Treść opublikowana przez bartez55
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Potrzebuje tarcze i klocki do a4b6 3.0 asn manual quattro. Nie jestem pewien jaki jest rozmiar. Jak by ktoś coś miał proszę na pw.
-
ASN umarł
Samochód naprawiony i jeździ jak trzeba. Podsumowanie kosztów: Fazator wydechowy - 350 zł Nastawnik fazatora z zaworami - 250 zł Olej z filtrem - 250 zł Uszczelki, śruby, odma - 400 zł Rozrząd, serwis klimatyzacji, płyn, chłodniczy, uszczelnienie układu chłodniczego, robocizna - 2500 zł Obecnie kanał 93 pokazuje takie wartości. Samochód lepiej pali jak przed awarią. Nie wiem jak był ustawiony rozrząd wcześniej.
- ASN umarł
- ASN umarł
- ASN umarł
-
ASN umarł
Czyli całkiem możliwe że ktoś już tam łapy wsadzał i źle skręcił. Jak będę jechał zawieźć części mechanikówi to wspomne mu żeby te zawory przykrecil na klej do gwintów. Kupiłem sam zawór nowy na allegro ponoć jakiejś niemieckiej firmy z około 65 zł. Rurki postaram się wyczyścić. Zobaczymy jak będzie lipa to udam się do aso.
-
ASN umarł
Jasne sprawdzę. Mam też taka teorię, że ciśnienie oleju było duże ponieważ odma była nie drozna i wywaliło w najsłabszym miejscu. Zawór i odme już kupiłem. Rozrząd zostawiam mechanikowi żeby potem nie mówił że jakiś badziew kupiłem. Jak z nim rozmawiałem to mówił że robił już gorsze silniki ale tak na prawdę to nigdy nie wiadomo.
- ASN umarł
- ASN umarł
-
dziwne odglosy, prawdopodobnie lewa glowica A4 B6 ASN 3.0
Podobny dźwięk do mojego jak mi wywalilo zawór fazatora w prawej głowicy. Parę tematów wyżej.
-
ASN umarł
Znalazłem już parę tych czujników tylko każdy ma inny numer niż mój. Czy można je stosować zamiennie? Rozrząd oczywiście od razu też zmienię. Wystarczy sam jeden czujnik ten pęknięty czy wymienić całą tą część plastikowa z dwoma czujnikami? Czy może całość? Mój ma numer 22.100 213 a pod tym numerem jest jeszcze R206 C21 Znajduje zawory które mają numery 22. 100 213 następnie początek tego dolnego numeru mają inny np. N801 i końcówkę taka sama C21 I już nie wiem czy można wstawić tamte zamiast moich czy ten numer ma jakiś wpływ czy to jest tylko jakiś numer serii. Ehhh tyle pytań...
-
ASN umarł
Nie wiem czy dobrze znalazłem ale to jest chyba czujnik zmiennych faz rozrządu. Wystarczy to zmienić czy cały fazator? Po nalaniu oleju i odpaleniu dosłownie na 2 sekundy silnik chodzi normalnie i wyrzucilo olej przez ten ukruszony zawór.
- ASN umarł
-
ASN umarł
- ASN umarł
- ASN umarł
- ASN umarł
Niestety ale mój asn właśnie dokonał żywota. Podejrzewam że to wina poprzedniego właściciela który nie dbał o samochód. Pomijając ta kwestię. Coś zaczęło klepać w silniku ale nie zawsze. Słyszałem to jakby ma górze w głowicy od storny kierowcy ostatni cylinder. Klepanie wzrastalo razem z obrotami silnika. Pojechałem na delikatną przejażdżkę, po powrocie jakby przestał klepać. Dałem trochę gazu na postoju i zobaczyłe, że olej się wylał spod auta. Od razu wyłączyłem silnik. Podejrzewam że pokazał kopyto. Nie wiem co teraz z nim robić. W auto włożyłem dużo serca i pieniędzy. Kupić drugi silnik? Robić ten? Jeżeli drugi silnik to cały czy tylko blok? Myślałem też o kupnie anglika i przekladce z mojej gratow żeby zrobić z niego Europę. Znalazłem również firme którą zabiera auto spod domu i wymienia silnik. Reklamują się na alle.... Nie chciałbym się rozstawać z audi ale nie wiem co robić. Czy jest ktoś na forum kto miał również taki problem? Może ktoś ma silnik na sprzedaż. Silników niby jest dużo ale boję się że kupię taki jak mój i znowu będzie lipa.- Jak dobrać pas przedni do ASN quattro manual
Cześć koledzy. Szukałem na forum i nie mogłem znaleźć, może to przez to że dopiero zaczynam przygodę z audi i tym forum. Do rzeczy. Muszę zmienić pas przedni z chlodnicami i wiatrakami w moim asn quattro manual. Przeglądając aukcje niektóre są z jednym dużym wiatrakiem i taka zaślepka prostokątna z kolei inne mają dwa wiatraki duży i mały. Czy od automatów również pas będzie pasował? Nie wiem który będzie pasował do mojego samochodu. Proszę o jakieś sugestie. Dzięki za pomoc.- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć wszystkim, niedawno kupiłem a4b6 3.0 quattro i na pewno będę miał wiele pytań, sam postaram się również wnieść coś dla forum. Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze!