Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adtzc

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Bardzo proszę o pomoc chce zmienić olej w skrzyni a za cholerne nie mam pojęcia jaki olej wlać do skrzyni S4 B7 tiptronic 6 biegów na skrzyni oznaczenie HLB 6HP19 w sklepie zalecają motula atf VI ale nie mają 100% pewnosci. Może ktoś ma doświadczenie jak mu chodzi na danym oleju. Zawartość dodana 27 minutes later Dodam, że u mnie olej jest kolory bursztynowego bynajmniej tak teraz wygląda
  2. adtzc odpowiedział(a) na adtzc temat w 4.2
    Więc odpisuje  Po dość upierdliwym słuchaniu i jeżdżeniu zabrałem się za wymianę tego popyhacza który słyszałem co dziennie Więc tak potrzebujemy nowa dźwignię zaworowa w zależności która nam cyka są dwa rodzaje z dwoma i z trzema regulatorami u mnie akurat potrzebna była z dwoma koszt INA 305zł oryginał 545 a oryginał siedzi w silniku INA więc nie potrzebnie przepłacać. Ściągamy pokrywę zaworów, zderzak, ścianę z chłodnicami ja akurat tylko odsunalem nie chciało mi się odczepiac przewodów od tiptronica, ustawiamy sobie wałek tak aby na uszkodzonym cylindrze zawory były zamknięte czyli dźwignia luzem, od strony chłodnic mamy widoczny wałek trzymający wszystkie dźwignię jest zabezpieczony przed wysunieciem śrubka na imbus odkrecamy srubke i wysuwany wałek tyle ile potrzeba zależy na jakim cylindrze jest do wymiany dźwignia u mnie była uszkodzona trzecia jak wysuniemy wałek dzwignia zrobi się luźna wyjdzie nam ładnie do góry wkładamy stara trzeba uważać i dokładnie patrzeć tak żeby popyhacz osiadł idealnie na trzonu zaworu. Przy w suwaniu walka trzeba lekko naprowadzac pozostałe dźwignię ja tu użyłem cienkich łapek do demontażu tapicerki wszystko składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się cicha praca V8
  3. adtzc opublikował(a) temat w 4.2
    Panowie mam pytanie o wymianę popychaczy i dzwigienek z rolkami czy dam radę bez demontażu rozrządu. Jestem po wymianie rozrządu, remoncie głowic, pierścieni około 8tys km. Problem zauważyłem po trasie około 600km temperatura zewnętrzna 30C czyli upał + wysoka temperatura naszych silników. Problem polega na tym, że w tych warunkach po zatrzymaniu słyszę klawiaturę jakis osobny popychacz cyka tak jak by olej nie dawał rady na oleju mam przejechane 8tys olej to motul 5w30 ciśnienie oleju prawidłowe. Nie pamiętam dokładnie czy nie da się wyjąć popychaczy bez zdjęcia rozrządu w normalnym silniku jest to nie możliwe ale nie wiem czy w naszych V8 nie da się wyjąć walka który trzyma rolki. Wszystko jest ok w miarę normalnych warunkach zastanawiam się też nad wymiana oleju na 5w40
  4. adtzc opublikował(a) temat w Audi A4 B7
    Witam Mam problem kupiłem osłonę zbiorniczkow na all.. i nie pasuje tzn nie przylega idealnie jest duża szczelina jak zaczyna się wzmocnienie czołowe osłona to 8E0103927D czy taka powinna być w S4 B7
  5. adtzc odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    Ciężko mi powiedzieć ja ogarnialem sam niech wypowiedza się ci którzy komuś zlecali wykonanie ale wydaje mi się, że w przedziale 3-5tys
  6. Podświetlenie działa razem z światłami A czy się wyłącza nie zauważyłem Witam wszystkich po chwilowej przerwie Wracam do tematu stanąłem na tym, że dźwięk jest ale jest problem z wyświetlaczem na FIS ale sprawdziłem navi pokazuje na FIS ale jestem problem z radiem i muzyka aha i jak pisałem że jest jakis napis dwuliterowy to był kompas w navi j z go wyłączyłem tylko co może być z tym że na fisie nie wyświetla cała kierownica działa.
  7. Witam wszystkich Mam problem bo wymieniłem uszczelniacz na polosi i na walku głównym ulecialo mi około 0.5-1l oleju z skrzyni i mam problem z info co tam uzupełnić skrzynia to 6HP-19 HLB w skrzyni jest olej koloru jasny jakiś brązowy czy zoltawy bynajmniej w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie info
  8. Kur.. A ja na upartego myślałem że ma się oprzeć o tą śrubę nie pomyślałem że w korbie jest otwór ehh
  9. Dzięki za info o taką odpowiedź mi chodziło I znowu coś mi nie gra dokładnie to mam walki na blokadach ale śruba blokująca wał nie pasuje mi w miejsce blokujące w którym powinna oprzeć się o wykorbienie Mój problem był trochę inny niż zmiana rozrządu bo zerwały się sruby na korbie od 4 cyl i musiałem kupić blok do tego cała operacja z regeneracja głowic, pierścienie i nowy rozrzad dlatego nie miałem jak sobie go zablokować przed rozkreceniem hmm Hmm wykorbienie powinno się oprzeć kręcąc w lewą stronę patrząc od rozrządu a jak ustawie walki to już muszę cofnąć bo mam kolizje hmmm
  10. Panowie jestem w trakcie zakładania rozrządu i mam pytanie bo w instrukcji serwisowej jest potrzebne narzędzie które trzeba wsunąć między napinacz a ślizg i moje pytanie jest takie czy ktoś z was spotkał się z tym konkretnie chodzi mi o grubość żeby coś dorobić poniżej link z zdjęciem chodzi o element 3409 Będę wdzięczny za info <a href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/433bed307e51549c"target="_blank"><img src="http://images75.fotosik.pl/220/433bed307e51549cmed.jpg" border="0" alt="" /></a> <a href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/d135b15dcab2c1ff"target="_blank"><img src="http://images77.fotosik.pl/221/d135b15dcab2c1ffmed.jpg" border="0" alt="" /></a>
  11. adtzc odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    Pomyliłem tematy kurde nie mogę znaleźć jak usunąć tego posta ;P
  12. chodzi wam o tą dziurę gdzie wchodzi ta tulejka z sprezynka? Jeżeli o to to wygląda idealnie równo
  13. Hmmm właśnie nie sprawdzałem jak na filmie a teraz powiedzmy jutro chce zakładać łańcuchy głowic i zerknąłem na te fazatory aha i oba są identycznym stanie.
  14. href="http://images76.fotosik.pl/215/a8d75a4b3e5c7c1b.jpg" target="_blank"><img src="http://images76.fotosik.pl/215/a8d75a4b3e5c7c1bmed.jpg" border="0" alt="" /></a> <a href="http://images76.fotosik.pl/215/14431b59468ac061.jpg" target="_blank"><img src="http://images76.fotosik.pl/215/14431b59468ac061med.jpg" border="0" alt="" /></a>
  15. załączam jeszcze raz http://www.directupload.net/file/d/4222/5ujnm8j6_jpg.htm nie wiem co źle robie ale u mnie link nie działa cały czas

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.