Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Darku64

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Pomimo wymiany wtrysków, zaworu ciśnienia paliwa i ponownie filtra paliwa dalej lipa... Na jeździe próbnej raz się przydławił - komp nie zarejestrował żadnego błędu. Wszystkie parametry OK. Jako że terminy goniły nie mogłem dłużej zostawić auta w warsztacie. Dalej archiwum X... . Zauważyłem że problem teraz najczęściej występuje przy ruszaniu po dłuższym postoju na światłach. Jakby ktoś coś jakieś sugestie to będę wdzięczny.
  2. Mam podobnie, po wydrukach wychodzi że coś z wtryskiem, ale niestety też nie mam wyczerpującego rozwiązania (temat poruszyłem - jak chcesz to przeczytaj czy zbliżone objawy) . A z tego co widzę mamy taki sam silnik 🙂
  3. Muskel, myślałem że oprócz opinii o stanie umysłowym diagnosty, dorzucisz coś konkretnego żeby rozwiązać problem, a tu lipa...
  4. Mówił o drugim wtrysku że niewłaściwa praca ale to jak dla mnie zbyt ogólnikowo. Wymienię wtryski a okaże się że to coś innego. Wolę tutaj zapytać i się upewnić, bo to był zakład taki złapany na cito - w sobotę byłem przelotem w PL i tylko ten był otwarty w okolicy...
  5. Witam ponownie, jak w temacie za szybko się ucieszyłem, po ok 2-3 tygodniach od wymiany filtrów pow, paliwa i oleju powrócił problem przydławiania silnika. Najczęściej występuje po osiągnięciu 90 stopni cieczy chłodzącej. Podczas jazdy przy ok 1200 obr/min następuje delikatne szarpnięcie silnika jakby zabrakło paliwa. Zdarza się też w przypadku ruszania spod świateł przy 2 lub 3 biegu (wtedy obroty są wyższe i szarpnięcie mocniejsze). Bywa też sporadycznie, że ruszam (jeszcze nie włączę sprzęgła do końca) i silnik gaśnie. Od razu sam odpala i dalej jedzie normalnie. Jak już coś się takiego 1 raz zdarzy to później nic się nie dzieje. Chyba że się zatrzymam na jakiś czas, silnik trochę ostygnie i znowu do szarpnięcia i spokój. Na autostradzie bez problemów. Spalanie po mieście i na autostradzie normalne. Spadku mocy nie zauważyłem. Odpala bez problemów. Żadnych kontrolek. Ściągnąłem sobie apkę "Car Scanner" ale tam tyle wartości można zaznaczyć w czasie rzeczywistym, że na razie nie ogarniam które są ważne do mojego problemu. Od diagnosty dostałem materiały jak w załącznikach. Pozdrawiam
  6. Muskel1 - dzięki za zainteresowanie. Po wymianie filtra paliwa problem znikł. Wszystko OK.
  7. Witam, jaka może być przyczyna chwilowego (1-2 sek) przydławiania silnika. Po ruszeniu z miejsca ( po około 10 metrach) lub po zmianie biegu na 2, 3, 4 podczas łagodnego przyspieszania następuje jakby zdławienie silnika lub odcięcie paliwa. Po zdjęciu nogi z gazu i ponownym przyspieszaniu albo jeszcze raz to samo albo nic więcej się nie dzieje. Ta anomalia występuje po przejechaniu ok 10 - 15 km, raz lub dwa dziennie od około tygodnia. Zakres obrotów pomiędzy 1200 a 1600. Żadna kontrolka się nie zapala. Auto przyspiesza normalnie. Zużycie paliwa bez zmian. Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
  8. Pomimo braku odpowiedzi zaryzykowałem jazdę w takim stanie - oprócz "check engine" wyświetlała się informacja o błędzie pompy Ad Blue. Błąd pompy wskazywał coraz mniejszą odległość do przejechania. Przed dotarciem na miejsce zapaliła się na czerwono informacja że po zgaszeniu silnika nie będzie można go uruchomić. Ostatnie 30 km jechałem z takim komunikatem. Po wyłączeniu silnika oczywiście koniec dalszej jazdy. W serwisie (dojazd na lawecie) zdiagnozowano uszkodzoną pompę Ad Blue. Koszt takiej pompy to 4000 PLN brutto + wymiana. Reasumując - na uszkodzonej pompie można jeździć ale jak wyświetli się komunikat typu : "awaria Ad Blue 1000 km do przejechania" to trzeba się szykować na wydatki.
  9. Szybciutko wyjaśniam problem: wczoraj zapaliła się kontrolka Check Engin. W serwisie na samą diagnozę muszę czekać do poniedziałku ( !) a w piątek jadę do kraju (mieszkam w Niemczech) - ok 1000 km. W związku z tym podjechałem do nieautoryzowanego warsztatu i tam mechanik w 5 min sprawdził co jest przyczyną. Okazało się że mam dwa błędy: P069100 - sterowanie chłodnicy 1 ma zwarcie na masę i drugi P208...i dalej coś w stylu - A00 lub Aoo (nie mogę tego znaleźć a gość niewyraźnie napisał) ale wiem że związane jest to z przerwami pracy pompy zasilającej 1 Adblue. Po skasowaniu za pierwszym razem było OK ale za drugim odpaleniem znowu się zapaliła. Moje pytanie - czy mogę na takich błędach pokonać tego tysiaka do PL w 90 % autostradami... ? Jeżeli zbyt ogólnie napisałem to sorry ale tylko tyle info dostałem :-(. Mam dwa dni na podjęcie decyzji - będę wdzięczny za ukierunkowanie. Pozdrawiam Darek
  10. ...wszystkich audicowców Darek z Niemiec Audi A4 B8 ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.