Treść opublikowana przez malukry122
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Dzięki. Jak z każdym autem trzeba je zrobić pod siebie...
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Długo się zastanawiałem nad układem wydechowym. Jak wiadomo seria jest bezpłciowa. Poczytałem, popytałem i wybór padł na zmianę tylnych tłumików końcowych (tak żeby to miało ręce i nogi bo też myślałem nad przepustnicą wydechu ale to by był raczej traktor). Mam dp i seryjny tłumik środkowy + wpadną te końcowe wm sport. Tłumiki dodatkowo mają silencery aby się przyjemniej jeździło w trasie (z teorii). Po montażu dam znać jak to chodzi i może wrzucę filmik
-
BEX 1.8T 225km (temperatura a spadek ciśnienia)
Problem rozwiązany Wymontowałem wielozawór z butli lpg i usunąłem zaworek nadmiernego wypływy (dławik). Po tym zabiegu mieszanka stała się bogatsza. Ponownie ustawiłem mapki pb i lpg i zmodyfikowałem mnożnik obserwując korekty krótkoterminowe. Dodatkowo ustawiłem dotrysk pb powyżej 4000 obrotów i powyżej 18ms czasu wtrysku. Jest taki moment ok. 4000-4500 obrotów gdzie czas wtrysku potrafi na chwile dojść do 21-22 ms i tu wspomagam to benzynką. jak miałem poniżej pół zbiornika lpg to przy mocnym butowaniu przełączał na z lpg na pb. Teraz jeździ praktycznie do końca.
-
BEX 1.8T 225km (temperatura a spadek ciśnienia)
Mam problem ze spadającym ciśnieniem za reduktorem. Reduktor KME Twin ustawiony na 1.35 bar i przy temperaturze powietrza +-30 stopni Celsjusza przy maks bucie ciśnienie spada do 1.15bar (tu jest wszystko dobrze), a gdy jadę rano i temperatura powietrza wynosi +- 17 stopni Celsjusza to ciśnienie za reduktorem spada do 0.8 bar i przełącza na pb (ok. 4500-5000 obrotów i przy ostrym wciskaniu pedału gazu w podłogę). Ewidentnie jest to problem z ciśnieniem w butli, ponieważ dopompowanie sprężonego powietrza pomaga. Do testów wyciągnąłem tłoczek z trzpienia elektrozaworu tego przy reduktorze i bez dobijania powietrza ciśnienie spada ale nieco później. Czytałem coś o dławiku w wielozaworze. Czy wielozawór extra ma coś takiego? Pomóżcie...
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Nadeszła w końcu ta chwila Zawias dostał już luzów które powoli było słychać. Wpadło całe nowe zawieszenie przód LEMFÖRDER + talerzyki do B5. Prawdopodobnie założone było jeszcze to fabryczne (znaczki audi i LEMFÖRDER na wahaczach) Podczas montażu okazało się że sprzedali mi zawieszenie do A4 B5 (tańsze o ok. 1000 zł od tego do B6). Różniło się grubością sworznia wahacza dolnego (tam gdzie przychodzi amortyzator) i szerokością tulejki do której przykręca się amortyzator. Reszta zawieszenia jest taka sama w B6 jak w B5. Przetoczyłem tulejki w zwrotnicy na większy rozmiar + przyciąłem tulejki tam gdzie przychodzi amortyzator i pasuje Co do talerzyków pod sprężyny od B5 samochód siadł mi ok. 0,5 cm. Spodziewałem się lepszego efektu. Może gumy pod sprężynę od B5 by coś dały bo założyłem te od B6. Próbowałem założyć bez tej gumy ale sprężyna wtedy lata na boki i mogło by pukać. Może macie jakieś pomysły lub pytania to śmiało...
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Wpadła kolejna modyfikacja. Niby nie duża zmiana ale wygląd auta jak dla mnie zyskał na duży plus. W planach dokładka od cupry i przód będzie skończony Malowałem tylko ramki chromowane używając Plasti Dip czarny mat. Bardzo łatwo się tym maluje no i powinno być odporne na odpryski bo jest elastyczna powłoka.
-
Galeria felg Audi A4 czyli pokażcie swoje fele
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Dzięki za wiedze. Wstępnie teraz myślę żeby wywalić środkowy i zostawić seryjne końcowe. Ma to sens? Chciałbym polepszyć brzmienie jak najniższym kosztem. Jeśli to nie wypali to pewnie czeka mnie przeróbka jak u ciebie.
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Panowie, wczoraj trochę testowałem i optymalne ciśnienie dla mnie to 2.5 bar. Nie jest wtedy za twardo i przyczepność w zakrętach oraz trakcja jest ok. Przy 2.7bar moim zdaniem opona była za twarda i samochód wpadał w zakrętach w lekki poślizg. 2.0bar faktycznie było dużo za mało bo jak pompowałem to sporo sie podniósł. Przykładałem też uwagę do tego jak stoi opona. Co o tym sądzicie? Zdjęcia z ciśnieniem 2.5 bar
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
podbije wstępnie do 2,5 bar i zobaczę jak się będzie jeździło, a później ewentualnie będę zwiększał żeby dostosować odpowiednie ciśnienie
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
ile bar powinno być twoim zdaniem?
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Planuję zmodyfikować wydech żeby miał jakieś brzmienie. Myślałem o przepustnicy wydechu. Jeśli ktoś miał styczność z takim rozwiązaniem to proszę o opinie. Chciałbym zostawić serię bo na trase jest idealnie a od czasu do czasu poszaleć. Dodam że nie mam już kata. https://allegro.pl/oferta/elektryczna-przepustnica-wydechu-76mm-z-pilotem-7442245304?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Im mniejszy profil to opona jest twardsza i z tego co wiem nie trzeba az tak dużo pakować powietrza. Wczoraj przeleciałem 50km/h przez próg w asfalcie ok. 3-4 cm i nic sie nie stało. Zawieszenie i opona idealnie wybrała... co do talerzyków od b5 sie zastanawiam bo mam trochę kamieni i bym przychaczał. Teraz jest idealnie...
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Koła założone. Odczucia mam bardzo pozytywne. Drobne nierówności i łaty na drodze w moim odczuciu sa lepiej wybierane przez zawieszenie niż na 16 calowych. Ciśnienie w oponach mam 2 bar. Spas jest idealny, nic nie obciera. Zakręty pokonuje się o wiele pewniej. Opony 225/35/19 Fulda. Zawieszenie oryginał sline 1bv. Polecam 19" tym którzy sie zastanawiają nad 18". Codziennie pokonuje 1.5km drogi polnej z kamieniami i prędkość przejazdu jest ta sama. Jest może z 10% twardziej. Dzięki dla dayd_4 za rade w doborze koła i to że polecał mi 19" bo nie żałuję wyboru
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
+- 8 sek. To jest bardzo dobrze.
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Może porównaj sobie przyśpieszenie do 100km/h w sekundach do innych aut np. Na Youtube czy z dokumentacji technicznej i zobaczysz czy jest podobnie.
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Niestety nie wiem. To było robione przez poprzedniego właściciela. Z tego co wiem to kat był wycięty żeby moc podnieść i pewnie poprzedni właściciel o tym nie wiedział dopóki nie sprawdzili go na hamowni.
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Moim zdaniem lotka to też must have. Nadaje autu charakter... Koło będzie wzorem do rs podobne lecz innej firmy ale oryginał. Jak sie uda spasować to wrzuce foty ze szczegółami (rozmiary, et felgi itp.)
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Przyczyną był zapchany katalizator, dlatego na wykresie jest KAT OFF. Tak poza tym silniczek zdrowy bo 225km wykrzesał a to jest maks możliwości bez ingerencji w graty.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Profesjonalna robota. Rs'y robią robote
-
A4 B6, BEX 225KM/343Nm, Sedan, S-Line Sport Plus, Full Black, BOSE, BiXenon, Cquartz, Sunroof, Wheels RS4, WM Sport, Launch Control, Popcorn
Witam wszystkich na forum! Od listopada 2018 jestem szczęśliwym posiadaczem BEXa i chciałbym na tym forum dzielić się modyfikacjami jakie przeszedł i przejdzie ten samochód. Jednocześnie chciałbym aby ten temat na forum stał się małą dokumentacją i być może stanie się pomocny dla innych. Samochód przeszedł chiptuning, który wykonał poprzedni właściciel w TUNE UP i zyskał o 35 koni więcej. Przy okazji został usunięty KAT. Na starcie po zakupie zostały wymienione oleje w skrzyni i silniku i wszystkie filtry w aucie. Do silnika zastosowałem olej Motul 300V Power 5W40 i wymieniłem komplet rozrząd na Dayco (wszystko zrobione przy przebiegu 200 000 km.). Pakiet sportowy S line plus: - zawieszenie sportowe S line - 9-ramienne obręcze ze stopów metali lekkich, o rozmiarach 7,5J x 17, z oponami 235/45 R17 (opcjonalnie: zawieszenie sportowe S line 18”) - Emblemat S line na listwach ochronnych tylnych drzwi po obu stronach pojazdu - lakiery we wszystkich kolorach seryjnych – jako dodatkowe opcje specjalne kolory perłowe: czerwony Missano i srebrny Avus - sportowe siedzenia z bokami pokrytymi czarną skórą i środkową częścią tkaniny "Speed" w kolorze czarnym lub srebrnym - wstawki w tapicerce drzwi z tkaniny „Speed” w kolorze czarnym lub srebrnym - listwy progowe w drzwiach z emblematem S line - fotele z pełną regulacją elektryczną - podsufitka i elementy przy suficie w kolorze czarnym - elementy dekoracyjne z matowego aluminium - sportowa trójramienna kierownica, pokryta czarną, perforowaną skórą - gałka drążka zmiany biegów pokryta czarną, perforowaną skórą (opcjonalnie dostępna w aluminium) - osłona drążka zmiany biegów z czarnej skóry (dla manualnej skrzyni biegów) - uchwyt hamulca ręcznego pokryty czarną skórą - system informacji kierowcy FIS - pakiet oświetleniowy Dodatkowo roleta tylnej szyby i w tylnych drzwiach. Wnętrze: Modyfikacje: - 08.12.2018 regeneracja soczewek bixenom - 17.03.2019 Autodetailing – korekta lakieru i położenie powłoki ceramicznej firmy CarPro Cquartz 3.0 - 25.04.2019 koło MAM RS1 19" 8,5J ET30 - opony 225 35 19
-
Odbłyśniki bixenon a4 b6
Na ich stronie sa 2 opcje: - przesyłają ci oryginały zregenerowane doliczajac 100 zł kaucji (czas przesyłki 2 dni) - wysyłasz swoje odbłyśniki oni ci je regeneruja i odsylaja Ja wybrałem opcje 1 bo samochód jest mi codziennie potrzebny i chcialem je szybko wymienić.
-
Odbłyśniki bixenon a4 b6
Masz rację. Po regeneracji jak na razie 2 miesiące i świecą jak na początku zaraz po regeneracji. Zobaczymy co czas pokaże i jak się będą sprawowały.