Treść opublikowana przez Paweł 1985
-
Szarpanie, kanguek podczas ruszania 1.8t BFB
Nikt nie mial takiego przypadku?
-
Szarpanie, kanguek podczas ruszania 1.8t BFB
Witam. Mam nietypowy problem z samochodem. Podczas ruszania czyli jak sprzęgło jest już na samym końcu zaczyna sie takie podskakiwanie calego samochodu. Dzieje się tak tylko po ostrzejszej jeździe jak samochód ostygnie przeważnie po nocy. Sprzeglo to nie jest bo bylo wymieniane. Bledow brak, adaptacja przepustnicy i czyszczenie bylo robione. Trwa to od okolo 60tys.km Jak spokojnie jeżdżę tak do 3tys.obr lagodnie przyspieszam jest ok. Jak agresywnie przyspieszam jest lipa. Prosze o jakies wskazowki.
-
Kontrolka check i błąd 16395
Witam. Podepnę się do tematu ze swoimi bledami. Sprawa wyglada tak że zapalił sie czek i po tym silnik na wolnych obrotach zaczął falowac wiec zrobilem adaptacje przepistnicy falowanie zniklo. Teraz na wolnych obrotach lekko co jakis czas szarpnie. Podczas jazdy odczuwam jak by przybylo mocy. Bledy jakie odczytalem to 16395 Bank1 Camshaft A (intake) Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) P0011- 002- Lower Limit Exceeded Intermittent 17748- Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation P 1340- 001- Upper Limit Exceeded Prace jakie wykonalem to próba uszczelnienia N205 ze wzgledy na wyciekajacy olej od strony wtyczki. Nie dalo przeprowadzic adaptacji.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie mam taki problem że cieknie z wtyczki napinacza po jego wymianie. Wymontowalem cewke i zamontowalem starą i wyskoczył błąd. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem i nie dało zrobić adaptacji. Sprawdziłem czy cyka tak jak poradniku i cyka. Podczas jazdy wywala błąd. I co może być nie tak?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie wymieniłem napinacz i powstał problem w postaci wycieku oleju cewki napinacza. Mam stary napinacz i czy pomoże sama wymiana owego czujnika z adaptacja?Proszę o jakąś rade.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Walka z tym błędem została już opisana. Po wymianie napinacza też miałem taki błąd, zrobiłem adaptacje i jest ok.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
No właśnie jak będzie chwila to muszę do tej klapki się dostać.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Słychać takie brzeczenie bardzo podobne do łańcuszka ale tylko miedzy 1200 a 1000 obr.min
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie radzę dobrze osluchać wszystkie brzeczenia bo wcale nie musi być to napinacz. Ja wymieniłem napinacz z łańcuszkiemi szklanki i nadal jest takie dziwne brzeczenie. Identycznie jak przed wymianą. Nadal nie wiem co to jest.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nie. Jak mogę to sprawdzić? Trzeba turbine wyciągać? Chodziło o takie coś. Jak rozgrzany delikatnie gazu się doda to przy schodzeniu z obrotow pojawia się dźwięk. Na starym napinacza był identyczny.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
No właśnie o to chodzi że ten dźwięk to nie z napinacza.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witam ponownie. Wymieniłem napinacz i szklanki napinacz febi szklanki ina. I dalej jest problem. Po pokonaniu trasy około 250 km. Słychać dochodzący z silnika dźwięk podobny do terkotania łańcucha Ale nie dochodzi z napinacza. Dźwięk słyszalny jest na gorącym silniku podczas schodzenia z obrotów przy 1200obr/min. Czy może to być zużyty napinacz pompy oleju? Smok był czyszczony.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Pytałem dlatego ponieważ u mnie po uruchomieniu zimnego silnika CF = od -1 do -4 a jak już się rozgrzeje wynosi od 0 do -1 Robiona była adaptacja, ciśnienie oleju wynosi 1,2 kg/cm2
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witam. Mam pytanie odnośnie pracy napinacz. Kiedy pracuje? Czy podczas odpalania zimnego (po nocy) silnika powinno się coś zmieniać w ustawieniu owych wałków.
-
1.8t logi do oceny
MChyba coś z kablami do cewki bo jak zacząłem ruszać i sprawdzać to się poprawiło. http://vaglog.pl/log-015_016_Y12m0D9.html -na benzynie. http://vaglog.pl/log-015_016_2P9O2.html -na gazie
-
1.8t logi do oceny
A na pb nie sprawdzałem.
-
1.8t logi do oceny
A jeśli cewka i swieca jest dobra to co morze być przyczyną? Dodam tylko że silnik chodzi w miarę równo na zimno i ciepło.
-
1.8t logi do oceny
Witam wszystkich. Zrobiłem dziś logi 015 i 016 i mam takie pytanie czy wszystko jest dobrze. http://vaglog.pl/log-015_016_QQ05Ky.html i jeszcze jedno pytanie czy czasy wtrysku benzyny liczy się jakimś wzorem czy odczytuje się z tabel przeznaczonych dla danego silnika.
-
1.9 TDI ASV - Logi do oceny
Z tym lejącym wtryskiem to możliwe, bo auto ostatnio zachowuje się jakby wybrało nowego papieża. Dym jest bardzo "gryzący". Wkrótce wtryski pójdą do sprawdzenia i ew. regeneracji. Wtryski wyglądają na seryjne (038130202A). Turbo puszcza sporo oleju, ostatnio ubyło 0,5l przez 4,5tys. km. Dużo oleju jest w dolocie. Więc turbo też raczej do regeneracji lub wymiany. No a z tym programem to pierwsze słyszę. Czy takie ciśnienie doładowania jest bezpieczne (dla turbo i dla silnika)? Bo mieszanka przy takiej konfiguracji wychodzi raczej uboga więc to chyba nie wróży długiej i bezawaryjnej eksploatacji auta. Poniżej logi pojedynczo: http://www.vaglog.pl/log-001_99TEjaT.html http://www.vaglog.pl/log-003_Pgm7jp.html http://www.vaglog.pl/log-008_a53vM.html http://www.vaglog.pl/log-010_0jknT7m.html http://www.vaglog.pl/log-011_fqTDbxq.html
-
Wtryski bex
Propo zmiennych faz rozrządu jest ciekawy wątek. https://a4-klub.pl/index.php?/topic/254579-napinacz-lancuch-rozrzadu-bex-avj/?view=getnewpost
-
1.9 TDI ASV - Logi do oceny
Witam, proszę o sprawdzenie logów. Skoda Octavia 1, silnik 1,9tdi asv 110km: logi dynamiczne: http://www.vaglog.pl/log-001_004_WaFeDV.html http://www.vaglog.pl/log-003_011_QrN75WH.html http://www.vaglog.pl/log-003_008_011_oHjpYq.html http://www.vaglog.pl/log-011_010_ew5Y9Af.html logi statyczne: http://www.vaglog.pl/log-001_c0lxG.html http://www.vaglog.pl/log-004_c13nd.html http://www.vaglog.pl/log-013_nS02T3O.html nastawy podstawowe: http://www.vaglog.pl/log-000_2N7i91.html http://www.vaglog.pl/log-003_u7z6cMi.html http://www.vaglog.pl/log-004_wdP2u.html http://www.vaglog.pl/log-011_FY9Prd2.html
-
Logi do oceny po wymianie n75
Na razie tyle w zupełności mi wystarczy. Jak będą możliwości będzie dalsze modzenie :-)
-
Logi do oceny po wymianie n75
Najnowsze logi do oceny: http://www.vaglog.pl/log-033_002_VQ5Fs.html
-
Logi do oceny po wymianie n75
Logi po lekkim strojeniu. Proszę o ocenę czy coś się poprawiło http://vaglog.pl/log-002_033_b08oeAf.html
-
Logi do oceny po wymianie n75
Zrobione :-) http://vaglog.pl/log-002_033_Ya5v0.html