-
Wypalanie DPF podczas jazdy w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam, u mnie wypalanie dpf to wszystkie klasyczne "objawy" - podwyższone do ok. 1000 obr. bardziej basowa praca silnika, jako że sporo robię tras to dzieje się to nie za często. Mam jednak przy tym wypalaniu inny objaw - szczególnie jeśli wypalanie zastanie mnie w mieście (światła, ciągłe zatrzymywanie się) - otóż z mam lekki dym spod maski i ewidnetny smród w kabinie... Czy to niepokojący objaw? Gdzieś jest nieszczelność i stamtąd lecą spaliny. Dostaje się do kabiny i śmierdzi. Otwórz maskę i zobacz czy nie ma gdzieś okopceń. Przerabiałem to u siebie. Zaraz po zakupie czułem spaliny w aucie i lekki dym spod maski. Głównie przy wypalaniu dpfa. Okopcenie było u mnie po lewej stronie silnika. Idzie tam rurka. Wychodzi z tyłu silnika, kończy się kolankiem i wchodzi w blok silnika. Gwarancja nie chciała uznać tej części. Handlarz ( Audi-Zentrum) wziął koszta na siebie. Wymienione w serwisie Audi. 280€ zaoszczędzone. Po wymianie spokój. Idealnie na środku zdjęcia widać okopcenia. dziękuję za pomoc
- [ALL B8] Wlew paliwa
-
[ALL B8] Wlew paliwa
witam Cię - nie mogę za chiny otworzyć tego linka a niestety przytrafiło mi się. może podeślesz w jakiejś inne formie na pw
-
Wypalanie DPF podczas jazdy w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam, u mnie wypalanie dpf to wszystkie klasyczne "objawy" - podwyższone do ok. 1000 obr. bardziej basowa praca silnika, jako że sporo robię tras to dzieje się to nie za często. Mam jednak przy tym wypalaniu inny objaw - szczególnie jeśli wypalanie zastanie mnie w mieście (światła, ciągłe zatrzymywanie się) - otóż z mam lekki dym spod maski i ewidnetny smród w kabinie... Czy to niepokojący objaw?
-
Słabe wspomaganie w Audi A4 B8
Może polecicie dobrego mechanika z Bydgoszczy lub okolic, który ma doświadczenie w przekładkach na servotronic...? Boję się zlecić to "pierwszemu lepszemu"
-
Nie świecą światła z przodu.
Witam. Mam pytanie: czy w moim zwykłym przedliftowym reflektorze są 2 żarówki H7 tzn. osobna od mijania i osobna od drogowych. Nie mogę jakoś dociec "how it made" ? Może to banalne pytanko ale chcę wymienić żarówki na philips +130% night braker i muszę wiedzieć ile ich zakupić... Proszę o pomoc nie było pytania. Już się dowiedziałem.
- reflektory przednie
-
reflektory przednie
Witam. Mam pytanie: czy w moim zwykłym przedliftowym reflektorze są 2 żarówki H7 tzn. osobna od mijania i osobna od drogowych. Nie mogę jakoś dociec "how it made" a nie chcę specjalnie odkręcać lampy żeby okazało się, np. że nie zakupiłem wystarczającej ilości żarówek H7? Może to banalne pytanko ale chcę wymienić żarówki na philips +130% night braker i muszę wiedzieć ile ich zakupić... Na fotkach tych lamp widzę jak by dwie sztuki... Z góry dziękuję za pomoc
-
wyciek płynu spryskiwaczy
A jak sprawdzić te kanały...? A jak sprawdzić te kanały...? Podpowie ktoś z Kolegów...?
-
Przeciwmgielne zalaczaja sie przy skrecie
Czy takie kodowanie mogę zrobić w swoim aucie i będę miał doświetlanie zakrętów?
-
Wymiana świateł dziennych na LED w zwykłych przednich lampach w Audi A4 B8
skalpel, najlepiej ten cienki chirurgiczny plastik jest cienki a masz do wycięcia 4 kółka, w już wyżłobionych i przeznaczonych do tego kanałach. 1 godzina na 2 lampy z montażem i przerwą na kawę Świetny efekt, też chętnie wymienię na led ale nasuwa mi się, być może naiwne pytanie... Jakoś dziwny ten mod... to jak się przepali żarówka p13w to do jej wymiany trzeba wycinać otwory w lampie?
-
wyciek płynu spryskiwaczy
Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem wyciek płynu do spryskiwaczy - płyn wyciekał na wysokości zbiorniczka płynu i był widoczny w postaci sporych zacieków na progu w miejscu łączenia z dolną częścią błotniaka. Zamierzałem "podejść" do zagadnienia jak się zrobi cieplej choć niestety zdaję sobie sprawę że taki płyn obojętny dla stanu karoserii nie jest. Niestety jednak ku mojemu przerażeniu zauważyłem ostatnio mokrą plamę pod dywanikiem gumowym kierowcy od strony przedniego słupka :-( Proszę o podpowiedzi co może być tego powodem, jak się do tego zabrać i co ewentualnie zawczasu zakupić do ewentualnej wymiany (pompkę...?) Dodaj, że spryskiwacze zarówno przodu jak i tyłu (avant) działają. Czy to nieszczelność samego wężyka na króćcu pompki? spotkał się ktoś z Kolegów z taką awarią. Obawiał się że za chwilę, w tych zimowych temperaturach, zacznie mi gnić podłoga:-( Proszę o pomoc, schematy, rysunki itp. Pzdr
-
[A4 B8 CAHA] by Simon__75
Czy ten zestaw Led jest taki ja na zdjęciach, tzn. bez dodatkowych rezystorów?
-
Mocowanie listew w bagazniku avant
Cześć. Mógłbym też dostać taką instrukcję? Właśnie zakupiłem sobie komplet takich szyn i chcę się zabrać do ich montażu. mój mail: [email protected] pzdr
-
Wymiana dwumasy sprzegła
1 dzień...
basso66
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta