-
Mateusz Caputa obserwuje zawartość Dev
-
Katalizator
Rozmiar plecionki 355-100mm numery uszczelek: 3A0253115 i 1H0253115
-
Docinanie zwykłej góry zderzaka przedniego pod dokładkę S-line w Audi A4 B6
Chłopaki ogarnia ktoś taką przeróbkę ze śląska? Kompletuje właśnie wszystko i potrzebuje jakąś ogarniętą osobę która już to robiła i pomoże żebym nic nie spaprał
-
Katalizator
Dzięki za zainteresowanie, a więc tak : okazało się że w kacie się coś poluzowało, więc go wybebeszyłem całego plus od razu wymiana uszczelek ORI oraz przy okazji okazało się że plecionka dodatkowo jest nie szczelna i również została wymieniona. 3 tygodnie po wymianie różnice jakie się pojawiły to większy moment na 3 biegu, spalanie na porównywalnym poziomie (nie jestem w stanie zmierzyć dokładnie bo do 4.6l / 100km udało się zejść) oraz bardziej słyszalny jest "świst" turbiny, co jest akurat miłe dla ucha Koszty jakie mnie wyniosły to: 35zł plecionka (uniwersalna z poleconego sklepu VW) 61zł uszczelki w ASO 150zł robocizna - 3h pracy (w tym jeszcze wymiana klocków i tarcz na przód)
-
Szybka porada
Witam, wiem że tematów na forum odnośnie detailing'u jest mnóstwo, lecz ja potrzebuje tylko porady czy dobry krok obieram. A więc na początek zdjęcie auta Tak wygląda po dokładnym umyciu i zastosowaniu Quick detailera TK. Po takim zabiegu zamierzam przy pomocy glinki BILT-HAMBER oczyścić lakier, a następnie nałożyć wosk w płynie Poorboy's World Quick Wax Plus QW+ Pytanie czy to będzie strzał w kolano czy powinienem uzyskać fajny efekt? Wysłane z mojego SM-N900 przy użyciu Tapatalka
-
Katalizator
No właśnie gadałem z mechanikiem znajomym i podjąłem decyzję że go wypatrosze plus wymienię uszczelki przy okazji. Ktoś wie jakie są skutki takiego zabiegu? I czy jak na początku roku będę robił Chip'a to będzie jakiś negatywny skutek? Wysłane z mojego SM-N900 przy użyciu Tapatalka Katalizator wybebeszony, nawet okazało się że nie kopci, lepszy dźwięk turbiny lecz jeszcze siatka będzie do wymiany Temat można zamknąć
-
Katalizator
Witam, pojawił mi się pewien rezonans w układzie wydechowym. Wydobywa się odgłos jakby od katalizatora, przy 1000-1200 obr./min metaliczny dźwięk, sprawdzałem na kanale bo myślałem że coś urwałem, jednak wszystko w porządku, a mechanik wspomniał że to prawdopodobnie katalizator. Czytałem tutaj na forum że ORI katalizatory wytrzymają przebieg ok. 130 tyś km. Pytanie co zrobić : 1) wymienić katalizator (jeśli tak to czy ktoś coś poleci?) 2) wyciąć katalizator i wspawać rurkę 3) wybebeszyć katalizator Prosiłbym o radę, bo w sobotę planuję trasę około 1500km i nie wiem co robić. Oraz czy jest ktoś w mojej okolicy 50km +/- od Bielska-Białej co zajmuje się wybebeszeniem katalizatora? PS. Audi A4 B6 1.9 TDI 101KM AVB
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Tylko ten zestaw nie zapobiega drganiom lewarka tylko eliminuje problem przymarzania przegubu kulowego zimą. Mam ten zestaw u siebie zamontowany od 2 lat. Tylko w momencie gdy wybierak będzie uszkodzony to się dowiem Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Ja się zastanawiam cały czas nad tym zestawem naprawczy, pytanie tylko czy ktoś coś z tym robił? I jak efekty, oraz jak trwały jest ten zestaw?
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Tak u mnie ciekło i rozwaliło poduchę, a gorsza sprawa bo drgania na lewarku dalej zostały i nie wiem co to za przyczyna
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
To jest drobna rzecz, tania, a akurat ona przyczyniła mi się do uszkodzenia poduszki pod skrzynią
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1713131315141-HP108_572-uszczelniacz-wybieraka-skrzyni-biegow.html To masz taki mały simering
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Ja dałem poduszkę Meyle, tylko przy okazji wymiany zakup sobie uszczelniacz, bo wymiana poduszki bez tego jest bez sensu :/
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Panowie podłącze się pod temat, troszkę go odkopie Pojawiły się u mnie także drgania lewarka, wjechałem na kanał, padło na poduszkę pod skrzynią (rozwalony uszczelniacz uszkodził poduszkę). Wymieniliśmy poduszkę pod skrzynią wraz z uszczelniaczem, drgania troszkę ustały, ale nadal są oraz jest mały luz na lewarku. Rozebraliśmy od środka plastiki koło lewarka (ponieważ dźwięk wydaję się taki jakby przyczyną był któryś z plastików) wszystko dokręciliśmy, ale niestety jest luz i drgania (pojawiają się podczas gwałtownego dodania gazu, głównie przy biegach nie parzystych 1,3,5 oraz przy jeździe pod górkę) Wraz z mechanikiem zastanawiamy się nad rozebraniem skrzyni i lewarka, dwumas odpada bo nic na budzie nie czuć, sprzęgło w porządku, biegi wchodzą bez zarzutu. Pytanie co może być przyczyną? I co wymienić? Dźwięk przy lewarku ustaje gdy przytrzymam lewarek ręką. Pomóżcie
-
Spoty Katowice i okolice
Tak dokładnie czarny avant To żebym wiedział to bym go po prosił żeby nie wysyłał ramek, a sam bym odebrał od niego
-
Spoty Katowice i okolice
Pozdrowionka dla kolegi z B6 kombi ST9099E ;-) musisz częściej w góry wpadać ;-) dobra jazda do Milowki :-) Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka