Jump to content

krzysg101

Pasjonat
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

4

About krzysg101

Informacje

 • First name
  KrzysG
 • Location
  Jarocin

Car

 • Car model
  Audi
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  1997
 • Engine
  1.8 T
 • Engine code
  APU
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Karcher rm 760 to właśnie pre-spray. Osobiście nie polecam. Ja używam jako pre-spray Maxifi Master Pre-Spray oraz do płukania Maxifi Power Rinse. Na pewno okej też będą zestaw: Enz-All + Formula 90 oraz ADBL Pre-Spray Pro + Textile Rinse.
 2. Przy katowaniu na rotacji i ostrym cięciu coś tam może zejść, ale to zazwyczaj robi się punktowo. Doświadczony detailer nie wytnie Ci lakieru do granicy możliwości. Ja robiąc 3 etapową korektę maszyną DA 15mm i finish 9mm zdjąłem w zależności od miejsca 3-5 mikronów, więc bardzo niewiele.
 3. Super, odezwałem się na priv.
 4. Bonnet ma to do siebie że jego się nie szczotkuje, więc nie będzie Ci to potrzebne. Obejrzyj te filmiki dwa, tam wszystko jest pokazane jasno i na pewno ogarniesz. Jak najbardziej to dobre fibry, weź sobie jeszcze z 3-4 i wystarczy. Po robocie wypierz najlepiej w Białym Jeleniu i bajka.
 5. A nie lepiej oddać to komuś ogarniętemu? Nie koniecznie jakieś profesjonalne studio, które weźmie krocie, jest dużo pasjonatów, którzy zrobią to z sercem, zgodnie ze sztuką, mniej oficjalnie ale dużo taniej.. Glinką możesz narobić trochę bałaganu i sam cleaner raczej tego nie usunie... Może warto byłoby pomyśleć o powłoce zamiast wosku? Przemyśl sprawę, jak coś to pytaj śmiało tutaj, pw lub w jakiejkolwiek - jak znajdę czas to zawsze odpowiem, koledzy zapewne też. EDIT: źle odczytałem - myślałem że to nowe auto. Jeśli jest to 13 latek to będzie ciężko o szybkie ogarnięcie tematu. One-step może pomóc, ale osobiście celowałbym w dwu lub trzy-etapową korektę. Jak chcesz zadbać na miarę swoich możliwości, to kup sobie dwa wiadra i rękawicę do mycia. Umyj autko jakimś dobry szamponem (np. FX Protect lub inne) metodą na dwa wiadra i po myciu zarzuć jakiś QD (np. ADBL QD1).
 6. Po tym co piszesz sądzę, że jesteś początkujący. Odkurzacza ekstrakcyjnego pewnie nie posiadasz. Fotele i podsufitkę spokojnie ogarniesz za pomocą ADBL Bonnet i kilku mikrofibr. Co do stosowania tego produktu możesz zobaczyć sobie na YT poradnik (wpisz: ADBL Bonnet mx nowicki lub rygryss SS bonetowanie). Pokazaną tam technikę zastosuj i na podsufitce i na fotelach (wszystkich elementach materiałowych), na pewno będzie widoczna poprawa. Ale pamiętaj, aby wszystko przed tym dokładnie odkurzyć! Co do elementów plastikowych tapicerki dla Twoich zastosowań polecam CleanTech Interior Cleaner, ADBL Interior QD, ADBL Interior WOW lub inne tego typu. Sprawa banalna - nakładasz za pomocą butelki z atomizerem i przecierasz mikrofibrą.
 7. Zobacz ofertę Części wnętrza A4 B5 Kupie kilka drobiazgów wnętrza do A4 B5 Avant 98r. wstawiam zdjęcia tego co mam, potrzebuje to samo tylko na drugą stronę, to znaczy:- maskownica prowadnicy fotela kierowcy- maskownica głośnika tył lewy (za kierowcą)- sprężynka ograniczająca mechanizm przesuwania fotelaJest to wersja z niebieskim środkiem, interesują mnie rzeczy w takim kolorze jak na foto, najlepiej wszystko od jednej osoby. Dodatkowo jestem zainteresowany również osłoną silnika 1.8T oraz osłoną/maskownicą podszybia. Dodający krzysg101 Wysłano 08.04.2020 Kategoria Kupię
 8. Kupie kilka drobiazgów wnętrza do A4 B5 Avant 98r. wstawiam zdjęcia tego co mam, potrzebuje to samo tylko na drugą stronę, to znaczy:- maskownica prowadnicy fotela kierowcy- maskownica głośnika tył lewy (za kierowcą)- sprężynka ograniczająca mechanizm przesuwania fotelaJest to wersja z niebieskim środkiem, interesują mnie rzeczy w takim kolorze jak na foto, najlepiej wszystko od jednej osoby. Dodatkowo jestem zainteresowany również osłoną silnika 1.8T oraz osłoną/maskownicą podszybia.
 9. Wybrałbym jako cleaner colourlock soft lub kecav light - na pewno sobie poradzą. A zabezpieczenie to już jakie lubisz, każde z tych 'sprawdzonych' producentów będzie ok
 10. Jak najbardziej, jest nawet fajny poradnik na YT, wpisz sobie: ADBL Bonnet mx nowicki.
 11. Jeżeli ktoś wycenił 3 etapową korektę z jakimkolwiek zabezpieczeniem na 500zł to śmiem wątpić w jakość tej pracy - chyba, że ktoś lubi pracować za niecałe 5zł na godzinę.
 12. Tego nie wiem bo nie jestem chemikiem, ale u mnie też się to sprawdzało.. Myślałem, że NW już prawie nie ma, a potem cyk IPA ok. 20% i jeszcze żyła trochę.
 13. Soft99 Coat 12M, Collinite476s, Finish Kare HiTemp1000p Jakikolwiek wybierzesz, na pewno spełni swoje zadanie i przy prawidłowym przygotowaniu wytrzyma co najmniej do wiosny
 14. Polecam Gtechniq C5 lub FX Protect Wheel Armour. Bardzo dobre powłoki dedykowane do felg. Przy prawidłowym przygotowaniu, aplikacji i potem użytkowaniu potrafią wytrzymać do 2 lat. Ale niestety nie są to tanie rzeczy
 15. Ja polecam Ultra Glaco. Bardzo łatwo się aplikuje, nigdy nie sprawił mi jakichkolwiek problemów z dotarciem, a kładłem już na kilkanaście aut. Poza tym polecam jeszcze Gtechniq G1. Tylko pamiętaj dobrze przygotować szybę przed aplikacją.
×
×
 • Create New...