Treść opublikowana przez zyznos321
-
Wymiana zwykłych żarówek DRL na Led + projekt kierunek LED cały pasek
Mam żarówki i przymierzałem się już do ich założenia, ale okazuje się, że mają cieplejszą białą barwę niż reszta ledów w pasku. W związku z tym mod nie doszedł u mnie do skutku :/
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
Czy w sedanie także występuje sub montowany w ten sposób? Jeśli tak, jest on taki sam jak w avancie? Słychać go w ogóle w środku auta?
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
U mnie 2 czy 3 piny także z jednej strony szły w ślepe miejsce, ponieważ nie mam w samochodzie gniazda aux. Od strony radia były chyba jednak piny i wszystko jest OK. Jeśli możesz, zrób zdjęcie, jak wygląda u Ciebie panel radia (przyciski). Masz przycisk CD/SD? U mnie nie było fabrycznie wejścia AUX, ale dało się zakodować i można spokojnie przełączać na AUX. Nie pamiętam już jak, ale najprawdopodobniej tym sposobem: Kodowanie Wybierz STG 56 (radio) STG długie kodowanie -> Funkcja 07 bajt 0 Włącz bit 0 umożliwić bit 2 Przełączane na aux odbywa się przez wciśnięcie CD/SD i przełączenie w source na aux.
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
Z tego co pamiętam, u mnie po wpięciu się z chińskimi kablami od razu dzwięk działał normalnie. Gdy wejdziesz w tryb bluetooth lub odpalisz jakąś muzykę z USB ustaw w radiu (w oryginalnym menu) żródło na aux. Wtedy powinien być normalnie dźwięk na głośnikach. Gdy korzystasz z navi nie musi być ustawione na aux, a komunikaty i tak powinny działać (nie wiem dlaczego u cb nie działa). Przełączanie na aux jest konieczne przy korzystaniu z muzyki, video i bluetooth.
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Jak sądzicie? Lepiej wziąć ori, czy prosto od chińczyków za nieco ponad 50zł? https://www.alibaba.com/product-detail/High-Quality-Gear-Shift-Knob-For_60572216181.html
-
A4 B8 długo kręci
Gdy wtryski były do wymiany za drugim razem palił już "od strzała", czy także trzeba było dłużej kręcić? U mnie każde kolejne odpalenie jest już "od strzała".
-
audi concert jak przełączyć między radiem a cd czy aux
-
A4 B8 długo kręci
Od jakiegoś czasu borykam się z takim problemem: auto po dłuższym postoju (np. 2 dni) kręci normalnie, ale odpala dopiero po około 3-5 sekundach, a nie "od strzała". Spotkał się ktoś z podobnym problemem w swoim audi? Wiem, że może to być problem z cofającym się paliwem, ale zanim wezmę się za szukanie nieszczelności chciałbym poznać Wasze doświadczenia w tym temacie. Miał ktoś może podobną sytuację u siebie? Co pomogło? Z góry dziękuję za pomoc
-
Dodanie oryginalnego subwoofera radio Concert
@sikszak Pod plastikami pod tylnym, prawym siedzeniem idą wiązki kabli. Idą tam także kable do tylnych głośników. Kolory kabli (u mnie audi z 2008r): Left Rear Speaker Wire (+) Positive: Red/PurpleLeft Rear Speaker Wire (-) Negative: Brown/PurpleRight Rear Speaker Wire (+) Positive: White/GreenRight Rear Speaker Wire (-) Negative: Blue/Green Wpiąłem się w nie przez takie urządzenie: http://www.elektrodor.pl/konwerter-sygnalu-high-low.html Dalej do wmacniacza kablami RCA.
-
Wymiana zwykłych żarówek DRL na Led + projekt kierunek LED cały pasek
Wydaje mi się, że jak podłączałem tą podwójną żarówkę do kierunków w lampie, bylo widać wyraźną różnicę w miganiu pomiędzy lampą, a lusterkami (żarówka ledowa z chin w lampie gaśnie natychmiastowo przy miganiu). Mogę jednak już słabo pamiętać i może różnica była pomiędzy kierunkiem w lewej i prawej lampie. W chwili wolnego czsu postaram się podłączyć żarówkę jeszcze raz i nagrać filmik.
-
Wymiana zwykłych żarówek DRL na Led + projekt kierunek LED cały pasek
Mam nowszą wersję tych żarówek u siebie, ale jakoś nie mam czasu żeby je zamontować. Na pewno przyda się jeszcze jakiś kondensator, który spowoduje, że ledy od kierunków będą wolniej gasnąć przy miganiu. Bez tego ledy gasną bardzo szybko, a żarówki w lusterkach są zwykłe i widać różnicę w miganiu kierunków pomiędzy lusterkami a lampami. Dodatkowo rezystor grzeje się dość znacznie więc trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na jego zamocowanie. https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Car-auto-Switchback-LED-1156-BAU15S-BA15S-T20-7440-54-SMD-4014-lens-White-to/32757803904.html?spm=2114.30010308.3.11.vluype&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10107_10051_10106,searchweb201603_0,afswitch_4_afChannel&btsid=ae6d7112-ab2f-4427-980f-daa61230d478
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
U mnie obecnie do silnika CAGA poszedł olej, o którym przeczytałem sporo dobrych opinii: - AMSOIL European Car Formula 5W-30 Bezpośrednio po zalaniu silnik na pewno ciszej pracuje. Słychać tylko wyjącą pompę wspomagania Zobaczymy jak będzie później
-
Nierówna praca silnika - delikatne szarpanie
Ttemperatura na dworze spadła i problem niestety powrócił. Po pierwszym odpaleniu, gdy silnik jest zupełnie zimny, przez około 2km jazdy czuć delikatne szarpanie . Wydaje mi sie, że może to być wina któregoś z wtrysków. Może wie ktoś, czy da się zrobić logi, które będą pokazywały parametry pracy wtrysków podczas jazdy (dawka paliwa, kąt itp.)? Którą grupę powinienem logować? !!!!!!!!!!!!!UPDATE!!!!!!!!!!!!!!!!! Problem w moim aucie rozwiązany. Winowajcą była słabo działająca świeca żarowa. W ostatnim czasie pojawił się błąd sygnalizujący uszkodzoną świecę żarową na 2 cylindrze. Po wymianie świecy na nową zniknął problem delikatnego szarpania na zimnym silniku.
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
Poniżej info, które przesyłałem niedawno jednem z użytkowników forum (nie chce mi się pisać od nowa)
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Ok, udało się wyłączyć korzystając z tego poradnika: http://www.audiworld.com/forums/audi-a5-s5-rs5-coupe-cabrio-125/s5-vag-com-settings-voice-activated-telephone-remove-seatbelt-chime-2720221/#post23587701
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Orientuje się może ktoś, czy da się wyłączyć rozpoznawanie mowy w a4 b8 z radiem concert? Przycisk od rozpoznawania służy u mnie obecnie do przełacznia pomiędzy gpsem, a ekranem radia i podczas przełączania włącza się rozpoznawanie mowy, które nie jest mi do niczego potrzebne :/
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
Problem rozwiązany. Majfrendy przesłali złą instrukcję. Adapter z pierwszego postu podłacza się do panelu klimatronika, a nie do gateway. Że też wcześniej tego nie zauważyłem
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Dzięki za info. W takim razie może jeszcze poprubuję z tymi przeciwmgielnymi. U mnie jest z 2008 i niestety świeciły tylko zewnętrzne przy hamowaniu :/
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
już poprawione... wartości były skopiowane z amerykańskiego forum, ale w wersji europejskiej jest inaczej metodą prób i błędów doszedłem do tego, że do 2 kanałów należy dodać 3, a od 2 innych odjąć wartość 6
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Kodowanie (dotyczy tylko sedana, w avancie jest inaczej): Module 46 - Adaptation Password: 16017 Channel 195: (należy dodać 3) Channel 196: (należy dodać 3) Channel 203: (należy odjąć 6) Channel 204: (należy odjąć 6)
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
Tak, ale nie wiem za bardzo do których canow się podłączyć. Które są odpowiedzialne za dane na temat prędkości, spalania i obrotów?
-
Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway
Niestety chińczyki się najprawdopodobniej na mnie wypieli i nie odpowiadają. W związku z tym ponawiam pytanie: Może orientuje się ktoś do jakiego gateway przeznaczona jest kostka z zestawu? Posiada ktoś może rozpiskę pinów w kostkach poszczególnych gateway-ów? Będę bardzo wdzięczny za pomoc @update Muszę podłączyć 2 przewody od chińskiej nawigacji do gateway najprawdopodobniej do can high i can low. W gps jest funkcja wyświetlania prędkości i spalania. Orientuje się ktoś może które piny z tej rozpiski wybrać (drive train, extended, running gear, diagnostic)?
-
Nierówna praca silnika - delikatne szarpanie
Wymieniłem filtr paliwa i problem jak na razie nie występuje. Możliwe jednak, że jest to sprawa wyższej temperatury (zima się skończyła), ponieważ problem występował głównie na zimnym silniku.
-
Problem z głośnikami radio concert
Gwizdki nie jestem pewien czy są ok, czy nie. Mam nowe z audio system, ale nie starczyło dziś czasu na wymianę. Jutro podepnę i sprawdzę jak sprawują się w porównaniu do fabrycznych. Zastanawiam się tylko teraz co mogło doprowadzić do takiego stanu głośników. Można powiedzieć, że są zamurowane. Tak jakby cewkę zalać klejem. Membrana wcale się nie wychyla. Sprawdziłem dziś gwizdki i są ok. Do wymiany poszły więc tylko głośniki niskotonowe.
-
Problem z głośnikami radio concert
Spróbuj wyjąć głośnik i zobaczyć czy da się wychylić membranę w którąś stronę. U mnie okazało się, że głośniki są z jakiegoś powodu uszkodzone. Dziś wymieniłem na inne i grają tak jak trzeba