Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Legion44

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Legion44

  1. Ktoś pomoże, przerabiał to w aucie czy tak poprostu ma być?
  2. Witam serdecznie co w twoim przypadku było do wymiany mam podobny problem z prawej strony polos luz nie wyczuwalny zaś z lewej dokładnie to samo jak u Ciebie tak jakby stukalo coś w koło ja u siebie planuje wyjęcie polosi i planuje zakup przegubu zewnętrznego żeby mieć go pod ręką w razie wymiany ale nie wiem czy to dobry trop Pozdrawiam
  3. Witam serdecznie użytkowników Audi z tym motorem mam pytanie szukam głuchych stuków w lewym kole i natrafiłem na stukanie pół osi wzdłuż od koła do skrzyni a prawa nie stuka jest cicho ewidentnie tak jakby coś uderzyło w koło taki metaliczny dźwięk (jakby ktoś młotkiem uderzał) przerabiał to ktoś z was jak u was zachowuje się oś napędowa. U mnie poprostu coś stuka na większych nierownosciach np studzienka gdy koło gwałtownie wpadnie zaznaczam zawieszenie sprawne bez luzów Czy możliwe że to przegub przy kole kończy żywot jest tam taki dystans i podkładka w przegubie może to tutaj coś się dzieje Pozdrawiam
  4. Legion44 opublikował(a) temat w 1.6
    Witam tak jak w temacie przymierzam się do wymiany lewej poduszki od kierowcy czy mogę napotkać jakieś problemy planuje to wykonać w domowych warunkach na najazdach Ktoś z was wymieniał tą poduszkę w własnym zakresie.? Pozdrawiam
  5. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Witam ponownie już jestem po wymianie wahacza banan i powiem prosta sprawa ważne tylko żeby ściągać posiadać do sworzni bo bez tego ani rusz śruba tylna wyszła bez problemu bez popuszczania czego kolwiek jedynie troszkę plastiki przeszkadzały Podsumowując komfort podróżowania wzrósł bo poprzednie ewidentnie były zmęczone wkoncu oryginał założyłem oczywiście lemfordera ale stuki jak były tak są i moje przypuszczenia poszły w stronę poduszki silnika właśnie lewej bo tutaj słychać stuki przy zapaleniu właśnie słychać dokładnie taki dźwięk jak to stukniecie wibracje silnika czuć już po woli w kabinie gdy stoimy np na światłach w momencie gaszenia silnik drży i teraz planuje wymienić tą właśnie poduszkę, która już jest zamówiona. Pytanie czy jest to coś skomplikowanego przerabiał to ktoś już w A4 B6? Może jakaś instrukcja Pozdrawiam
  6. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Czy w przypadku wymiany wahacza typu banan musimy popuszczać w naszej A4 B6 sanki aby wyciągnąć śrubę w tulei jest możliwość włożeniu później jej z drugiej strony? Bo przymierzam się w tygodniu wymienić
  7. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Czyli jeśli chodzi o zakup wahacza co polecacie czy tylko lemfordera warto zakładać i nic innego bo każdy ma tam swoje własne doświadczenia?
  8. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Polecił mi napewno firmę Meyle że robią dobre wahacze w dobrej cenie
  9. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie u mnie tylko te gumy tylnie padły nie będę się bawił w wymiany tylko tych tulei tylko cały kompletny wahacz założę z nowymi śrubami prawą i lewą stronę a co do firmy to jeszcze się zastanawiam każdy poleca lemfordera ale mechanik z którym rozmawiałem ma też dokładnie taką samą Audi i stwierdził że to nie to samo co było kiedyś bardzo dużo jest podróbek ale to tylko kwestia wyboru nie długo mam urlop więc to ogarnę sobie Pozdrawiam
  10. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Dzięki wielkie za podsuniecie tego pomysłu dokładnie jak u ciebie okazało się że dolny wahacz zmęczony prawy jak i lewy dokładnie ta tulejka gumowa tylna i pytanie udało Ci się samemu ten wahacz(banan) wymienić Pozdrawiam
  11. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Właśnie końcówki drążków nie mają luzów gumy też sprawdzane wracają do swoich miejsc pracują tak jak powinny zauważyłem tylko gdy jadę na prostej drodze jest wszystko ok lecz gdy już droga nie jest równa auto jest trochę nie spokojne dużo jeżdżę i może się już przyzwyczaiłem dzisiaj jadę na jeszcze jeden serwis może coś się uda znaleźć ale nie jest łatwo
  12. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6/B7
    Też o tej poduszce pomyślałem że może ona być temu winna tak czy tak czeka mnie chyba ich kontrola poprzez wyjęcie. Bo pomysły mi się już skończyły a stuka i stuka coś.
  13. Legion44 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Audi:) Mam problem w zlokalizowaniu stuku w zawieszeniu a mianowicie pojawia się w momencie silniejszego dobicia tzn. gdy jedziemy np nie równą drogą nie dochodzą żadne niepokojące stuki lecz w momencie gdy wpadniemy np w studzienkę lub przejeżdżamy przez próg zwalniający z lewego koła dochodzi taki stuk ( głuchy dźwięk) Odwiedziłem już 3 stacje diagnostyczne i na dwóch nie stwierdzili nie prawidłowości na szarpakach nic nie wyszło wiem to wielowachacz i nie łatwo jest zdiagnozować. Na trzeciej stacji diagnosta obejrzał amortyzatory które na poprzednich stacjach wybiły że są sprawne w 68% lecz to nie potwierdza ich sprawności , i stwierdził że są zapocone mają poprostu wyciek pokryty już kurzem i to może powodować ten stuk w momencie dobicia . Czy miał ktoś z was podobny problem co powodowało podobną sytuacje na co zwracaliście szczególną uwagę . W wolnej chwili chciałbym wyjąć poprostu amortyzatory i sprawdzić. Ale czy to dobry trop ?? Dziękuję za wszystkie porady Pozdrawia
  14. Legion44 odpowiedział(a) na kowalsky1 temat w 1.6
    Z tego co widzę na zdjęciu to wydaje mi się że rurka ta wchodzi w filtr powietrza i jest to czegoś odpowietrzenie ale dokładnie Nie powiem Pozdrawiam
  15. Legion44 odpowiedział(a) na Aroox temat w 1.6
    Dzięki serdecznie za pomoc
  16. Legion44 odpowiedział(a) na Aroox temat w 1.6
    W tej chwili mam założony firmy continental zmienić jest dla mnie nie problemem tylko czy to już czas w internecie nie ma podanego ścisłego interwału odnośnie rozrządu z tym silnikiem stąd właśnie moje pytanie. Pozdrawiam
  17. Legion44 odpowiedział(a) na Aroox temat w 1.6
    Witam serdecznie mam takie pytanie właśnie rozrządu w naszych audi z tym silnikiem co ile wymieniacie rozrząd bo moi mechanicy są sprzeczni w tej chwili mam na nim już nalatane 60 tys. i myślę że już czas zmienić co o tym sądzicie Pozdrawiam
  18. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w 1.6
    Mi powiedzieli ze ta rórka jak wchodzi w dolot to tam na łączeniu jest jakiś zaworek ale szczerze to tak się temu nie przeglądałem wyczyścili ale czemu tak się dzieje czy to od tego że mamy okres zimowy
  19. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w 1.6
    Witam Ponownie A wiec uszczelka przepustnicy zmieniona chociaż stara nie wymagała wymiany bo wszystko wyglądało Ok dolot sprawdzony barak lewego powietrza błąd jak na razie nie występuje jak wtedy zgasł już się ponownie nie zapalił wiec obserwuje co i jak ale przy rozbiórce serwisanci natrafili na coś takiego jest to odma wychodząca z pokrywy zaworów wchodząca właśnie w dolot i tam podobno jest jakiś zaworek ale żeby go zmienić trzeba zamawiać cały dolot to co w niej było to żółta maź która została wyczyszczona zaznaczam nie ubywa oleju ani płynu chłodniczego wiec skąd coś takiego prawie to było zatkane auto codziennie pokonuje około 100 km więc silnik raczej jest dogrzany co może to sugerować Co myślicie o tym ? W załączniku zdjęcie tego co było w środku Pozdrawiam
  20. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w 1.6
    Witam dzięki za zainteresowanie sie tematem Dzisiaj miałem telefon z serwisu od LPG i myślą że mają rozwiązanie tych błędów zaznaczam że przed wizytą u nich wszystko było z autem wporządku więc stwierdzili że to jest jakiś szczegół a mianowicie stwierdzili że po myciu przepustnicy założyli starą uszczelkę która może już nie spełnia tak swojej roli i jest delikatna nie szczelność to powoduje właśnie błędne wskazania tzw. lewe powietrze i zapalający sie CHECK jutro auto oddaję zobaczymy może to jest właśnie to a co do cykania pod maską od tego zaworka n80 to jest i cyka ale jak widzicie to wszystko błędy sporadyczne . A co do samej regulacji LPG to myślę że jest tutaj wszystko Ok sam jeździłem z właścicielem w trasie i robił delikatne korekty i nie było ta Autokalibracja Pozdrawiam
  21. Legion44 odpowiedział(a) na Legion44 temat w 1.6
    Witam ponownie Aktualizacja tematu po wczorajszej jeździe z błędem na LPG o poranku po odpaleniu auta błąd zgasł teraz czuje ze trochę auto pojeździ i zapali się CHECK ponownie. Zapala się i znika co może powodować takie objawy Pozdrawiam
  22. Legion44 opublikował(a) temat w 1.6
    Witam serdecznie wszystkich Pacjentem pogadanki jest A4 B6 z silniczkiem 1.6 z instalacją LPG . Więc zaczynamy . Auto oddałem na serwis instalacji gazowej wymianę filtrów przy czym zostały wymienione świece kable wysokiego napięcia nowa cewka przy okazji wymycie przepustnicy i nastawy ( wymiany spowodowane były wypadaniem zapłonu ) po tych operacjach zaczynają się problemy po około 200 km oczywiście na LPG zapalił się CHECK ENGINE który sugerował ubogą mieszankę wróciłem do serwisu stwierdzili że z instalacją LPG jest wszystko w porządku . Odnośnie samego błędu z momentem zapalenia świeci się do momentu gdy nie zacznę jeździć wyłącznie na PB wtedy on samoistnie sobie gaśnie . Po ostatniej wizycie w serwisie została lekko podciągnięta Mapa LPG i pomogło to na około 600 km i znowu błąd . Dzisiaj byłem w serwisie i błędów wyrzuciło już więcej i myślę że one wszystkie są jakby ze sobą połączone. Zazanaczam że przed wszystkimi "naprawami" było wszystko dobrze oprucz tego wypadania zapłonu a teraz takie cuda wianki. I tak cały czas się zastanawiam co tu poszło nie tak i uwagę cały czas przyciąga wyłącznie lewe powietrze ale skąd i jak czy benzyna nie jest tak czuła jak lpg i nie wyrzuca błędu ??? Zdjęcie wyłącznie z serwisu pokazujące błędy Zaznaczam że na początku był tylko pierwszy a teraz doszły kolejne dwa. Pozdrawiam
  23. Legion44 odpowiedział(a) na pablo85pg4 temat w 1.6
    Witam Ja u siebie leję 5w40 i naprawdę dobrze się sprawuje dla pewności zalej też taki i będzie dobrze. Różne sytuacje się zdarzyły ważny jest drugi parametr w tym przypadku 30 czy 40. Liczby te oznaczają zdolność oleju w wysokich temperaturach przejście np z 40 na 30 jest bardziej niebezpieczne niż z 30 na 40 to tak zwana grubość filmu smarnego. Więc ja osobiście wybrał bym olej 5w40 a dla pewności wcześniej płukanka silnika bo też nie wiadomo kto co tam lał do twojego silniczka i jak dbał o olej w silniku czy wymieniał go na czas czy przestrzegał okresów wymian . Pozdrawiam
  24. Witam Z tego co widzę znajomy mechanik ma rację rozrząd do wymiany. A z drugiej strony jestem zdania że po zakupie auta zawsze podstawowe wymiany filtry olej rozrząd co by sprzedający nam nie mówił a głowę mamy spokojną. Pozdrawiam
  25. Legion44 odpowiedział(a) na Aroox temat w 1.6
    Witam Ja osobiście kupowałem ten emulator w sklepie z auto częściami i myślę że to dobre rozwiązanie bo jakby coś nie pasowało zawsze można zwrócić. Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.