Treść opublikowana przez Lechu85
-
BŁAD - Pompka wspomagająca układ chłodzenia- po chiptuningu ?
Zapaliła się lampa silnika. Na komputerze pojawił się błąd POMPKI WSPOMAGAJĄCEJ UKŁAD CHŁODZENIA. Tak mi wczoraj majster powiedział.
-
BŁAD - Pompka wspomagająca układ chłodzenia- po chiptuningu ?
Dzwonić od firmy co robi chiptuning w ramach reklamacji, żeby coś z tym zrobili? Dzisiaj firma, która zajmuje się takimi operacjami od dawna wycięła mi dpfa fizycznie. Wczesniej robiąc chipa chłop z Nysy dezaktywował dpf. Błąd pokazał się po dwóch dniach po zmodyfikowaniu mapy. Nie przez to, że jeździłem troche z nieusuniętym dpf'em? Co ważne, jak depnie się auto, śmierdzi jakimś plastikiem. Czy to się auto przegrzewa, czy pompka spalona?
-
BŁAD - Pompka wspomagająca układ chłodzenia- po chiptuningu ?
Witam. Jestem po chiptuningu na 210 KM. Pojawił mi isę po dwóch dniach błąd. Podłączył majster na komputer i mówi, że to elektroniczna Pompa wspomagania układu chłodzenia. Na chiptuningu dezaktywowali mi DPF'a. Jest już wyciągnięty, ale pare dni tak jezdziłem. Mechanik, który podłączał mi teraz na komputer mówił, że pompka mogła zostać wyłaczona przez Chiptunera. Prosze o podpowiedź.
-
Nakrętki zabezpieczenie felg Audi a4 b8?
Wszystko da się odkręcić. Myśle jednak, że podwórkowy złodzije jak zobaczy zabezpieczneie to pójdzie auto dalej i odkręci koła gdzie nie ma zabezpieczeń. Pod dyskoteką ukradli mi kapsle od felg. Myśle, że nie byli to fachowcy, po prostu była okazja i potrzeba.
-
Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta ?
Czy zakładął ktoś do audi a4 b8 opony 255X40 R19 ? mam obecnie profil 35 i jest nieciekawie na koleinach. z oponami 40 brat w a6 nie czuje kolein prawie wogóle czy bedzie obcierało? mierzyłem i różnica w profilu to 1cm. nie powinno obcierać. Róznica w wysokości profilu opony (35 do 40) to dokładnie 12mm.
-
Nakrętki zabezpieczenie felg Audi a4 b8?
Witam. Planuje zakupić nakrętki z zabezpieczeniem do felg. Czy możecie polecić coś ciekawego? Na allegro całą masa chińczyków. Nie wiadomo co wybrać.
-
Założenie pustej puszki DPF'a zamaist obecnego?
Witam. Byłem wczoraj na chiptuningu, chłop wyłączył mi obsługę DPFa. Auto z 2013 roku i mysle, czy by tego pdpfa nie zostawic, kiedys jak beda mi kazali założyć spowrotem. A kupić po prostu puszke samą z wyciągniętym dpf'em
-
2.0 TDI CGLC chiptuning
Jestem umówiony na chiptuning. Przyszły poniedziałek. W nysie, firma z polecenia. Jest hamownia quattro i dobre opinie na necie. Teraz pytanie. Chlop móił, że 215 koni nie powinno być problemem. Co radzicie? robić 215-218 koni czy dla bezpieczeństwa zostać przy 210km ? Auto na kredyt jeszcze 6 lat więce bede niam troche jeździł Na youtube chłop mówił, że czasami 5 koni mniej to 100 000 kilometrów przebiegu więcej.
-
2.0 TDI CGLC chiptuning
470nm? automat S-TRONIC QUATTRO chyba tyle nie wytrzyma?
-
2.0 TDI CGLC chiptuning
Jestem wstępnie zdecydowany na firmę z Wrocławia Jetronik- Tuning Na facebooku wstawiają swoje realizacje, nowe auta podkręcają. Koszt 1400 zł za auto 4x4. Będe wnioskował o moc 210 km. Więcej nie chciałbym ze względu na trwałość auta. Czy ktoś robiłw tej firmie chipa, może cos doradzic?
-
Wymiana oleju w moście AUDI A4 B8 2.0TDI 177KM
Witam. Chciałm bwymienić olej w moście ? jednak wyczytalem, że jest tam blokada LS? Jeżeli tak, to dwa litry takiego oleju będą ok? https://allegro.pl/motul-gear-300-ls-75w90-olej-przekladniowy-1l-i7480408782.html
-
Tylne fabryczne głośniki mid-basowe z obciętym pasmem?
Witam. Zamontowałem wczoraj na tył głośniki nowe dwudrożne. Problem w tym, że nie ma wogole góry. Tweetery mało co grają. Zwrotnice podłączyłęm pod kabel, który szedł do głośników basowych fabrycznych. I teraz pytanie. Czy ten sygnał nie ma na wzmacniaczu albo inaczej obciętą górę pasma? P.S. Jest jeszcze możliwośc, że zwrotnica tak ustawiona. Głośniki używane kupiłęm zwrotnica byłą już ustawiona. Może poprzedni właścicel tak sobie ustawił. Lada dzień rozbieram drzwi i sprawdzam zwrotnice, ale chciałem siędfowiedzieć czy sygnał nie jest obcięty.
-
Sygnał nisko-prądowy z radia albo wzmacniacza. Nie hi-level.
Witam. Proszę o infomracje jak można pobrać sygnał z radia/wzmacniacza. Interesuje mnie sygnał nisko-prądowy. Nie hi-lewel z wyjscia na głośniki. Popniżej pokazuje jak wygląda mój wzmacniacz. Wygląda na to, że mam sygnałz radia wypuszczony poprzez kabel optyczny. P.S. Znalazłem taki manual: https://workshop-manuals.com/audi/a1/vehicle_electrics/communication/infotainment/mmi_infotainment_system/pin_assignment_for_radio_(mmi)/
-
Montaż zewnętrzego nieorginalnego wzmaczniacza i subwoofera MMI 3G w A4 B8
Witam. Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym jak wyciągnąć chinche na przód tył i suba. Te konwertery i jeszcze sygnał z średniego wzmacniacza mysle ze zmasakruja dzwiek. Może łatwiej by było podpiąć się pod kable które idą do wzmaka ktory jest z tylu? Nie trzeba by radio i kokpit rozbierać.
-
Montaż głośników wysokotonowych pod szybą? :/
Zdecydoiwałem się jednak na zestaw trójdrożny. Teraz problmem jest to, że głosnik średniotonowy nie chce wejśc mimo, iż średnice ma idealną jak gwizdek fabryczny. Problmeme jest tylko to, że duży magnes jest. Głośnik ma wymiar identyczny jak ten co wyciągnąłem, tylk,że przy wkładaniu trzeba go zawsze lekko pod kątem dac. Tutaj przeszkadza duży magnes. Co z tym zrobić? trzeba wycinać dziurę?
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
ok dzięki za informacje. Pasek wymieniłem tydzien temu bo piszczął już. Co do sprzęgła, powiem mechanikowi, żeby sobie zamówił.
-
Jaki silnik wybrać 2.0tdi 177KM czy 150KM
Bier 177km. Itak bedzie palił podobnie
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Zakupiłem oryginalny zestaw do wymiany rozrządu. Ale teraz widze, żejest mniej elementów niż w innych zestawach ? Zerknijcie, czy taki zestaw bedzie ok, czy coś dokupić do tego. https://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-b8-2-0tdi-cgld-cglc-oe-i7353247680.html Silnik 2.0tdi 177km
-
Montaż głośników wysokotonowych pod szybą? :/
Witam. Wczoraj rozebrałem kratke pod szybą, chciałem zamontować inny głośnik. Jaksię okaząło, uchwyty są całkowicie inne, chociaż że głośnik wysokotonowy ma identyczną średnice Ktoś ma pomysł jak się to montuje? czy musze zniszczyć stary głośniczek i w jego miejsce wkleić nowy? ? Czytałem opis montażu Bang&Oluwsen, ale tam montuje się głośniki z tego samego modelu samochodu, po prostu się dokręca.
-
Opona R19 i profil 40? Jaki bedzie efekt?
Witam. Ktos probowal zalozyc profil 40 na felge 19 cali? Mam obecnie 35 i chcialbym przejść na 255x40 r19. Beda obcieraly nadkola? Albo zwiekszy sie sporo spalanie? Ktos probowal zalozyc?
-
Audi S4 czy A4, a może coś innego
Kup sobie dwuletnie AUDI A6 w sline 3,0 Biturbo. Też możesz w leasing, też możesz odliczyc od podatku, a bedziesz miało klase auto wyżej. Ja kupiłem 3 letnie audi a4 w rewelacyjnym stanie !! jak z salonu, wyposażenie mega !!!
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Dzieki za podpowiedź. Napisąłem do kolegi z forum, znalzłem na allegro taki zestaw oryginalny rozrządu: http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-b8-2-0tdi-cgld-cglc-oe-i7353247680.html 828 zł. W ZESTAWIE: POMPA: 03L 121 011/C/H/J/N/P/V 03L121011 KORPUS POMPY: 03L 121 019 / 03L121019 ROZRZĄD: 03L 198 119A/B/C/D/F ROLKA PROWADZĄCA: 03L 109 244/B/E/J ROLKA PROWADZĄCA: 038 109 244P / 03L 109 244D ROLKA PROWADZĄCA: 03L 109 244G/H ROLKA NAPINAJĄCA: 03L 109 243B/C/D/F PASEK: 03L 109 119B/C/E/G/J 03L109119E ŚRUBY + NAKRĘTKI
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Witam. Pozwole sobie odkopać temat. Rozrząd AUDI A4 B8 2013r 2.0tdi 177km silnik CGLC. Jaki zestaw do wymiany rozrządu polecacie? Proszę o namiary na jakiś sklep internetowy. Na co zwrócić uwagę przy wymianie i co od razu przy okazji wymienić dodatkowo, co sprawdzić podczas rozbierania auta? Mam obecnie 171 000 przebiegu, ale obawiam się, że sprzedający handlarz mógł lekko cofnąć o te 20-30 000 kilometrów. ----------- EDIT ------------- Mechanik mówi, że załatwi oryginał części z audi, ma dać mi w ciągu kilku dni znać jaki koszt. Pasek alternatora też wymienie
-
Nowe audio w Audi ? Audio System HX165 SQ ?
Może by lepiej coś trójdrożnego wybrac?
-
Nowe audio w Audi ? Audio System HX165 SQ ?
Witam. Znalazłem firme we Wrocławiu, która wykonje systemy audio. Proponują mi takie głośniki Audio System HX165 SQ 140W HiEnd za 1299 zł+ 500 zł za drzwi wygłuszenie. Do tego chyba wezme wzmacniacz od razu nowy. Czy ktoś miał takie głośniki? Może ktoś jakiś inny system głośników poleci?