Treść opublikowana przez Patryk1533
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Fotki z prac będę na bierząco wrzucać jak tylko zacznę żaden kompresor, żadne turbo. Ale musi wyjść ok 400KM
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Panowie jeszcze 2 tygodnie i ruszam z pracą nad moja eSką, juz sie doczekac nie mogę pracy przy niej i efektów na hamowni
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
A mam jeszcze pytanie do właścicieli BBK jak u was ze sprzęgłem? Bo mi coś zaczyna brać przy końcu ale nie ślizga się ani nic, jedzie normalnie
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Tak z ciekawości, byłeś na hamowni sprawdzic przed wyjściem silnika ile pokaże???? Pojadę dzień przed oddaniem do mechanika
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Ja dlatego teraz zaczynam walkę z silnikiem
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Padł alternator ale już ogarnięte zatarły sie łożyska. Ciężko było go wydostać ale dałem rade. Pod koniec sierpnia oddaje auto do mechanika który mi ma wyciągnąć silnik i przynieść do mnie do warsztatu i zaczynam juz konkretną zabawę z silnikiem mierze w 400KM ciekawe czy się uda bez turbo i kompresora
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Jakie objawy ze fazatory są do wymiany?
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
W skrzyni jest cisza nic nie zgrzyta ani nie harczy przy wbijaniu następnego biegu na wysokich obrotach i przy redukcji cisza
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Wiem ze miała lekkie bum z przodu ale po moich oględzinach nic szczególnie mocnego wiec tym się akurat nie martwię a silnik i tak chce robić bo chce go przerobić trochę pod większą moc sprzęgło i dwumas są okej. Wiec silnik tak czy inaczej miał dostać nowe mocniejsze życie a rozrząd przy okazji tez nowy zawita 1500zł mi powiedzieli niby oryginał łańcuchy i napinacze. Jutro zadzwonię jeszcze do ASO
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Sprzęgło, dwumas i maglownica były robione i są okej. Rozrząd niby był robiony ale i tak chce go wymienić przy okazji jak będę robił silnik, jestem 4 właścicielem w Polsce. Niebieski708 tak mam ten dźwięk Panowie ile wy płaciliście za sam rozrząd napinacze i łancuchy? Bo dzisiaj byłem w sklepie z czesciami i mi powiedzieli za wszystko dziwnie niską cenę
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
- POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Problem zlokalizowany. Rolka po której chodzi pasek się skończyła, chodzi na lewo i prawo jakby miała zaraz odpaść. Wiec teraz nie zostaje mi nic innego jak ściągnąć cały pas przedni i to ogarnąć bo chyba inaczej tego nie zrobię- POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Siema od 2 dni cis dziwnie chalasuje po lewej stronie silnika koło filtra powietrza. Dźwięk jakby coś się zacieralo. Pojęcia nie mam co to może być. Dźwięk jest dosyć głośny gdy auto stoi na wolnych najgłośniej na zimnym silniku jak ja dosyć mocno przygazuje to chalasuje ustaje gdzieś na ok minutę potem znowu. Jak silnik jest ciepły to cicho chalasuje. Natomiast w trakcie jazdy jest cisza. Pomocy!!- [B6 AWX] BielunoWóz...:D Jaskinia Zła - POZIOM EXTREME :D
Kto tak ładnie kierownice robi? Bo tez bym swoją chciał odnowić- BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Ogólnie się psują, często siada elektryka itd. Miałem 4 beemki i na żadnej się tak nie zawiodłem jak na e61 mówili nie kupuj ale kupiłem 535d no i nacieszylem się miesiąc czasu i po miesiącu auto stało 3 miesiące w serwisie serwisie. A przebieg miałem nie wielki jak na to auto bo 190.000 i tez sprowadzilem sobie z niemieć osobiście. Jechałem po nią 700Km. Wszystko co mogło się posypać to się posypalo. Kumpel tez ostatnio kupił taka e61 i teraz wspomina moje słowa. Jeździłem nią rok czasu może trochę więcej ogólnie auto bardzo szybkie, bardzo wygodne, duże, itd. Spalanie w mieście 15 ropy przy mojej jeździe, trasa przy 100km/h 8 litrów a przy mojej jeździe 11-12. 3 litrowka mniej pali ale wiadomo jedno turbo- BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
S4 jest dla mnie autem dla zabawy i wiem ze generuje potężne koszta. Po bmw tego się nie spodziewałem ale bywa i tak ogólnie seria e60 ma kiepską opinię.- BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Ładna jest Ja miałem taką tylko ze przed lifta bardziej napasionego bo miałem totalnie wszystko w niej czego było można sobie życzyć w fabryce i z mocniejszą motorownią nie wspominam dobrze tego auta... Po wpakowaniu coś koło 13 tysięcy w mechanikę i mody byłem z niej zadowolony, mega wygodna, mega szybka- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Panowie jak juz napisałem to się wszystko okażę ale myśle ze S4 zostanie ze mna na dłużej a co się z tym wiaze to rozwiert silnika+wydech+dolot no i coś z chłodzeniem bede musiał wykombinować. Jak to wszystko poskładam to bede myslał nad hamulcami albo od RS`a albo od Porsche a co do kompresora to się okażę bo zdaje sobie sprawe ze to bardzo droga zabawa możę coś sam poskłądam tak jak chcee to niebieski708 zrobić mysle ze to o wiele tańsze rozwiązanie Co do tuningu samego silnika to bedą mnie kosztowały tylko części bo robocizne mam jak napisałem wyżej po kosztach (darmową)- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Kompresor tez wchodzi w grę ale póki co chce się pobawić z silnikiem, dolotem, chłodzeniem i wydechem ale to plany dopiero na długie zimowe wieczory- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
A więc tak są pierwsze zimowe plany długoterminowe na S4 o ile oczywiscie nie bede jej chciał szybciej sprzedac bo ja juz tak mam Strasznie szybko zmieniam samochody, ale ta S4 mnie przekonała i może zostanie ze mną dłużej. Jako ze mam rodzinną firmę dosyc znaną bo wysyłaja nam silniki nawet z niemiec do roboty wiec plan moj jest nastepnujący. Chce wyjechać z silnikiem i go troche podłubać kanały ssące i wydechowe w głowicy porozwiercać i wypolerować na lustro, wszystkie 40 zaworów spolerować, jak uda mi się to rozwiercić troche silnik o ile dostane wieksze tłoki pojecia nie mam czy wystepują takie może ktoś coś wie na ten temat? Przy okazji zerknąć do rozrządu podobno był kiedys robiony ale zapobiegawczo można sprawdzić i w razie czego wymienić, myślałem zeby zastapić oryginalne sprzęgło na spiek, poprawić dolot no i komletny ukłąd wydechowy zmienić. Chciał bym osiągnąć 380 może 400 koni. Jest to możliwe tylko pytanie co z tymi tłokami bo jak nie dostanę to bede musiał zostawić oryginalne. O ile wszystko pojdzie po mojej mysli żadna niespodzianka nie wyskoczy ani poważniejszy wydatek to czerwona S4 bedzie baaadzo szybka- S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
Za pierwszym razem jak byłem to za samo OC wyliczyli mi 1005zł za drugim razem powiedzieli 650 a ostatecznie zapłaciłem 520zł Znajomy ma podpisane umowy w wieloma firmami ubezpieczeniowymi. Wiec mysle ze to nie tak źle. Za Bmw 535d np płaciłem około 800zł nie pamietam juz dokładnie- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Trudno ale tak czy inaczej chce ją trochę odświeżyć i zrobić te opryski plus pełen detailing musi wyglądać jakby wyjechała z fabryki bo jestem strasznym pedantem z każdym swoim samochodem tak miałem wiec sądzę że to duża zaleta- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Dzięki wielkie- [B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Trochę ją ostatnio wypucowałem Cieszy oko, nie mogę się na nią napatrzeć. W pryszłym miesiącu eSka jedzie do lakiernika bede malował maskę, zderzak i chyba błotniki bo są odpryski od kamieni co mi sie baaardzo nie podoba A ona musi być idealna. Panowie mam pytanie jak zmienic tytuł tematu bo na początku zle mi sie wpisało zamiast BBK to wpisałem BKK nie wiem jak to sie stało ale się stało i teraz nie wiem jak to mam zmienić- S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
Trzeba trzeba - POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika