Witam.
Dzisiaj pojawił się ten sam problem "mrugająca kontrolka od podgrzewania świec i informacja ograniczenie obrotów silnika do 2500/min.
Jechałem dzisiaj autostradą w Finlandii 120 km/h około 40 kilometrów i po zjeżdzie z autostrady zwolniłem , wrzuciłem 3 bieg i przyspieszałem i wyskoczył ten problem.
Błąd na pewno ten sam P164B00. Jak pisałem wyżej olej wymieniony na LM top tec 4200 i czujnik (przełącznik) ciśnienia oleju wymieniony.
Może ktoś ma jakiś pomysł i dobrze doradzi.
Dodam jeszcze że błąd P164B00 (przełącznik ciśnienia oleju) przyczyny
-nieprawidłowy poziom oleju
-Błąd ciśnienia paliwa
oraz uszkodzony czujnik.
No i doczytałem się jeszcze błędu P164E00 (zawór regulujący ciśnienie paliwa)
Funkcja: zawór elektromagnetyczny reguluje ciśnienie oleju w obwodzie.
No i teraz pytanie czy przyczyną może być ten błąd dotyczący paliwa , a nie problem z olejem. Silnik chodzi cichutko spaliny jak w najlepszym pożądku 176 co2, odpala bez żadnego problemu i na 1 i 2 nieraz 3 biegu ciągnie do odcięcia nieraz na 3 biegu wpierniczy się to ograniczenie obrotów.Co wy na to.