Jump to content
IGNORED

Odbłyśniki bixenon a4 b6

Mati12-25

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie czy odbłyśniki bixenon powinny wyglądać tak jak moje z zdjęć? Czy już są wypalone? Górna część w nich jest brązowa gdzieś przeczytałem że tak ma być i chce się upewnić czy oddawać do regeneracji czy włożyć tylko nowe żarniki. 

Pozdrawiam.

IMG_20181216_115727.jpg

IMG_20181216_110125.jpg

Nie, tak nie ma być. Masz odbłyśniki do regeneracji,, ponieważ tak jak byś nie wykorzystywał xenona plus :) pozdrawiam.

Dzięki kolego. Może ktoś jeszcze polecić gdzie najlepiej oddać je do regeneracji? Najlepiej okolice Częstochowy ?

Według mnie zdecydowanie lepiej zrobisz zakładając projektory/soczewki z a4 b8 polift. Będzie Cię to kosztowało niewiele ponad 200 zł, i będziesz miał naprawdę fajne światła.  

A mógłby kolega dać jakiś link jakie podejdą do tych lamp? Tylko w B8 są żarniki d3s a u mnie d1s. Są jakieś adaptery gdzieś czytałem. Bo rozumiem że do mojej przetwornicy nie można bezpośrednio podpiąć żarnika d3s zamiast d1s? 

https://allegro.pl/soczewki-a4-b8-i7716037216.html

Takie będą okej? 

Edited by Mati12-25

19 godzin temu, Mati12-25 napisał:

A mógłby kolega dać jakiś link jakie podejdą do tych lamp? Tylko w B8 są żarniki d3s a u mnie d1s. Są jakieś adaptery gdzieś czytałem. Bo rozumiem że do mojej przetwornicy nie można bezpośrednio podpiąć żarnika d3s zamiast d1s? 

https://allegro.pl/soczewki-a4-b8-i7716037216.html

Takie będą okej? 

Będa ok, potrzebujesz jeszcze adaptery bo mocowania są inne, ale na prawdę warto. Inna klasa światła.

Popatrz na ogłoszenia na forum, często są w podobnej kasie projektory już z adapterami. Palniki wsadzasz swoje D1S

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. Kupiłem do tego żarniki Osram Cool Blue Intense 6000k i myślę że różnica będzie dość odczuwalna bo obecnie na światłach mijania w nocy i deszczu nie było widać praktycznie nic. Dzięki wszystkim za pomoc ;) 

3 godziny temu, Mati12-25 napisał:

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. 

Po regeneracji raczej i tak się nie będzie to miało do światła emitowanego przez projektor z b8 albo podobnej klasy. Ten bix z b6 to jeden z najgorszych projektorów jakie powstały. Porobiłem testy w zeszłym tygodniu,oto ile luxów dają lampy z odległości 5 metrów:

Zwykły projektor halogenowy H7 - 80 luxów

Bixenon B6 palnik d1s osram xenarc - 180 luxów

Xenon zwykły B6 palnik d1s osram xenarc  - 220 luxów

Lampy i soczewki lekko zakurzone bez wypalonych odblysników,czyli warunki takie jak w codziennym użyciu, palnik już ma swoje najlepsze czasy za sobą ale światło nadal w barwie 4300k.

A teraz sam projektor Hella 3 bez wkładania do lampy,palnik nowy bosma d4s 4300k,przetwornica d4s koito - 1400 luxów.

652a5fb0d2346607med.jpg

4371b3f9ed2d6835med.jpg

Wnioski nasuwają się same co lepiej świeci :)

Edited by pila24

8 godzin temu, Mati12-25 napisał:

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. Kupiłem do tego żarniki Osram Cool Blue Intense 6000k i myślę że różnica będzie dość odczuwalna bo obecnie na światłach mijania w nocy i deszczu nie było widać praktycznie nic. Dzięki wszystkim za pomoc ;) 

Przepraszam ale musze wrzuciłes pieniądze w błoto.  Projektor valeo bix z b6 nie świeci regeneracja niewiele da. Temat powróci.   Bez  dodatkowych przeróbek lamp projektor al b8  z adapterem i pierścieniem centrujacym  i będzie to świecić znacznie lepiej niż ori bix b6

Też jestem zdania, że to bez sensu wydane pieniądze. W tej samej cenie można dostać komplet AL B8 i samemu wrzucić do ORI bixa bez żadnych kombinacji z rozklejaniem lampy, ale każdy robi jak uważa.

Ja swoje również oddałem do regeneracji i po montażu zregenerowanych od razu kupiłem projektory z B8 . Światło na tamtych, z b6 nie dość że słabe to jeszcze plamy na drodze...

13 godzin temu, lasic89 napisał:

Ja swoje również oddałem do regeneracji i po montażu zregenerowanych od razu kupiłem projektory z B8 . Światło na tamtych, z b6 nie dość że słabe to jeszcze plamy na drodze...

niemo kur.a żliwe ?

W dniu 17.12.2018 o 23:26, Gwerty napisał:

Przepraszam ale musze wrzuciłes pieniądze w błoto.  Projektor valeo bix z b6 nie świeci regeneracja niewiele da. Temat powróci.   Bez  dodatkowych przeróbek lamp projektor al b8  z adapterem i pierścieniem centrujacym  i będzie to świecić znacznie lepiej niż ori bix b6

Gwerty mam bixenon. Ile taka przeróbka na soczewki z b8? 

Ja kupiłem zregenerowane soczewki od tej firmy (wizytówka w załącznikach). Doliczyli mi 100zl kaucji a po zmianie odeslalem stare i mi zwrócili kase. 

20181223_111620.jpg

20181212_180128.jpg

Screenshot_20190304-130918_Gallery.jpg

z regeneracja jest różnie są firmy które na prawdę dobrze to robią i warto się do nich zwrócić a są i takie na które nie warto marnować swojego czasu i pieniędzy 

1 minutę temu, detowizer napisał:

z regeneracja jest różnie są firmy które na prawdę dobrze to robią i warto się do nich zwrócić a są i takie na które nie warto marnować swojego czasu i pieniędzy 

Masz rację. Po regeneracji jak na razie 2 miesiące i świecą jak na początku zaraz po regeneracji. Zobaczymy co czas pokaże i jak się będą sprawowały.

6 minut temu, malukry122 napisał:

Masz rację. Po regeneracji jak na razie 2 miesiące i świecą jak na początku zaraz po regeneracji. Zobaczymy co czas pokaże i jak się będą sprawowały.

a z ciekawości ile trzeba czekać na taka regenerację w tej firmie ? 

2 minuty temu, detowizer napisał:

a z ciekawości ile trzeba czekać na taka regenerację w tej firmie ? 

Na ich stronie sa 2 opcje:

- przesyłają ci oryginały zregenerowane doliczajac 100 zł kaucji (czas przesyłki 2 dni)

- wysyłasz swoje odbłyśniki oni ci je regeneruja i odsylaja

Ja wybrałem opcje 1 bo samochód jest mi codziennie potrzebny i chcialem je szybko wymienić.

Ja regenerowałem odbłyśniki wraz z szwagrem do naszych bixów we Wrocławiu i było okey, swoje sprzedałem, bo dałem namówić się na soczwki z b8, różnica była niewielka, ale za to soczewki z b8 świecą szerzej i nie ma plam na drodze. Jeżeli chodzi o żywotność, to szwagier wyciągał odbłyśnik ze swojej po 3 latach i nadal była jak nowa... Ja czekałem na regeneracje akurat w tej firmie około tygodnia i zapłaciłem 140zł