Treść opublikowana przez jan1audi
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
No jakies 5 tys km od wymiany oleju może nawet nie całe. Ale sporo oleju dolałem, i napewno coś jest nie tak no silnik cały mokry od strony kolektora wydechowego od samej góry, coś jest nie tak z głowicą dlatego ma takie odchyły, albo uszczelka pod głowicą poszła albo mam gdzieś mikro pękniętą głowice. Dodam jeszcze że gniazda od pompo wtrysków są nieźle wyrobione i wtryski też, ale moc normalnie ma i nie kopci to oleju nie bierze napewno. Tandem musze sprawdzić na pierwszy żut. A głowice da rade sprawdzić pod względem szczelności bez rozbierania?
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
No juz dawno to mialem sprawdzic bo pisales o tym moze faktycznie tandem jest zjebany bo pedal od hamulca tez jest twardy nawet z nocy przy pierwszym odpaleniu twardy nie na kamien ale twardy i dopiero po wcisnieciu hamulca jak jade i przy 40km/h obroty spadaja. A i oleju mi prawie litra * dolalem 750ml dzis a olej wymienialem przed swietami.
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
Błąd przy wprowadzaniu danych z tym tfsi no bo kumpel mowil ze musi być czujnik ktory daje paliwo na wtryski gdzies przy wtryskach ktory steruje tym i moze on sie pierdzieli, albo moze czujnik polozenia walu albo walka rozrzadu tz. Czujnik halla
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
na moje to jakis czujnik jest walniety albo dopiero sie spiepszy. Gdzie jest czujnik listwy wtryskowej i jeszcze jeden czujnik jest w pompie wtryskowej.
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
No wlasnie nie wiem czy DPF przytkany zadnych błędów nie ma tylko błąd jednosta sterójąca drzwi od pasażera i ESP się świeci, a tak pozatym to nic nie wywala ale dziś jak jeździłem to kopa ma nie kopci nic przyspieszenie dobre tylko dziwny obiaw znowu powstał przy dojeżdzaniu do świateł i zatrzymaniu sie jak juź stoje to czuje jak mi cała buda drży tylko chwile 10-15sek i cisza, nic nie faluje jak stoje i wpada w drgania. cholera wie o co chodzi.
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
No wlasnie dlatego moja ussterka jest dziwna a jeszcze jedno na zimnym przy poerwszym odpaleniu pusci chmurke białą i powoli wkreca sie na obroty nie odrazu na prawie 1000obr tylko stopniowo z 500obr rosnie do normy i dziwnie głośno pracuje silnik i gdzieś syczy kołó kolektora wydechowego dzwiek nie do zdjagnozowania co to może być
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
Aha spoko posprawdzam to może ktoryś jest walniety
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
Czujnik hala to jest czujnik wałka rozrządu a ten rpm wału co to jest
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
Tempomat normalnie dziala, błąd jest drzwi pasażera tylko i esp mi sie swieci nie moge go włączyć, a może coś z paliwem jest nie tak albo pompa tandemowa wypiepszona i ciśnienia nie daje, albo czujnik położenia wału muwi pa pa bo nie możliwe żeby gas mi
-
[BPW] Silnik gaśnie przy zmniejszaniu obrotów.
Witam, ja w temacie ma bardzo dziwne objawy a mianowicie jade sobie na 5 biegu 80-90km/h puszczam go na luz i odrazu z 2000tys obr lecą do 500obr po czym silnik gaśnie, ale mam patent na to i jak obroty spadają wciskam sprzegło i obroty powracają na swoje miejsce a jak nie wcisne to zgaśnie to sie dzieje na dogrzanym silniku co to może być, miał ktoś podobne objawy to niech się wypowie, z góry dzieki.:-D dodam jeszcze że nie zawsze to sie robi nieraz dopiero jak jade z wiekszą predkością i jak chamuje i predkość spadnie do 40 km/h i dopiero obroty spadają do 600obr/min po puszczeniu hamulca wracają powoli na swoje miejsce kolo1000obr. Od czego to może być, prosze o pomoc
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Nie ubywa plyn jaknarazie stoji twardo na mniej jak min po odkreceniu korka troche wzrasta ale nie zawsze do niecałego max
-
kola od bmw 5x120
Witam, jakie pierścienie czy jak to tam sie nazywa trzeba zastosować żeby weszły mi felgi od bmw 5x120 do audi a4 b7 felgi 18 cali opona 225.prosze o rady, pozdrawiam
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Poprostu, weże od chłodnicy sa twarde jak cholera i po odkreceniu korka buchnie duże ciśnienie po czym płyn wzrasta od min do maximum, już korek zmieniałem ale jest to samo nawet jak zgasze samochód to weże twarde są, temperature normalnie trzyma 90stopni. No i wlaśnie gdzieś tam z tych okolic syczy ale to tylko z pierwszego odpalenia na zimnym silniku, posyczy troche i poźniej przestaje.
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Spoko, dzieki wam koledzy narazie to są tylko gdybania i wdrażam się w temat bo do końca nie wiadomo czy to uszczelka pod głowicą
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Dzięki za mądre rady jeszcze troche poszperam po necie to napewno znajde. Dzięki za mądre rady jeszcze troche poszperam po necie to napewno znajde.
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Dzieki, ale tyle to i ja wiem wole sam zrobić jeżeli mam dać na warsztat i mi zj***ą to, klucz dynamometryczny mam planowanie zrobie napewno, ale chciałbym wiecej informacji uzyskać na ten temat. Bardziej mi sie rozchodzi o kolejność odkrecania śrub, i z jaką siłą mam dokrecać. Bo tam nic nie trzeba ustawiać w głowicy, tylko wtryski i rozrząd i to wszystko, także wiecej szczegółów by sie przydało krok po kroku
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Witam, chciałbym się dowiedzieć krok po kroku jak rozebrać głowice i wymienić uszczelke, dlatego pytanie jak to zrobić kto miał z tym do czynienia i robił takie rzeczy to niech sie wypowie, z góry dziekuje.
-
diagnostyka wtrysków a4 b7 mini vag 505
Dzieki
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
Dobra dzięki wiwlkie pozdrawiam, widze że dobrym jesteś kolegą pozdrawiam.
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
A to spoko juz wiem czyli pompek i tak nie da sie przekosic nawet na oko da sie je dobrze ustawic, dzieki za nauki statyw we wtorek przyjdzie i zabieram sie za mojego wariata. Pozdrawiam :-D
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
Aha rozumiem, a jak wsadzales wtryski to mierzyłeś je czyms czy są prosto i czy mają odpowiednie odległosci od krawędzi silnika czy na oko. I jak bede regulował to palcem tylko dokrecać śrube regulującą do wyczuwalnego oporu i popuszczac
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
Spoko, rozumiem a jak wylapie ten najglebsze wcisniecie to na karzed papce musze osobno to robic czy wystarczy na jednej to zrobic i bedzie a ta srube regulojaca palcami mam tylko dokrecic do wyczuwalnego oporu. I jak pompki wsadzales to pozniej je moezrzyles czyms zeby staly prosto czy na oko
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
Na ile ustawic pompki nbo sa 2 wersje 180stopni czy 225stopni
-
[BPW] diagnostyka wtryskow a4 b7
Witam, jeździłem długo aby zdjagnozować co jest nie chalo, aż sprawdziłem interfejsem mini vag505 bloki pomiarowe wtrysków (blok 013) gdyz na rozgrzanym silniku,ponad 2000tys obr/h i pokazywaly 1 cylinden -0,80 do 1.80. 2 cylinder zachwiania mial od 2.00 do nawet 2,90. 3 cylinder mial dobre bo tez od 0,80 do 2.00. 4 cylinder mial 3,01 i nawet spadalo nieraz jak stalem po jezdzie na jalowym biegu. I czy to jest normalne ze na postoju jak wróciłem z przejażdzki sie zatrzymalem to cylinder 1 i 2 pokazywal wartosc 0 a na 3 cylindrze bylo 0,15. 4 cylinder 0,60. Proszę o podpowiedz bo na moje oko jest 2 i 4 do wymiany. Pozdrawiam
-
diagnostyka wtrysków a4 b7 mini vag 505
Witam, posiadam skaner mini vag 505 i przy diagnozie silnika, nie moge zdiagnozowac blokow danych, ponieważ, trzeba wpisac kod od 0-255 i noe wiem który służy do obaługi wtrysków. Prosze o pomoc. Pozdrawiam