dostepny w sklepach na miejscu
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Stawiam na sam o-ring tak wygada jakby z pod niego . Raz cieknie raz nie ostanio na postoju gdy silnik zimny popuscil
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Hmmm... On wychodzi w zamienniku jako plastik ? stawiam ze mam 038 121 133 A . http://audi.afora.ru/images/Tnrpics/x038121133A.jpg.pagespeed.ic.P4zqCudFMp.jpg
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Hmmm... On wychodzi w zamienniku jako plastik ? stawiam ze mam 038 121 133 A .
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy Nr czesci z ETKI Help
Witam Zauważyłem wyciek z tego króćca wiec chcialbym wymienic uszczelke lub caly. Wiec do was prozba Panowie jesli ktos ma dostep do ETKI podał by mi nr czesci króćca i przy okazji nr o-ringów . Mam aluminiowy króciec z plastkiem na przodzie. Moj slinik to 1.9 TDI AWX 130 --2001. Z góry dzieki
-
Temostat ? uszczelka ? czujnik G62 ? Wyciek ? Help ! Me ! ;)
Moze tak byc ze gdzies kapie na wydech , musze dobrze to przeanalizowac .zawieszona wskazówka to juz opanowane czujnik od roku lezy do wymiany najgorzej z tym plynem
-
Temostat ? uszczelka ? czujnik G62 ? Wyciek ? Help ! Me ! ;)
Witam Mam problem z autem A4 B6 1.9TDI AWX . Zauwazyłem juz jakis czas temu ze w temperaturach ok 8-10 stopni , auto strasznie dlugo mi sie nagrzewa po przejechaniu ok 6km temperatura jest ok 70 stopni . ciepłe powietrze z nawiewów pojawia sie bardzo szybko .Do tego zauwazylem ubytek plynu chłodzącego z max do min w ciagu 2 tyg max 3 tyg.Auto nie kopci na biało , równo chodzi moc jest , nie zauwazylem zadnego wycieku .dywaniki suche.zbiorniczek czysty , na bagnecie nie przybylo oleju. Czasem potrafi mi sie zawiescic temp. na zegarach np jest 90 a pokazuje 0 po paru przekrecaniu zaplonu wraca do normy obstawiam albo ecu albo czujnik. Prosze o jakies podpowiedzi sugestie !! z góry dziekuje.