Treść opublikowana przez adtzc
-
Jaki olej do skrzyni S4 B7 HLB
Bardzo proszę o pomoc chce zmienić olej w skrzyni a za cholerne nie mam pojęcia jaki olej wlać do skrzyni S4 B7 tiptronic 6 biegów na skrzyni oznaczenie HLB 6HP19 w sklepie zalecają motula atf VI ale nie mają 100% pewnosci. Może ktoś ma doświadczenie jak mu chodzi na danym oleju. Zawartość dodana 27 minutes later Dodam, że u mnie olej jest kolory bursztynowego bynajmniej tak teraz wygląda
-
Popychacze zaworów i dzwgnie
Więc odpisuje  Po dość upierdliwym słuchaniu i jeżdżeniu zabrałem się za wymianę tego popyhacza który słyszałem co dziennie Więc tak potrzebujemy nowa dźwignię zaworowa w zależności która nam cyka są dwa rodzaje z dwoma i z trzema regulatorami u mnie akurat potrzebna była z dwoma koszt INA 305zł oryginał 545 a oryginał siedzi w silniku INA więc nie potrzebnie przepłacać. Ściągamy pokrywę zaworów, zderzak, ścianę z chłodnicami ja akurat tylko odsunalem nie chciało mi się odczepiac przewodów od tiptronica, ustawiamy sobie wałek tak aby na uszkodzonym cylindrze zawory były zamknięte czyli dźwignia luzem, od strony chłodnic mamy widoczny wałek trzymający wszystkie dźwignię jest zabezpieczony przed wysunieciem śrubka na imbus odkrecamy srubke i wysuwany wałek tyle ile potrzeba zależy na jakim cylindrze jest do wymiany dźwignia u mnie była uszkodzona trzecia jak wysuniemy wałek dzwignia zrobi się luźna wyjdzie nam ładnie do góry wkładamy stara trzeba uważać i dokładnie patrzeć tak żeby popyhacz osiadł idealnie na trzonu zaworu. Przy w suwaniu walka trzeba lekko naprowadzac pozostałe dźwignię ja tu użyłem cienkich łapek do demontażu tapicerki wszystko składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się cicha praca V8
-
Popychacze zaworów i dzwgnie
Panowie mam pytanie o wymianę popychaczy i dzwigienek z rolkami czy dam radę bez demontażu rozrządu. Jestem po wymianie rozrządu, remoncie głowic, pierścieni około 8tys km. Problem zauważyłem po trasie około 600km temperatura zewnętrzna 30C czyli upał + wysoka temperatura naszych silników. Problem polega na tym, że w tych warunkach po zatrzymaniu słyszę klawiaturę jakis osobny popychacz cyka tak jak by olej nie dawał rady na oleju mam przejechane 8tys olej to motul 5w30 ciśnienie oleju prawidłowe. Nie pamiętam dokładnie czy nie da się wyjąć popychaczy bez zdjęcia rozrządu w normalnym silniku jest to nie możliwe ale nie wiem czy w naszych V8 nie da się wyjąć walka który trzyma rolki. Wszystko jest ok w miarę normalnych warunkach zastanawiam się też nad wymiana oleju na 5w40
-
Osłona zbiorniczkow S4 B7
Witam Mam problem kupiłem osłonę zbiorniczkow na all.. i nie pasuje tzn nie przylega idealnie jest duża szczelina jak zaczyna się wzmocnienie czołowe osłona to 8E0103927D czy taka powinna być w S4 B7
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Ciężko mi powiedzieć ja ogarnialem sam niech wypowiedza się ci którzy komuś zlecali wykonanie ale wydaje mi się, że w przedziale 3-5tys
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Podświetlenie działa razem z światłami A czy się wyłącza nie zauważyłem Witam wszystkich po chwilowej przerwie Wracam do tematu stanąłem na tym, że dźwięk jest ale jest problem z wyświetlaczem na FIS ale sprawdziłem navi pokazuje na FIS ale jestem problem z radiem i muzyka aha i jak pisałem że jest jakis napis dwuliterowy to był kompas w navi j z go wyłączyłem tylko co może być z tym że na fisie nie wyświetla cała kierownica działa.
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Witam wszystkich Mam problem bo wymieniłem uszczelniacz na polosi i na walku głównym ulecialo mi około 0.5-1l oleju z skrzyni i mam problem z info co tam uzupełnić skrzynia to 6HP-19 HLB w skrzyni jest olej koloru jasny jakiś brązowy czy zoltawy bynajmniej w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie info
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Kur.. A ja na upartego myślałem że ma się oprzeć o tą śrubę nie pomyślałem że w korbie jest otwór ehh
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Dzięki za info o taką odpowiedź mi chodziło I znowu coś mi nie gra dokładnie to mam walki na blokadach ale śruba blokująca wał nie pasuje mi w miejsce blokujące w którym powinna oprzeć się o wykorbienie Mój problem był trochę inny niż zmiana rozrządu bo zerwały się sruby na korbie od 4 cyl i musiałem kupić blok do tego cała operacja z regeneracja głowic, pierścienie i nowy rozrzad dlatego nie miałem jak sobie go zablokować przed rozkreceniem hmm Hmm wykorbienie powinno się oprzeć kręcąc w lewą stronę patrząc od rozrządu a jak ustawie walki to już muszę cofnąć bo mam kolizje hmmm
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Panowie jestem w trakcie zakładania rozrządu i mam pytanie bo w instrukcji serwisowej jest potrzebne narzędzie które trzeba wsunąć między napinacz a ślizg i moje pytanie jest takie czy ktoś z was spotkał się z tym konkretnie chodzi mi o grubość żeby coś dorobić poniżej link z zdjęciem chodzi o element 3409 Będę wdzięczny za info <a href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/433bed307e51549c"target="_blank"><img src="http://images75.fotosik.pl/220/433bed307e51549cmed.jpg" border="0" alt="" /></a> <a href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/d135b15dcab2c1ff"target="_blank"><img src="http://images77.fotosik.pl/221/d135b15dcab2c1ffmed.jpg" border="0" alt="" /></a>
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Pomyliłem tematy kurde nie mogę znaleźć jak usunąć tego posta ;P
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
chodzi wam o tą dziurę gdzie wchodzi ta tulejka z sprezynka? Jeżeli o to to wygląda idealnie równo
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
Hmmm właśnie nie sprawdzałem jak na filmie a teraz powiedzmy jutro chce zakładać łańcuchy głowic i zerknąłem na te fazatory aha i oba są identycznym stanie.
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
href="http://images76.fotosik.pl/215/a8d75a4b3e5c7c1b.jpg" target="_blank"><img src="http://images76.fotosik.pl/215/a8d75a4b3e5c7c1bmed.jpg" border="0" alt="" /></a> <a href="http://images76.fotosik.pl/215/14431b59468ac061.jpg" target="_blank"><img src="http://images76.fotosik.pl/215/14431b59468ac061med.jpg" border="0" alt="" /></a>
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
załączam jeszcze raz http://www.directupload.net/file/d/4222/5ujnm8j6_jpg.htm nie wiem co źle robie ale u mnie link nie działa cały czas
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
Witam Po długim oczekiwaniu na części w końcu mogę zabrać się za składanie rozrządu Pytanie co sądzicie o tym fazatorze jest on z mojego autahttp://www.directupload.net/file/d/4219/wxf4ndz8_jpg.htm
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Witam ponownie więc sprawa wygląda następująco Poszedłem w kierunku kabla wzbudzajacego (biały) więc zacząłem od navi ale miałem problem z jego wyjeciem ale po zdobyciu tzw. haczyków wyciągnąłem i moim oczom ukazał się wysunięty pin z białym przewodem sygnalowym był lekko porównywanie do pozostałych wysunięty więc go wsunąłem i dźwięk powrócił nie mam pojęcia jak to się stało z góry dziękuję za pomoc i pomysły. Ale jeszcze pozostał problem z brakiem wyświetleń RNS-E na fisie.
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Robiłem reset konfiguracją klawiszy już kilka razy i nic
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Właśnie wszystko przed tym działało Aktualnie mam auto w trakcie zmiany rozrządu i rozladowal mi się aku musiałem coś zostawić włączone jakieś światło czy coś i po podladowaniu jak chciałem włączyć radio taka sytuacja mnie napotkala
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Mam bose napewno tzn. Wizualnie wszystko jest na miejscu i po VIN też hehe. Jak sprawdzić kodowanie w zegarach sprawdzę jakoś konfiguracyjne z klawiszy czy z kompa muszę odczytać Jak pisałem na początku błędów brak dziwna sprawa tylko był jeden na początku z niskiego napięcia bo auto miało rozładowany akumulator
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Czyli co nyslisz zmienić kodowanie ale jak byś mógł to podpowiedź na jaką bo nie jestem zbytnio ogarnięty w temacie kodowania
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Czyli zmienić to kodowanie? Hmmm a co z zegarami że nie wyświetlaja? Z zegarów idzie bezpośrednio połączenie do RNS-E czy jest coś po drodze jeszcze?
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
339117 czy o to Ci chodziło Diagnostyka zero błędów
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Czy długi brak prądu w aku mógł być przyczyną? Co do kodowania sprawdzę jak wrócę z pracy
-
RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS
Navi org nie dokładana