Treść opublikowana przez mugolina
- A4 b7 1.8t bfb turbina
-
A4 b7 1.8t korekty długoterminowe
Witam, chce jechać do gazownika ustawić instalację lpg bo mam w kanale 32 do +12%. Chciałem się dowiedzieć co sprawdzić po regulacji czy jest dobrze ustawione ? Log kanału 002+032 i coś jeszcze ? Jak wykonać korekty długoterminowe ? Bo nie mogę nic znaleźć jak je wykonać.
-
A4 b7 1.8t bfb turbina
-
A4 b7 maglownica.
Witam, da radę sprawdzić numer maglownicy po vin ?
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Mechanik mi zmieniał. Tak, chodziło o drazki. Dzisiaj patrzyłem na te osłony drążków i widzę że mam tam jeszcze oryginalne opaski. Jak je ściągnę to czym to później przymocowac ? Dodam że nie ma mnie w Pl i nie do wszystkiego mam dostęp.
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Czyli raczej jak to jest magiel nie powinno puścić od razu że wszystko wyleci ? Tylko stopniowo ? Patrzyłem na razie gumy od przegubów to na razie nie przecieka z nich ale to pewnie zbiera się w środku i tak szybko nie przeleci. Za bardzo nic nie mogę sprawdzić bo nie mam tu możliwości wejść pod auto ?
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Ok, sprawdzę przewody. A jak się okaże że jest z przewodami ok i to będzie magiel to długo to jeszcze może wytrzymać delikatnie ubywajac oleju ? Czy nie ma na to reguły ? Bo jestem w Niemczech a w Pl będę za 2 msc więc wolałbym to tam zrobić.
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Jak sprawdzić czy to magiel czy nie ? Bo jestem w Niemczech i jak coś muszę szybko brać urlop i jechać do Pl.
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Wlalem Total lhm plus czyli mineral. A jak kupiłem to jeździł na syntetyku.
-
A4 b7 wyciek oleju wspomagania.
Witam, posiadam a4 b7 1.8t I mam mały problem, ubyło mi oleju od wspomagania. Jak kupiłem auto to było zalane febi FE46161 tak twierdził poprzedni właściciel i w sumie to nawet dał mi resztę tego oleju więc taki był. Jeździłem na nim pół roku i nie działo się nic, no i 2 miesiące temu profilaktycznie zmieniłem olej i każdy mi zalecal totala tego co leją do citroena więc taki wlalem. No i po tych dwóch miesiącach ubyło mi teraz 3/4 bagnetu, nie ma nawet połowy. A z 2 tyg temu sprawdzałem i było ok. Na debil przez pol roku nie ubylo mi ani grama. Od czego zacząć ? Gdzie szukac wycieku ? może to być spowodowane zmiana oleju z febi na totala ?
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Dobra na weekend wejdę jeszcze pod auto, podniose na lewarku i spróbuje chociaż zobaczyć skąd to dokładnie halasuje. A z turbina to spróbuje jeszcze wg wkręcić z obrot a jak nie pomoze to regeneracja. Dużo doladowania brakuje ?
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Zrobiłem komplet logów : Benzyna : http://vaglogi.pl/log-115_118_qnZUWr2.html http://vaglogi.pl/log-003_020_Nq1acgX.html http://vaglogi.pl/log-002_033_0nox4.html A tutaj po regulacji lpg: http://vaglogi.pl/log-002_033_236Sl.html Teraz jak wróciłem do domu to słuchałem jeszcze skąd dobiega ten hałas, słychać go ze środka auta gdzieś jak jest słupek, podniosłem maskę i z kata nic nie było słychać a praktycznie pod maską jest on na wierzchu . A mechanik niby powiedział że kat raczej się kończy, wydaję mi się że trochę olał temat bo gdyby siadał kat to raczej z niego samego by coś było słychać a jak otworze maskę jest cisza, zamknę ją i idę koło auta to dopiero zaczyna być coś słychać od przednich drzwi a najbardziej dochodzi ze środka, szkoda że nie mam jak wejść pod auta i samemu to sprawdzić ?
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
To włączyć grupę 20 i zobaczyć jakie będą wartości ? Ostatnio byłem w Pl na urlopie i miałem auto u mechanika, powiedział że to kat ale trochę dziwne bo to słychać bardziej na środku auta. Regulowalem wg czyli odkrecalem kata od turbo i wg nie jest luzna. A czy kat może być przyczyną że turbo dobrze nie pompuje ? Bo wstawać w miarę dobrze wstaje.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Na przyszły weekend będę próbował jeszcze raz. Ale teraz mi się nasuwa myśl że to może być też przez tego dzwoniacego kata czy raczej nie ? Może on jest przytkany.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
To które logi zrobić ? Nie chodzi mi tutaj jakoś o kasę, chociaż wiadomo jak mam niepotrzebnie wydawać to też jest szkoda. Chodzi o to że mam multitronica to wiexej niż 190 km nie chce. A przy 190 km raczej za dużo modow nie potrzeba A kata słychać tak, tzn nie do końca wiem czy to kat
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
A przytkany kat może powodować niedoladowanie ? Bo właśnie mam mały problem z doładowaniem. A szczelność ok, dv i n75 też.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Dsmic mogę wziąć od 2.5tdi bo tego trochę jest Tylko to musi być prawy czy lewy ? wtryski z bexa czy z saba ? No i problem mam z katem nie wiem co zrobić.. Trochę mi szkoda ładować 800 zł w sportowego Miałem tu już kilka kontroli i nigdy nic nie badali ale nie wiadomo jak będzie następnym razem ? A wtryski, drugi ic i mapa mają sens ? Wiem że lepiej byłoby z dp.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Z czego można go wziąć ? Wiem że z bexa z 2.0 tfsi a czy np podejdzie od a6 2.5 tdi ? No dużo osób lata z tego co widzę na samym programie ale nie wiem czy to takie całkiem zdrowe ja dużej mocy nie potrzebuje i z Multi nawet nie dam rady. chciałbym mniej więcej 190 km i właśnie o to mi chodzi czy do tego jest konieczne żeby coś zmieniać ? Nie chce po prostu żeby silnik cierpial. Ale jak da radę spokojnie na serii i nic to nie robi silnikowi to wiadomo że wolałbym tylko sam program. Auto mi służy do normalnej jazdy.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Może ktoś podnosił moc w multi i się wypowie ile jest bezpiecznie ? W sumie mi tylko trochę chodzi o lepszą dynamikę auta to myślę że 190 km jeśli bym zrobił odczuje już różnicę A 190 km myślę że Multi nie odczuje. Nie wiem właśnie co z tym dp bo trochę się boję tutaj z tym jeździć. Może stary wybebeszyc albo dp zabudowac puszka ? Bo jeszcze nigdy nie miałem badanych spalin jedynie kontrola wizualna. A jednak Niemieckie prawo jest bardziej rygorystyczne niż w Pl.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja jak kupiłem b7 1.8t bfb jeździła na 10w40 motul ? Jakis czas musiałem na tym pojeździć i ogólnie miałem dość duże ubytki oleju. Zrobiłem płukanke i poszło 5w40 motul i jestem zadowolony. Nawet jakby oliwy trochę mniej ubywalo
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Witam ! Mam audi a4 b7 1.8t bfb multitronic, jak wiadomo tutaj z mocą nie poszalejemy ze względu na skrzynię ale myślę że 190 km można spokojnie zrobić I teraz do was pytanie co by było warto wymienić do takiej mocy ? Chodzi mi tylko o niezbędne rzeczy żeby auto nie cierpiało. Wtryski ? z dp może być problem bo pracuje w Niemczech i podczas kontroli czasami mogę mieć problemy ? A wiem że dp bardzo by się przydał.. drugi smic ? Czy sam program robić i seria da radę ?
- A4 b7 avant szyba tyl
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Nie miałem za bardzo czasu żeby się bawić z tym dzisiaj ale niedługo jeszcze raz wezmę się za regulację, nic chyba nie będę odkrecal tylko kata. Wtedy jest dość dużo miejsca od strony kata tam gdzie jest ciegno i tak myślałem żeby wziąć dwa klucze 10 i przerobic je trochę tzn nadspawac je pod innym kątem i da radę Bo od tylu dość miejsca jest więc myślę żeby to przeszło Trochę opornie szła teraz ta nakrętka ale miała takie momenty że nie chciała iść trochę postukalem srubokretem żeby ja ruszyć i szło ale z 3/4 obrotu i koniec w ogóle już nie mogłem wkręcić.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Przekrecilem tylko z 3/4 obrotu i nakrętki dalej nie mogłem ruszyć ? wydaje mi się że regulacja by to załatwiła ale nie miałem pomysłu jak ruszyć dalej nakrętke a klucza nie ma szans tam włożyć ?
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Dobra, już mam zrobione logi, wg ustawiłem o obrót więcej bo nie mogłem więcej wkręcić , nie chciała iść nakrętka ? Tu jest bez n75 : http://vaglogi.pl/log-115_118_kGr8Xk1.html Tutaj z : http://vaglogi.pl/log-115_118_gMPNpc.html A tutaj dam dla porównania stary z n75 http://vaglogi.pl/log-115_118_P1cC2V.html