sosna90

O sosna90

Osiągnięcia sosna90

Reputacja

1. Wałek jest podchodzony, zawory też klekoczą ale popychacze byly wymienione jakoś 70 tys temu. Ostatnio także jest słyszalny dziwny jęk przy dodawaniu gazu i zaczyna pasek popiskiwać od alternatora i reszty i pytanie czy pompa wspomagania się nie kończy i czy nie zatrzymuje silnika.
  2. Witam, Przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Po odpaleniu zimnego silnika AWX oraz dodaniu gazu gasnie-zadławoiny lub nierówno pracuje Vag niczego nie pokazuje.
  3. Ok jak tylko znajdę czas z powrotem to rozkręcić, był zestaw głośnomówiący noki ale chyba nie oryginalny bo kuzyn ma ori i ma na stałe przy radiu.
  4. Z can'em męczę się już chwile i nie mogę dojść. W aucie było radio oryginalne Audi , tylko pierwszemu właścicielowi w Polsce się znudziło i wsadził Concert cd a co najlepsze jest wszystko podłączone i kable są w porządku i tak radio się wyłącza po godzinie nie ma info na fisie(bawiłem się z tym kodowaniem cały dzień i nic) a najlepsze jest to że jest podświetlenie radia i nie połączę się z radiem chociaż jest K-line. Ale głównie teraz chodzi mi o kiepski odbiór. Czy w tym wzmacniaczu jest także antena do telefonu i jak go można sprawdzić czy jest sprawny.
  5. klaczek84 to jest problem w B6 nie napisałem przedtem w tamtej wiadomości ale poprawiłem(ale dzięki w B5 radio odbiera)
  6. Bardzo dobry poradnik, tylko co zrobić w przypadku AUDI B6 avanta. Mam radio concert 2 CD i nie jest to oryginalne radio(był kaseciak) bardzo kiepsko odbiera stacje, brak jest kabla anteny Diversity ale coś jest w ogóle dziwnego bo can jest podłączony oryginalnie a nie ma wyświetlania na fisie(i wszystkiego z tym związane czyli wyłączanie po kluczyku i co godzinę się wyłącza ale nie o tym w tym temacie) Co będzie z tym zasięgiem tego radia, a i nie mogę się połączyć vagiem z tym radiem żeby sprawdzić jakiekolwiek błędy. POMOCY
  7. No tak mam ale nie wiem czy jest ten K-line i to tu jako K-bus i gdzie ma być podłączony do auta.
  8. Robiłem to już kilka dni temu a K-line gdzie ma być wpięty? i tu jest cos namioeszane z kablami jeszcze w fabryce bo CAN-H było zupełnie gdzie indziej podpięte a instalacja jest oryginalna.
  9. Mam wpisane 17 dawałem z kodowania +1, +4 i nic sie nie działo.
  10. Witam Wszystkich. Ostatnio wziąłem się za podłączenie RDS na FIS'ie, mam włożone radio Concert CD a wcześniej był kaseciak mam wszystkie kostki ISO także podłączone wszystkie kable tak jak mają być, wcześniej lecz nie pamiętam który CAN był włożony w kostce zupełnie gdzie indziej przełożyłem tam gdzie ma być. Pin 7 w radiu - pin 20 w liczniku pin 12 w radiu - pin 19 w liczniku. Kodowanie nic nie pomaga dodam ze radio wyłącza się po godzinie oraz nie wyłącza się po kluczyku. Radio ma podświetlenie tylne głośniki grają. Co by mogło być ?? A i jak wepnę VAG to nie łąćzy się z radiem.
  11. Witam wszystkich. Mam problem z moim Audi(1.9 AWX) ponieważ straciło całkowicie moc. Auto jest po czyszczeniu turbiny i usunięciu katalizatora(została oryginalna puszka). Co może być przyczyną takiego stanu? Mechanik powiedział że to przyczyna jazdy bez katalizatora i ponowne zanieczyszczenie turbiny, czy to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  12. Witam, po przeczytaniu tych wszystkich postów chce to wszystko poukładać silnik 1Z nie ma turbiny ze zmienna geometrią łopatek(VTG) to tylko osoby podczepiały się pod ten wątek mające silniki ze zmienna geometrią łopatek(VTG) czyli posiadacze silników: AFN(110KM), AWX(131KM), AVF(131KM), ... jeśli coś pomogłem to dobrze i jak czegoś nie pomyliłem.
  13. Koledzy mam pytanie, w moim Audi(99) chciałbym sobie zrobić kluczyk scyzoryk, z pełnymi funkcjami(czyli domykanie/zamykanie szyb i oddzielne otwieranie bagażnika) i czy potrzebny jest do tego moduł komfortu i jak można sprawdzić ze go mam? I czy muszę kupować nie oryginalny sterownik centralnego zamka?
  14. A przy użyciu jakiejś wąskiej, płaskiej blaszki wyjdzie??
  15. Koledzy jak można wyciągnąć radio Symphony I?