Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubywa płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

mam problem z a4 b6. Dziś rano na czerwono zapaliła się kontrolka Kuhlmittel Płynu było mocno ponizej minimum.

Dolałem litra jest pomiędzy MIN i MAX (ten pierscien jakby)

Dodam jeszcze, że od dołu jest nieco wilgotny zbiorniczek. Tam jest jakby jakiś otwór, w którym chyba wcześniej była jakaś uszczelka - nie wiem jak to okreslic

Opublikowano

Witam

mam problem z a4 b6. Dziś rano na czerwono zapaliła się kontrolka Kuhlmittel Płynu było mocno ponizej minimum.

Dolałem litra jest pomiędzy MIN i MAX (ten pierscien jakby)

Dodam jeszcze, że od dołu jest nieco wilgotny zbiorniczek. Tam jest jakby jakiś otwór, w którym chyba wcześniej była jakaś uszczelka - nie wiem jak to okreslic

Witaj,

Kolego a może króciec wodny puszcza?

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

a jak to sprawdzić? znaczy w którym to miejscu jest?

Opublikowano

Króciec znajduje sie z tyłu silnika, między silnikiem a grodzią, poniżej zaworu combi. Jest przykręcony do głowicy 2 śrubami a raczej szpilkami M6. W 1.8T jest to częsta przypadłość, najczęściej pękają zdarza sie również że twardnieją o ringi (tak jak było w moim przypadku) wymiana samego o ringa pomogła. Jeśli natomiast bd pęknięty króciec to trzeba wymienić, chłopaki są zdania że sprawdza sie tylko OEM.

Sprawdzić można małym lusterkiem, po za tym jeśli skrzynia od góry bd z płynu to na 90% przyczyną jest króciec. Roboty nie jest dużo, samemu spokojnie ogarniesz. Jedynym utrudnieniem jest słaby dostęp.

Edytowane przez Mateuszek1001

Opublikowano

Ten otwór w zbiorniczku to tzw przelew tamtędy ucieka nadmiar płynu i ciśnienie jak jest za duże, nie ma tam uczelki.

Edytowane przez otis89

Opublikowano

Nr o ringa 037 121 687 wymiary 36x3,15, można dostać w ASO bądź w sklepie z o ringami, 36x3,5 też jest okej. Natomiast nr króćca to 06B 121 132 E

Edytowane przez Mateuszek1001

Opublikowano
  • Autor

Problemem byly weze od lpg dokrecilem dolalem plynu i wsjo OK

Martwi mnie jednak co innego -w czasie jazdy temperatura na vag skacze od 95 do 102.

czy to moze byc powiazane?

Opublikowano

Tez tak mam, wymieniłem termostat i danej tak samo. Olałem temat

Opublikowano
  • Autor

Mateuszek1001 dzieki. Bo juz mnie wczoraj mechanik nastraszyl ze to moze byc peknieta glowica

Opublikowano

Miałem ten sam problem miesiąc temu u siebie w audi. Musiałem co miesiąc dolewać około 200-300ml płynu chłodniczego. Okazał się zepsuty krócieć.

Wymieniłem i jest ok.

Opublikowano

Martwi mnie jednak co innego -w czasie jazdy temperatura na vag skacze od 95 do 102.

czy to moze byc powiazane?

Tez tak mam, wymieniłem termostat i danej tak samo. Olałem temat

do sprawdzenia poprawność działania wisko

Opublikowano

W b6 z elektrycznym termostatem taka temp. Jest normalna, po drugie nie ma tam wisco.

Wysłane z mojego Q8HD przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

W b6 z elektrycznym termostatem taka temp. Jest normalna, po drugie nie ma tam wisco.

Wysłane z mojego Q8HD przy użyciu Tapatalka

sorry nie zauważyłem ,że chodzi o b6 :facepalm:

Opublikowano

Ponoć właśnie 1.8t ma wyższa temp pracy

Opublikowano
  • Autor

no to jest kurde ciekawostka z ta temperatura :D

ja jak za pierwszym razem to zobaczylem to tez mialem stracha

Opublikowano

Sprawdź dla pewności czy nie przybywa ci oleju. Oraz czy płyn chłodniczy nie ma zapachu spalin bądź czy nie ma osadu na korku.

Opublikowano
  • Autor

to wszystko sprawdzałem i żadnego z tych objawów nie ma na szczęście.

Oleju co najwyżej ubywa po ostrej jeździe ale tez nie jakos duzo.

Opublikowano

To że ubywa to norma, przy butowaniu zawsze trochę zeżre :grin: , wiadomo, wszystko w granicach rozsądku.

Jeśli nie ma żadnych innych objawów to bym to zostawił w spokoju

Opublikowano
  • Autor

a czy jest gdzies na forum instrukja wymiany krócća wody? Bo znowy bierze płyn

Opublikowano

melise sobie kup jak chcesz ten krociec wymieniac , podejscia nie ma :)

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.