Treść opublikowana przez pejo
-
Kręci, nie odpala. (Brak błędów) [ROZWIAZANY]
dwie sa nowe i swiece, jutro zobaczę pozostało
-
Kręci, nie odpala. (Brak błędów) [ROZWIAZANY]
u mnie pompa wgl nie działa i nie ma iskry, a w ECu wszystko jest ok wygląda wszystko jak nowe, tak jakby sterownik nie załączał elektryki
-
Błąd 00668
wydaje się wszystko ok, nie ma mokro, ręce opadają już
-
Kręci, nie odpala. (Brak błędów) [ROZWIAZANY]
przekaźnik 219 wydaje się ok , ECU nie widać nic co mogłoby zaniepokoić,
-
Kręci, nie odpala. (Brak błędów) [ROZWIAZANY]
Nie no olej płynu u mnie wszystko ok, błąd tylko mi wywala 00668 który wiem co oznacza, dzisiaj zajrzę do ECU
-
Kręci, nie odpala. (Brak błędów) [ROZWIAZANY]
Widzę kolega ma podobny bardzo problem do mojego, tylko u mnie jest błąd 00668 który jest mi znany , ale wydaje się wszystko być dobrze podłączone a kolego masz iskrę i działa Ci pompka paliwa? zaświeciło Ci się np EPC na zegarach? nie odczułeś spadku mocy? jeśli rozwiążesz problem napisz na priv a jeśli ja 1wszy ogarnę dam Tobie
-
Błąd 00668
a np. immobilizer mogł paść , jaki koszt ?
-
Błąd 00668
No niby wszystkie bezpieczniki sa dobre
-
Błąd 00668
Witam, Czy miał już taką ktoś z Was koledzy sytuację z silnikiem 2.0alt że wywala błąd 00668( błąd jest mi znany) i nie można odpalić samochodu masa i + jakby wszystko było ok. Moje obserwacje rozrusznik kręci jak głupi a nie chce zapalić do tego nie ma iskry i nie podaje paliwa do wtryskow tak jakby komp był odlaczony, Dzięki za pomoc i pozdrawiam
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Pany ja wam powiem tak i nie ma juz co gdybac, albo remont silnika pomaga z większymi pierścieniem tak jak to zrobił kamillo78 albo przeróbka odmy pod warunkiem że w silniku mamy wszystko ok bo innego problemu nie ma, jednym pomaga remont innym przeróbka odmy, zobaczcie sobie sami w jakim stanie macie ten czwórnik jest do wyrzucenia, ja wywaliłem go kompletnie i zrobiłem moda odmy mniej więcej jak marcelinioo w silniku nic nie robiłem bo już wcześniej robiłem remont,(brał olej) wywaliłem czwórnik i narazie zrobiłem 600km od dnia 17.07.2016 do dzisiaj i stan oleju ok
-
Świeci się kontrolka silnika
Witam , a może ktoś mi pow dlaczego świeci mi się check "kontrolka silnika" błędy jakie wyskakują to 16804 dotyczącym "niskiej sprawności katalizatora". i sonda lambda tez jej błąd byłem na analizie spalin i wyszło że sonda jak i katalizator są sprawne i działają prawidłowo,
-
2.0 ALT Kontrolka silnika. Sonda lambda czy katalizator?
z tego co ja słyszałem to 4mm max 5mm, bo 7mm to raczej sporo
-
koncowka ISO
witam kupiłem koncowke ISO przeznaczona by grało wszystko all ale tak nie jest (głosniki sa i dzialaly) czy cos jest nie tak z ta koncowka ISO bo jakis koleszko mowił ze czasami nie zadziała i trzeba cos jakos przerobic tylko co i jak; radio posiadam JVC KB-T1 system naglosnienia nie wiem nie patrzyłem ale wydaje mi sie ze BOSE
-
układ chłodzenia 2.0 ALT ułamane plasiki
cieżko mi powiedziec ale wydaje mi sie ze nie duze zrobie zdjecie pozniej złego termostatu
-
układ chłodzenia 2.0 ALT ułamane plasiki
witam. otóż mam problem z ogrzewaniem audi a4 b6 2.0 ALT w poniedziałek wymieniałem termostat ponieważ się zepsuł usterka polegała na tym że ułamały się te plastiki w środku co trzymały wkład termostatu w dniu kiedy wymieniony został termostat ogrzewanie było we wtorek już go nie było układ został odpowietrzony i na postoju na wolnych obrotach leci chłodne powietrze a przy obrotach ok 1100-1200 już leci jak powinno być ciepłe bądź gorące chciałbym się dowiedzieć czy te elementy co się ułamały mogły uszkodzić pompę wody? pompa wody była wymieniona ok 3tyś km temu czy możne jakiś czujnik jest zły, pod kompa nie był podłączany a termostat trzyma 90 stopni dodam ze dolny wąż od nagrzewnicy jest gorący a górny od odpowietrzenia (z dziurką) na wolnych obrotach jest chłodny
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
wydaje mi się ze pierścienicebyły z grupy mahle bądź docelowa firma nie wiem bo to kolega kupował musiał bym się go pytać
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
oczywiście silnik wyciągałem miałem możliwość u kolegi mojego to tak zrobiliśmy głowica była w dobrym stanie ,ale zrobiłem jej gniazda, uszczelniacze wymienione, pierścienie nowe założone i rowkowane tłoków zostało zrobione oczywiście zostały założone wszystkie filtry manna chociaż można było knechta ponieważ miałem możliwość dostania takich i kupiłem nowy trójnik (wiecie chyba o jaki mi chodzi?)ten od odmy tak. no i olej motula 6100S 10W40 wszystko mnie kosztowało 2,500tyś i 4 butelki wódki które wypiliśmy;) przed remontem miałem 157532km zobaczę po przejechaniu 1tyś co będzie. Zrobiłem to dlatego ze rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat i większość stawiała na pierścienie bo się przepalały czy coś takiego bynajmniej chodziło o to ze się zużywały, zobaczę czy coś to da najwyżej wywaliłem 2,5 koła
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Pany zrobilem remonta tzn glowice uszczelniacze i pierscienie zobaczymy czy cos to da do tego załozylem filtry mana i zalalem olejem motul 6100S 10W40 zobaczymy co bedzie, zrobilem to tylko dlatego ze wyczytalem na temat pierscieni w altekach ale zrobilem to dla siebie dla sprawdzenia, czas pokaze
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
jesli nie czytasz to sie nie dowiesz wszystko pisze co ile kosztuje i ile bierze narazie probuja metody marcelinio301
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
marcelinio a mozez zmodyfikowac rysunek Dajmona (bo jest bardzo czytelny) jak to u Ciebie wydlada ? bylbym bardzo wdzieczny poniewaz nie jestem mechanikiem a chcialbym to moze sam wykonac i chcialbym miec to jak czarne na bialym:(
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
postimg.org/image/tg3mx5r01/ marcelinio a gdzie poprowadziles ten wąż od pokrywy zaworow? i ten filterek od skutera to pod co podpioles bo rozumiem ze do wlotu w rure przepustnicy idzie od odmy ten przewod
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
a Ty za ile to zrobisz? hehe ostatnio wymienialem uczszczelke pod klawiatura to nic nie bylo niepokojacego, cisnienie tlokow rowniez byla 2 miechy temu w normie wiec mysle ze wystarczy tylko ta przerobka
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
hmmm ja widze na 96 stronie taki twoj post " Koledzy przed wyciągnięciem gruszki trzeba odsunąć alternator do wiatraków chłodnicy ( najłatwiejszy sposób majsterkowania manewrowania) Kiedy gruchę mamy na wierzchu robimy jeden otwór przy podstawie gruchy wiertlem wielkości kciuka wkręcamy w gruchę coś z gwintem(wedle uznania) o tym samym przekroju co wiertło, w sklepie kupujemy dwie opaski metalowe i waz do odpływu wody z pralki(jest najlepszy nie zagina się nie odkształca się ) gruchę obracamy o 180 stopni dziubkiem do kabiny i ciągniemy polowa węza od dodekla klawiatury i wtykamy zarobiona końcówka w otwór(pauje idealnie) a ucieta strona wciskamy w dziubek gruszki i skrecamy opaska, a dolna czescia gruchy jak najbardziej pionowo ciegniemy do dolotu druga czescia weza"
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
no okk tylko chce wiedziec jedno czy to bedzie zle wplywac na silnik po przerobieniu odmy?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
to po co to robiles u siebie:D?