-
Błąd grzałki sondy lambda P1103 3.0 ASN
Witam. Wyskakuje mi ostatnio błąd od sondy lambda P1103 czyli problem z grzaniem sondy. Oporność wynosi około 4 om między pinami 3 i 4. Problem jest taki, że tam idą kable z ŕóżnymi kolorami. Są to: czarny, szary, biały, i dwa kolorowe, chyba zielony i czerwony. Nie jestem pewny co do poprawności pomiaru.Do wtyczki od strony sterownika dochodzi napięcie falując od 0V do 12-14V wg wskazań multimetra. Czy to możliwe, że sterownik wysyła sygnał przerywany? Gdzieś na YT widziałem u gościa stałe 14V, tylko że to był inny samochód. Ewentualnie co jeszcze sprawdzić, czego szukać i gdzie?
-
[B6 3.0 ASN/AVK]Tiptronic
Witam. Coś wiadomo? Mam ten sam błąd od czasu "regeneracji" sprzęgła i wymiany oleju z filtrem metoda statyczna przez "fachowców ".
-
A4 B6 3.0 ASN Quattro Tiptronic logi skrzyni
Witam. proszę o analizę logów skrzyni biegów. Wymieniany był olej, filtr i sprzęgło regenerowane. Skrzynia tak jakby delikatnie szarpała i wibrowała w przedziale 1200-2200 obrotów. Założony został inny używany sterownik hydrauliczny, który miał być sprawny. Po przejechaniu około 400 km sprawdziłem dzisiaj jak się zachowuje sprzęgło, ponieważ miałem za wysokie obroty przy 140 względem tego co było przed robieniem skrzyni. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma jakiś pomysł co padło? Czy to kwestia złej regeneracji sprzęgła, drugi sterownik też walnięty, czy może padł sterownik elektryczny? "Fachowiec" który mi to robił, zajmuje się skrzyniami w BMW i nie bardzo chciał moje robić. Zna się tylko od strony czysto mechanicznej. EDIT: Proszę patrzeć na logi od godziny 16:24
-
Wymuszenie pracy pompy SAI
U mnie się okazało przy ostatniej wymianie świec, że wąż od filtra szedł w dół do pompy, ale z pompy "dmuchał" w silnik nie był podłączony. Teraz auto już tak na zimnym nie chodzi głośno i nawet kody gotowości potrafią być na 0000 0000. Ale z ciekawości sprawdzę ten kanał 77
-
Tiptronic 5HP19 jak zrobić adaptację?
Nie wiem, czy mam zakładać nowy temat więc napiszę tutaj. Wszedłem w bloki mierzone w kanał 7. W 3 polu widać, że sprzęgło na 3 4 5 biegu jest w pozycji req do tych 2200 obrotów a potem tc close i problem ustaje. Jadąc na niskich obrotach cały czas jest w stanie pośrednim. Ma ktoś pomysł od czego tak się dzieje? A jeśli to normalne, to od czego to falowanie jeśli sprzęgło jest ledwo po regeneracji.
-
Tiptronic 5HP19 jak zrobić adaptację?
Więc co może być? Falują tylko w tym zakresie.
-
Tiptronic 5HP19 jak zrobić adaptację?
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić adaptację skrzyni biegów tiptronic. A4 B6 ASN. Regenerowane było sprzęgło, wymieniany olej i ogólnie oczyszczona. Mechanik, który to robił rozwalił swojego laptopa przy mnie przez przypadek. Mam vcds 1.2 lite, vag com 311. Na 3 4 5 biegu przy dodaniu gazu tak na 20-30% między 1500 a 2000 rpm obroty skaczą, a później jest spokój. Zmienia przełożenia normalnie. Proszę jedynie o poradę jak zrobić adaptację z racji nowego oleju i zregenerowanego sprzęgła. Pozdrawiam
-
3.0 ASN nie wykonuje się test Kat. 2, inne działają
Wszystkie 4 przeszły test i jest OK a ten jeden katalizator przełącza się na OFF.
-
3.0 ASN nie wykonuje się test Kat. 2, inne działają
Witam. Szukając przyczyny kodów gotowości 0000 0001 natknąłem się na pewien problem. Mianowicie wykonanie test każdej z 4 sond przeszło bez problemu, tak samo kat. 1. Natomiast test kat 2. pojawia się TEST ON i po dłuższej chwili TEST OFF. Jaka może być tego przyczyna? Katalizator niesprawny?
-
3.0 V6 ASN - Proszę o analizę logów
Ok, mam już kupioną tylko na mechanika czekam aż z urlopu wróci
-
3.0 V6 ASN - Proszę o analizę logów
Ile w takim razie powinno być na jałowym? I co oznacza to, że duże są różnice korekt? A przepływomierz to Hitachi AFH75-01A
-
Wymuszenie pracy pompy SAI
Ale tam chyba trzeba podac konkretny kanal, ktory?
-
Kąt otwarcia przepustnicy (blok 60)?
Sondy, sai i cos jeszcze nie mam ale teraz nie sprawdze
-
Kąt otwarcia przepustnicy (blok 60)?
Witam. W blokach 98 nic mi się nie wyświetla, za to w bloku 60 1 wartość przy pełnym gazie pokazuje 85.5 - 85.2 %. Pytanie moje czy to jest tylko tak napisane, ze w % czy przepustnica otwiera sie tylko do 77°? Na moje rozumowanie to w pelni sprawna powinna miec 100 % chyba ze sie myle
-
Wymuszenie pracy pompy SAI
Witam. Jest jakaś możliwość aby wywołać recznie prace pompy powietrza wtórnego? Mam VCDS 1.2 Lite i vag 311
patryk.92
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta