Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

olekj32

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez olekj32

  1. olekj32 odpowiedział(a) na Coldfire28 temat w Audi A4 B9
    Ok. Dzieki za info. Jutro rano sprawdzę przewody czy nie sa przegryzione i psiknę wtyczke kontaktem.
  2. olekj32 odpowiedział(a) na Coldfire28 temat w Audi A4 B9
    Panowie, proszę o pomoc. Od 3 tygodni mam choinkę błędów na desce. Na przemian pojawiają się i znikają. Raz wyrzuca błędy ABS, czujnika ciśnienia opon, poduszek powietrznych, ręcznego, auto-hold, świateł długich i innych. Na następny dzień problem znika i znowu pojawia się za dzień lub dwa. Kasowanie błędów VCDS nic nie daje, problem wraca po jednym lub 2 dniach. Sam samochód działa bez zarzutu w momencie kiedy błędów nie ma, kiedy się pojawią siadają określone systemy. Wrzucam świeży zrzut z VCDS. Log-WAUZZZF43HA044427-155549km.txt
  3. @darus1611 Czy możesz powiedzieć gdzie robiłeś Stage 1?
  4. Sprawdziłem wszystko na spokojnie. Telefon w trybie bluetooth oczywiście działa bez zarzutu. Z kierownicy mogę odbierać / odrzucać połączenia oraz przeglądać kontakty. W trybie Android Auto nie wiem czy działa, nie posiadam telefonu. Korzystam z Carlinkit i na początku nie mogłem odebrać telefonu z kierownicy. Podłączyłem telefon kablem do samochodu i zaczęło działać odbieranie / rozłączanie telefonu przyciskiem ze słuchawką. Walec po lewej stronie nie działa dalej, ani odbieranie ani przeglądanie kontaktów. Przełączyłem telefon z powrotem w tryb bezprzewodowy i odbieranie przyciskiem ze słuchawką zaskoczyło. Tyle mi starczy.
  5. Panowie, czy istnieje możliwość obsługi telefonu przez kierownicę w trybie Carplay? Niestety nie mogę odbierać/odrzucać rozmów kierownicą. Tak samo nie działa przeglądanie kontaktów.
  6. W tej chwili korzystam z carlinkit 5.0. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie zawiesił się ani razu, nie zauważyłem lagów. Wcześniej miałem wersje 4.0. Model 5.0 jest chyba trochę szybszy.
  7. Panowie, prawdopodobnie to złe miejsce na to pytanie, za co z góry przepraszam. Czy jest możliwość aby nie stracić pamięci długoterminowej przy odłączeniu akumulatora? Zależy mi na dystansie i spalaniu.
  8. Czyli jeżeli dobrze rozumiem przycisk wyciszenia w bit 4 nie ma nic wspólnego z kamerą cofania?
  9. Dzieki za info. Ostatnie pytanie Co oznacza bit 4 w byte 35?
  10. Dziękuję za pomoc. Z defaultu miałem wpisaną wartość 10 km/h, można ją obniżyć maksymalnie do 5 km/h. Mam jeszcze prośbę odnośnie kodowania w 09 byte 35. Mam klona VCDSs i nie wiem, którą opcję mam wybrać. Posiadam czujniki przód i tył (8 czujników). Czy mogę prosić o zapis dwójkowy dla tego bytu? Z góry dzieki!
  11. Czy mogę prosić o pomoc, gdzie mogę w kórym sterowniku mogę zmienić prędkości?
  12. Tego nie wiem Posiłkowałem się blogiem Bogdana, gdzie zarówno on jak i kilka innych osób mówią o różnych kodowaniach w zależności od przycisku SOS. Nie wiem czy ten związek występuje w rzeczywistości. U mnie działa de facto w obu przypadkach. A które ustawienie jest według ciebie lepsze? Zmiana byte 35 czy 38 (dla przycisku SOS)?
  13. Panowie, właśnie założyłem kamerę cofania według instrukcji Bogdana. Facet zrobił świetną robotę z tym manualem. Mam dwa pytania: 1. Posiadam przycisk SOS w samochodzie. Sprawdziłem dwie wersje kodowania (dla przycisku i bez) i obie działają. Czy u Was było podobnie? Którą lepiej zastosować? Czy to ma jakieś znaczenie? 2. Czy u Was kamera również nie wyłącza się w momencie wrzucenia D a dopiero po 2 sekundach kiedy czujniki przód przestaną działać? Czy można to jakoś przestawić żeby obraz z kamery zniknął w momencie wrzucenia D?
  14. Panowie, prośba o pomoc. Czy mogę prosić o podanie olejów, filtrów, uszczelek i innych niewymienionych elementów potrzebnych do wymiany oleju w skrzyni DSG w AUDI A4 B9. VIN WAUZZZF43HA044427. Z góry dziękuję za pomoc!
  15. Panowie, czy przy światłach full led (nie Matrix) doświetlanie zakrętów jest włączone z default?
  16. Udało się! Cały kod ze sterownika A5 przekopiowałem do Long Code Help, który otworzyłem zupełnie poza VCDSem. Tam oczywiście można zmieniać wartości bez problemu. Po zmianie bitu 5 na "1" cały kod z powrotem przekopiowałem do VCDSa i sterownik przyjął nowe kodowanie. Na VC mam ikonę długich z napisem AUTO. Działa bardzo dobrze! @Muskel1 - dziękuję za pomoc!
  17. Właśnie tę opcję wybieram i niestety "nie wchodzi". Po wybraniu tej opcji z listy kodowanie nie zmienia się (nadal same zera) i przerzuca mój wybór do "nic nie znaleziono". Pozostałe 2 opcje mogę wybrać, pojawiają się "1" w różnych pozycjach. Próbowałem ręcznie zmieniać bit 5 na "1" ale ten wybór nie zapisuje się w sterowniku. Po ponownym otwarciu kodowania widzę same zera, mimo że zmieniłem bit 5. Sprawdziłem dla sportu czy mogę zapisać pozostałe 2 opcje - tutaj nie ma problemu. Oczywiście przywróciłem do punktu wyjścia.
  18. Wielkie dzięki za pomoc. W sterowniku 09, zmieniłem zgodnie z instrukcją w byte 5 bity 0, 5 oraz 6 na wartość "1". Natomiast sterownik A5 nie przyjmuje w byte 21 zmiany bitu 5 na wartość "1". Próbowałem kilka raz, za każdym razem dostaję info - 'nic nie znaleziono".
  19. Panowie, prośba o pomoc. W trakcie kodowania asystenta świateł drogowych, ze sterownika 09 dostałem poniższy komunikat. Dałem "Nie", nie chciałem narobić bałaganu. Co oznacza takie info?
  20. Kabel, który dostałem z Aliexpress ma trochę ponad 2 metry i wystarcza z zapasem, żeby podłączyć USB w podłokietniku. Sprawdzone empirycznie.
  21. Nie mogę odnieść się do współpracy Android Auto + Carlinkit. Oboje z żoną korzystamy z Apple, nie sprawdzałem działania AA nawet na kablu. W necie bardzo chwalony za szybkość działania jest CarlinKit T-BOX. Ale sprzęt w najtańszej ofercie kosztuje 900 zł czyli niemało jak na gadżet.
  22. Panowie, pozwólcie, że i ja dorzucę coś od siebie. Generalnie wszystkie informacje o tym jak aktywować CarPlay znajdują się w tym wątku i wystarczy tylko poszukać. Posiłkowałem się również wpisami z niemieckiego forum link. Kroki: 1. Zacząłem od zaktualizowania wersji oprogramowania. W samochodzie miałem wersję softu 3241 i zaktualizowałem do wersji 3344. Nie robiłem update do wersji 3346. Z informacji z forum wynika, że różnice między wersjami są marginalne a każda aktualizacja niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Z potwierdzonych informacji z niemieckiego forum wynika, że Carplay uruchomi się nawet na wersji 2161. 2. W kolejny kroku wgrałem M.I.B. wersja 3.5.0. plus patch odpowiedni dla mojego softu. Miałem drobne obawy, czy warto korzystać z tej wersji bo była wypuszczona dosłownie 4 dni wcześniej ale bezzasadne. Wgranie M.I.B, backup + patch przebiegły bez zakłóceń, na koniec puściłem jeszcze SVM fix. Według informacji z forum, błąd można usunąć za pomocą VCDSa i przeliczania na kalkulatorze szesnastkowym ale po co się męczyć BTW. Kody aktywują się niezależnie od posiadania gniazda USB z transferem danych. 3. Dla sportu wgrałem również najnowsze mapy (linki do znalezienia w wątku). Zawartość przekracza już 32 gb, więc trzeba posłużyć się kartą 64 gb. Prawdopodobnie można wyrzucić jakiś kraje, których nie chce się aktualizować (przykładowo Rosja waży 6 gb) ale nie chciało mi się sprawdzać czy tak jest rzeczywiście a karta kosztowała 25 zł. 4. Bardzo ważne! Do każdej z wymienionych wyżej czynności należy bezwzględnie podpiąć prostownik. Aktualizacja map trwała ponad 40 minut i pod koniec prostownik podawał ponad 6 A a napięcie wahało się między 12.3 - 12.4 V. Na niemieckim forum widziałem info, że do aktualizacji softu oraz M.I.B. z patchem nie powinno włączać się silnika. Nie wiem czy to prawda, wolałem nie sprawdzać. Jedynie aktualizację map można przeprowadzić nawet w czasie jazdy. 5. W samochodzie posiadam jedynie gniazdo do ładowania. Przez chwile rozważałem instalację podwójnego gniazda w podłokietniku ale niemałe koszty plus potrzeba rozkręcenia tylu elementów jakoś nie zachęcały. Całe szczęście ktoś, chyba na 3 stronie wątku, wrzucił info plus filmik o możliwości montażu gniazda z VW. Poniżej wklejam link do oferty z Aliexpress. Za komplet gniazdo + przewód zapłaciłem 170 zł a przesyłka przyszła w 10 dni. Dla VW Golf 7 MK7 VII CarPlay Media USB AUX przełącznik MIB2 MDI USB AMI przejściówka 5Q0035726E 5Q0 035 726 E| | - AliExpress PL.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com 6. Prowizorycznie gniazdo trzymałem w schowku ale wyglądało na straszne druciarstwo. Postanowiłem zamontować gniazdo w podłokietniku korzystając z porad pana z Włoch. Ale i to ostatecznie sobie odpuściłem, zamontowałem gniazdo w półce przed tunelem środkowym. Na allegro kupiłem za 80 zł półkę z otworem pod USB (8W1 864 131 C) a sam montaż to już żaden problem. Demontaż schowka i tunelu środkowego, godzina pracy. 7. W ostatnim kroku kupiłem Carlinkit 4.0. Pomimo różnych opinii w necie, ja nie zauważyłem żadnych problemów przy korzystaniu. Żadnych lagów ani zawieszania. W tej samej chwili włączam Spotify, Yanosika oraz Google Maps i nie widzę żadnych opóźnień. 8. Koszty instalacji wyniosły 250 zł, Carlinkit nie liczę ponieważ nie jest niezbędny do działania Carplay.
  23. Nie posiadam nagłośnienia B&O. Jeżeli dobrze zrozumiałem, przed samym patchem nie muszę robić żadnych pętli ani wyłączać nic w zielonym menu?
  24. @RaV22K - dziękuję za informacje. Znalazłem model 4M0 035 736 A - czy literka "A" na końcu coś zmienia czy mogę brać do A4 B9?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.