Skocz do zawartości
IGNOROWANY

układ chłodzenia 2.0 ALT ułamane plasiki


pejo

Rekomendowane odpowiedzi

witam. otóż mam problem z ogrzewaniem audi a4 b6 2.0 ALT w poniedziałek wymieniałem termostat ponieważ się zepsuł usterka polegała na tym że ułamały się te plastiki w środku co trzymały wkład termostatu w dniu kiedy wymieniony został termostat ogrzewanie było we wtorek już go nie było układ został odpowietrzony i na postoju na wolnych obrotach leci chłodne powietrze a przy obrotach ok 1100-1200 już leci jak powinno być ciepłe bądź gorące chciałbym się dowiedzieć czy te elementy co się ułamały mogły uszkodzić pompę wody? pompa wody była wymieniona ok 3tyś km temu czy możne jakiś czujnik jest zły, pod kompa nie był podłączany a termostat trzyma 90 stopni dodam ze dolny wąż od nagrzewnicy jest gorący a górny od odpowietrzenia (z dziurką) na wolnych obrotach jest chłodny

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego jakie duże kawałki poleciały do układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego jakie duże kawałki poleciały do układu.

cieżko mi powiedziec ale wydaje mi sie ze nie duze zrobie zdjecie pozniej złego termostatu

Edytowane przez pejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te plastiki czasem nie są od strony, gdzie termostat popuszcza płyn chłodniczy? I nie poleciały one przy otwarciu do chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wydaje sie poprostu ze nagrzewnica jest zapowietrzna. Jest tam banka powietrza i wolny obieg wody jest niewystarczajacy do nagrzania kabiny. Gdy woda krazy szybciej na wysokich obrotach obieg wody jest szybszy dzieki czemu zostaje oddane wiecej ciepla na mniejszej powierzchni i masz wrazenie ze grzeje normalnie. Postaraj sie ponownie odpowietrzyc uklad .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje, że układ zapowietrzony jest. Po prostu trzeba jeździć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALT się łatwo odpowietrza :wink: Bańka z płynem i zrobić kilka km.Wskazówka dochodzi do 90? Jeśli tak to wszystko jest ok tylko zapowietrzona nagrzewnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...