Treść opublikowana przez majin
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
To sorki za błąd. W każdym razie niedawno robiłem nowy test na obecność spalin w zbiorniczku i wyszedł negatywnie. Poza tym nie ubywa już płynu, a wiem że na pewno nie była ruszana głowica. Więc spaliny jakoś musiały z kądś iść.
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Nobwłaśnie robiłem i nic już nie wskazał nawet ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym zmalało.
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Przy kolektorze jest króciec wodny którym szły spaliny do zbiorniczka
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Usterka zlokalizowana. Nie była to głowica. Spaliny szły przez uszczelkę przy kolektorze wydechu. Dodatkowo miałem wyciek przy termostacie więc ubywało płynu. Na szczęście trafiłem na dobrego mechanika co miał głowę na karku i nie rwał pd razu głowicy ale posprawdzał najpierw co i jak. Pozdr.
-
B6 1.8T 163KM AVANT Jaką instalację polecacie
Ok. Wybór padł na staga. Montaż u Adama Rogowskiego bo wiele osób go poleca, a po przejściach z innymi ''gazownikami'' w Lublinie w moim poprzednim autku nie chce następnej papraniny. Polecił mi następujący zestaw: stać qbox, reduktor ac01 czerwony, wtrysku hany zielone pod listwę ale montowane oddzielnie na króćcach, butla 55 w zapas, przewody faro 13mm. Co o tym sądzicie? Co prawda nie zamierzam rasować silnika ponad serię 163KM ale podobno taki set powinien obsłużyć spokojnie do 240 KM.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Wypicuje furke i tez się pojawie
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Witam, Dziś zrobiłem test na obecność CO2 i wyszedł pozytywnie (kolor barwnika z niebieskiego zmienił kolor na żółty). Ponadto przy nagrzanym silniku płyn po odkręceniu korka w zbiorniczku zaczął uciekać górą i parować. Po zakupie auta i przejechaniu 1 500 km zauważyłem ubytek płynu w zbiorniczku. Nie było wzrostu temperatury, auto nie dymi, pod korkiem oleju i na bagnecie też ok(bez szlamu), ale mimo to coś mnie tknęło i po ubytku płynu zrobiłem test, żeby sprawdzić czy jakaś nieszczelność czy faktycznie uszczelka. Po teście jednak nie mam złudzeń No i teraz pytanko, co wypadało by wymienić poza oczywiście samą uszczelką. Na pewno dam do sprawdzenia czy przypadkiem sama głowica jest do wymiany ale mam nadzieję że się jeszcze po planowaniu nada : ). Jakiego rzędu kosztów z robocizną mogę się spodziewać za wymianę uszczelki wraz z niezbędnymi elementami, lub ewentualnie ile jeszcze w razie czego wyjdzie wymiana głowicy. Z góry dzięki za pomoc. Mój silnik to BFB 163 KM, przebieg 216k km.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Tez jestem za. Więc wstępnie do niedzieli. Godzina 19.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Kurczę , przespałem ale wyjazdowy weekend miałem. Jak będzie jakaś propozycja to będę.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Kicha z pogodą więc chyba będzie trzeba się spotkać jak będą lepsze warunki.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Panowie, pogoda się poprawia
-
Jaki minimalny rozmiar kół do s-line ?
Witam, Obecnie jeżdżę na oponach letnich 235/40 R18 z ori pakietem s line. Na zimę chce sie przesiąść na minimalny rozmiar kół jaki podejdzie do pakietu s-line. Czy na zimę podejdą 15 na stali, czy szukać 16? Nie wiem jakiego odsadzenia szukać i czy 15 będzie pasować. Z 16 myślę że nie powinno być problemu bo mam zamiar w przyszłym sezonie przesiąść się właśnie na jakieś Alu 16. Czy możecie odpowiedzieć czy 15 podejdą i polecić jakie parametry 15 i 16 do pakietu s-line ?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Podobno wieczorem ma przestać padać więc może się uda
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Ok to jutro 19 na parkingu pod zamkiem
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Ja mogę się na 19 nie wyrobić wiec będę 19.30 albo zostaje niedziela. To kiedy spocik dziś czy jutro?
-
B6 1.8T 163KM AVANT Jaką instalację polecacie
Witam, Niedawno nabyłem uturbione b6 163 KM i początkowo wcale nie myślałem o gazie ale przy spalaniu 12-13 litrów miasto musiałem zmienić zdanie. Kolega polecił mi założyć instalację BRC ale czytając opinie na różnych forach podobno BRC żłopie dużo lpg więc sam już nie wiem. Nie będę oszczędzał na instalacji, liczę wydać 3200-3500 zł. Na różnych forach polecają staga z wtryskami hana oraz redaktor AC R01 lub lovato s-hp. Jestem kompletnie zielony i tak na prawdę nie wiem co wybrać. Czy ktoś mógł by mi doradzić jakąś dobrą konfiguracje instalacji LPG ?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mi też pasuje. Kto jeszcze chętny.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Może jutro wieczorem na parkingu pod zamkiem Jak ktoś ma inne propozycję to pisac
-
Objawy padającej pompy paliwa
U mnie po wyjęciu korka paliwa buczenie ustaje. naradzie muszę się zająć huczacym łożyskiem a pompę zostanie na przyszły miesiąc.
-
Objawy padającej pompy paliwa
Witam, podepnę się do tematu. Mam następujące objawy, przy przekręceniu zapłonu coś piszczy przez chwile z tylu auta, po odpaleniu znów chwilę popiskuje i przestaje. W czasie jazdy też czasem piszczy. Kolega mówił ze może to być regulator ciśnienia i ze tak może być. Jeździć i sie nie martwić ale mnie ten dźwięk niepokoi. Dźwięk dochodzi z tylnej osi. Dzięki z góry za jakieś sugestie.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Dobra, pierwsza sprawa to ten cholerny deszcz. Trzeba będzie sie zgadzać bliżej weekendu, bo pewnie wszyscy w tygodniu bedą w pracy. Druga rzecz to ja na pewno sie juz stawie ( skorki pablo za sobotę). Tylko trzeba ustalić kiedy i gdzie.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Kurczę wypilem dziś dwa piwka. Może niedziela ?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Dobra, wracamy do tematu. Kto chętny na spocik. Kiedy i gdzie może sobota na parkingu pod zamkiem, jakoś po południu?
-
Łożysko Koła Przedniego
Witam, Zauważyłem, że łożysko w moim B6 kończy powoli swój żywot (huczy aż niemiło). Dlatego mam pytanie, na allegro są wystawiane same łożyska (SKF,FAG) lub łożysko z piastą. Czy można wymienić samo łożysko, czy trzeba razem z piastą. Moja B6 to 1.8T Avant w pakiecie S-line zewnętrznym. Jestem laikiem tematu bo obecnie użytkowałem Hondę. Z góry dzięki za odpowiedź.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Witam. Jest nowo przybyłym członkiem posiadaczy B6. Może jakiś spocik. Przed dlugim weekendem. Ktoś coś?