Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B9 2.0 tdi 150km s-tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Czy ktoś z kolegów chipował ten silnik wraz z tą skrzynią? Czy chip nie obciąża skrzyni? 

Dzięki za odpowiedzi. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Tak robiłem DEUA samym softem.  Tak wychodzi po STAGE 1

 

Opublikowano
  • Autor

Czy to też był s-tronic? Czy nie obciąża skrzyni i sprzęgła? Czy modyfikacja skrzyni też była robiona?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

Opublikowano
12 godzin temu, gregor10 napisał:

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

Jaki moment i moc wytrzymuje ta skrzynia ?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.12.2020 o 00:09, gregor10 napisał:

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

To poproszę na priv jaki jest koszt zrobienia u ciebie takiej modyfikacji ( sam soft + soft skrzyni ) dzięki. 

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

@gregor10 Jaki koszt softu do silnika DEUA ze skrzynią manualną?

Edytowane przez snajper007

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

@paprykm3 cześć zrobiłeś u siebie tego chip'a 

@snajper007, @gregor10 - Panowie mam ten sam silnik DEUA i manuala avant - chciałem również podnieść moc ale zacząłem się zastanawiać najpierw w kontekście mandatów a teraz w kontekście cen paliw. 

Pytania:

- jak wygląda wasze spalanie po chipie - wzrosło/spadło/bez zmian?

- jak to wygląda w kwestii żywotności choćby dwumasy?

- czy przy okazji chipa robiliście jakieś dodatkowe wymiany typu - olej w skrzynii, lepsze hamulce inne?

 

mam już trochę nalatane na ten moment 188tys - czasem auto lubi szarpnąć przy ruszaniu spod świateł - z tego co kojarzę to objaw zużycia dwumasy ?

 

 

Opublikowano

@gregor10  mógłbyś mi wycenić zrobienie softu silnika + skrzyni s-tronic  w  A4 silnik DETA . Nie mam jakichś specjalnych wymagań, oby było bezpiecznie i skrzynia nie puszczała do tak niskich obrotów. Bardzo proszę o info na priv, do Jasła mam nie daleko :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja ostatnio robiłem soft. Ze 152KM / 345Nm na 180KM / 432Nm. Poprosiłem o bardzo bezpieczny sort. Skrzyni nie robiłem. Chłopaki do których mam 100% zaufania (nie pierwsze auto robiłem) mówią, że nie trzeba, ale fakt, można poprawić soft skrzyni, ale jakoś nie wpłynie to na żywotność. Jak jeździ się przyjemnie to nie trzeba. Ogólnie mogę polecić. Czuć różnicę ;)

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam wszystkich!!!

I ja robiłem ostatnio moda że 150KM na 190KM mam akurat manuał więc skrzynia wiadomo.

Jakby ktoś potrzebował z lubelskiego to mogę podesłać namiar na priv, cena super.

Opublikowano
W dniu 25.09.2022 o 02:37, bodzio012 napisał:

Witam wszystkich!!!

I ja robiłem ostatnio moda że 150KM na 190KM mam akurat manuał więc skrzynia wiadomo.

Jakby ktoś potrzebował z lubelskiego to mogę podesłać namiar na priv, cena super.

wrzuć wykres

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 5.12.2020 o 00:09, gregor10 napisał(a):

Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

na czym polega przedłużenie żywotności skrzyni?co się zmienia w skrzyni aby przedłużyć żywotność skoro jest większe obciążenie?

Opublikowano

a czy soft skrzyni wpływa jakos znacząco na płynnosc w zmianie biegów,  czasami słychac klikanie przy zmienie biegów ale tez nie zawsze....

Opublikowano
Godzinę temu, firefighter79 napisał(a):

a czy soft skrzyni wpływa jakos znacząco na płynnosc w zmianie biegów,  czasami słychac klikanie przy zmienie biegów ale tez nie zawsze....

Soft skrzyni powinien być zrobiony razem z programem,  ułatwi on jej współpracę z silnikiem po programie i wpłynie pozytywnie na płynność zmiany biegów. Ważne jest abyś regularnie skrzynie serwisował / mechatronika , olej , filtry/.

Ogranięty dobrze w temacie tuner to zrobi.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie było ca 184/420 ale po wymianie turbinki na tą z wersji 190km poszło jak na wykresie. 

IMG_6973.png

Opublikowano
W dniu 10.04.2022 o 17:18, darus1611 napisał(a):

Ja ostatnio robiłem soft. Ze 152KM / 345Nm na 180KM / 432Nm. Poprosiłem o bardzo bezpieczny sort. Skrzyni nie robiłem. Chłopaki do których mam 100% zaufania (nie pierwsze auto robiłem) mówią, że nie trzeba, ale fakt, można poprawić soft skrzyni, ale jakoś nie wpłynie to na żywotność. Jak jeździ się przyjemnie to nie trzeba. Ogólnie mogę polecić. Czuć różnicę ;)

@darus1611 Czy możesz powiedzieć gdzie robiłeś Stage 1?

Opublikowano
22 godziny temu, olekj32 napisał(a):

@darus1611 Czy możesz powiedzieć gdzie robiłeś Stage 1?

@olekj32 jak chcesz to dam Ci namiar na genialnego gościa z Krk.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 7.12.2023 o 21:45, trancemati napisał(a):

U mnie było ca 184/420 ale po wymianie turbinki na tą z wersji 190km poszło jak na wykresie. 

IMG_6973.png

Można wiedzieć jaki koszt i co dokładnie robiłeś ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.