Treść opublikowana przez SzeFFo
-
Woda pod kierowcą
I jak rozwiazales problem? Możesz się pochwalić!
-
[A4 B5 AFN] Wymiana pompy wody
Musisz zdjąć przód do wymiany rozrządu.
-
Wibracje podczas przyspieszania
Skrzynia? I akurat w okolicach 2000 obrotów zaczyna wibrowac? Nie wiem. Od paru dni już nie czuć wibracji, normalnie się jeździ póki co, przeszło mu.
-
Brązowy płyn chłodniczy
Co ma rozrząd do kontrolki oleju? Osobiście mam zalany 10w40 i jest ok. Ale gdy kupiłem audi to zalana była 5w40 i musiałem robić dolewki. Gdy zmieniałem filtry zalalem 10w i póki co nie dolewam nic, dosłownie. A jak z wyciekami? Zajedz do garażu po dłuższej trasie i będziesz widział czy są plamy czy nie.
-
Jaki kabel obd2 i program
Vaga idzie ściągnąć, pełno tego w sieci.
-
Brązowy płyn chłodniczy
Nie poszła. Może była zalana wcześniej wodą i po prostu kamień się zrobił i płyn przebarwil się na brązowo. Spusc płyn, przeplucz parę razy wodą, zobaczysz co będzie leciało. Miałem tak samo kiedyś w 80.
-
Lampy przedlifotowe a poliftowe
Nikt tutaj nie mówi o anglikach.
-
Przekłada licznika fis
Jest milion tematów, jak zmienić na licznik z FISEM - nie jest to taka prosta sprawa, jakby się komuś wydawało.
-
Wibracje podczas przyspieszania
Jakieś pomysły, jak sprawdzić ten przegub wewnętrzny? Czy przez to są wibracje? Wtryski mam założone z mojego starego silnika AFN. Urwala się swieca żarowa, tłok był do wymiany. Jest taka możliwość że uszkodziła ten wtrysk i stąd te wibracje?
-
Wibracje podczas przyspieszania
Wibracje, czuć wibracje. Ale jak wcisne pedał gazu i puszczę to też czuć szarpniecie.
-
Wibracje podczas przyspieszania
Od jakiegoś czasu czuć wibracje podczas przyspieszania, 4-5 bieg około 2tys obrotów. Minie 2 tys, jest ok. Zawieszenie mam w porządku. Drążek od zmiany biegów także drży jak są wibracje. Dodam że wymieniałem silnik i tak jakby po wymianie to się zaczęło dziać. Przegub wewnętrzny? Jak sprawdzić czy to rzeczywiście wina leży po stronie przegubu?
-
Lampy przedlifotowe a poliftowe
Co masz na myśli pisząc że wszystkie lampy są takie same? Z tego co zauważyłem to są trzy rodzaje lamp w b5.
-
Zmiana licznika na fis
Panowie, wszystko macie na forum krok po kroku, co i jak trzeba zrobić. Pełny FIS tylko w poliftach.
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Czyli miałeś ten sam problem co ja. Najprawdopodobniej woda się dostała, u mnie zwarcie zrobił czujnik sprzęgła.
-
Problem z klamką wewnętrzną
Pobawcie się centralnym zamkiem - otwieraj, zamykaj parę razy i wtedy próbuj otwierać, mi pomogło, miałem podobny problem.
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Sprawdź bezpieczniki w ECU. Miałem podobny problem, jak walczyłem z lejaca się woda do środka auta. Gdy czyscilem podszybie spalił mi się bezpiecznik i po odpaleniu klekotał, dymił, nie było doładowania. Jeśli chodzi o syczenie, musi być gdzieś dziurawy intercooler - też będzie brak doładowania. Tylko teraz pytanie dlaczego Ci się tak zrobiło dopiero gdy wjechales w wodę???
-
Wibracje przy okolo 2000 obrotów.
Nie zauważyłem. Był czas ze przestało wibrowac. Mechanik twierdzi że to przegub wewnętrzny, jest niewielki luz. Ale zastanawia mnie dlaczego akurat na 4,5 i około 2000 obrotów.
-
AFN Wymiana paska rozrządu
Ja osobiście bym wymienił. I tak będziesz musiał to zrobić i tak, jak się urwie to wtedy będzie problem.
-
Sprężarka
Nie czujesz jak ciągnie od pewnego momentu? W zależności kiedy Ci się turbo załącza. Powinno wgniatać w siedzenia i to konkretnie
-
Wibracje przy okolo 2000 obrotów.
Odświeżam.
-
Wibracje przy okolo 2000 obrotów.
Ostatnio zauważyłem, że przy około 1700-2000 obrotów czuć delikatne wibracje, na 3,4,5 biegu, ale to nie zawsze, raz na jakiś czas. Co może być nie tak? Dodam, że wymieniałem słupek, ale wtryski, osprzęt ten sam, z mojego starego AFN'a. Probówałem zalożyć wtryski z tego slupka co kupiłem, ale nie miał mocy, muliło go, dopiero jak założyłem swoje, zaczął normalnie chodzić. Nie czuć aż tak tych wibracji, żeby telepało całą budą, ale jednak jest to wyczuwalne. Na wolnych obrotach, chodzi równo, pali bez problemu, od strzała.
-
Duże spalanie
Podjedź na stacje, zatankuj do pełna, pod sam korek najlepiej, bo do odbicia pistoletu to też różnie jest - jak zapewnie wiesz, ropa się pieni, także różnie może być. Zrób 100, 200km i wróć na tą samą stacje i będziesz mniej więcej widział. Mój 110km, AFN palił 5,5-6,5 litra, w zależności od jazdy. Diesel musi mieć obroty, daj mu raz na jakiś czas.
-
Szarpanie po przełączeniu się na LPG - Nevo KME
Według mnie nie powinieneś odczuwać różnicy przy przełączaniu z PB na LPG czy z LPG na BP, nie powinno być to odczuwalne. Miałem dwa samochody w LPG i szczerze mówiąc nie miałem takiego problemu, więc cisnąłbym gościa żeby to zrobił tak, jak ma być. Jeśli chodzi o spalanie, to wiadomo, zależy od jazdy, ale 15litrów to dużo, tak czy inaczej. Mam Skode Octavie 1.8T i spalanie wychodzi 10-12litrów gazu. Z tą kontrolką miałem też tak pare razy, że się zaświecała i po kilku dniach sama gasła. Szkoda, że błędu nie zczytałeś, wtedy wiedziałbyś, gdzie szukać.
- Mocowania
-
Tłoki AFN audi
Pierwszy jest od rozrządu, zgadza się? Czyli pierwszy i drugi jest taki sam i trzeci czwarty taki sam? Czy jest inna jakas kolejność? A jak jest z zaworami? Wszystkie takie same czy też się będą różnić?