Treść opublikowana przez darus1611
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?
Ja dziś zaprowadziłem na wymianę rozrządu (140k km, 2016r). Mechanik mówi przy wymianie, że przeskoczył o 1 ząbek. Nie wie dlaczego, ale mówi, że o 1 ząbek to nie ma się co przejmować skoro już wymieniony. Dziwne, bo nie miałem żadnych oznak nieprawidłowej pracy. Jeżdżę nim od prawie 3 lat. Powinienem się przejmować, coś sprawdzić, zweryfikować?
-
Żywotność skrzyni S-tronic w Audi A4 B9
Ja mam dopiero 150k i niczego nie musiałem przy niej robić (prócz olejów i filtrów)
-
Wymiana świec żarowych w Audi A4 B9 2.0 TDI 190 KM
Mi zapaliła się kontrola silnika. Po podłączu do kopia - jeden błąd świecy żarowej (nie wiem jaki konkretnie, nie pamiętam. Mechanik ma zdjęcie). Oprócz tego nie było żadnych problemów z autem, z zapalaniem, jazdą wszystko OK. Po usunięciu błąd nie wrócił. Zastanawiam się, czy dla świętego spokoju kupić i wymienić świece? no i czy wszystkie, czy tylko tą jedną, której dotyczył błąd? Jakiej firmy kupowaliście świece? Mogę prosić jakiś link? Moje auto jest z 2016 - 140k przebiegu. 150KM -> mapa na 180.
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?
1200 zł to chyba same części? Czy sama robocizna ? warto szukać jakiegoś zakładu specjalizującego się w audi, czy nie jest to aż tak skomplikowany zabieg?
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?
A powiedzcie mi jaka jest cena wymiany rozrządu (części + robocizna)?? tak +/-. Moja ma co prawda dopiero 130k ale ma już swoje lata i planuje zmienić całość przy przyszłorocznym przeglądzie....
-
Płyn do wspomagania czy konieczna wymiana?
dzięki
-
Płyn do wspomagania czy konieczna wymiana?
No napisałem, że elektryczne. Pytanie tylko czy trzeba wymieniać płyn Langista twierdzi, że trzeba?
-
Płyn do wspomagania czy konieczna wymiana?
Cześć, czy konieczna jest wymiana płynu to wspomagania? Dostałem info od mechanika, że nie ma konieczności, bo wspomaganie jest elektryczne? Czy to prawda?
-
Urwana rączka do otwierania maski
dzięki, Ale nie uda się złapać tego tak mocno, żeby przekręcić ;( chyba będzie trzeba ściągnąć obudowę i z boku to przekręcić i popchnąć ;/
-
Urwana rączka do otwierania maski
-
Urwana rączka do otwierania maski
No właśnie - urwała się rączka do otwierania maski. Działa: po przyłożeniu i przekręceniu maska normalnie się otwiera, ale zakupiłem nową i nie mogę wyciągnąć tego bolca, który został w środku.Nieco wystaje - mogę podważyć śrubokrętem i pociągnąć kombinerkami, ale nie chce wyjść... jak to się powinno wyciągnąć? po prostu pociągając, czy najpierw przekręcić i później pociągnąć (to już będzie ciężkie do zrealizowania...)?
-
A4 B9 2.0 tdi 150km s-tronic
Ja ostatnio robiłem soft. Ze 152KM / 345Nm na 180KM / 432Nm. Poprosiłem o bardzo bezpieczny sort. Skrzyni nie robiłem. Chłopaki do których mam 100% zaufania (nie pierwsze auto robiłem) mówią, że nie trzeba, ale fakt, można poprawić soft skrzyni, ale jakoś nie wpłynie to na żywotność. Jak jeździ się przyjemnie to nie trzeba. Ogólnie mogę polecić. Czuć różnicę
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
poprawka, powiedział, że stracił prawie litr oleju. Za miesiąc zrobimy kontrole i zobaczymy czy znów będzie widać wyciek. Ale po zmienię oleju skrzynia chodzi dużo lepiej. szybciej i płynniej. Więc chyba faktycznie musiało coś brakować. Olej był wymieniany chyba przy 61k (wydruk z asa - olej, przekładnia - coś takiego).
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Zdecydowałem się i od razu niemiła niespodzianka. Skrzynia traci olej z mechatroniki. Mówi, że przez te 60k (3 lata) straciła około 2l... Mechanik określił, że musiałby sprawdzić co konkretnie cieknie musi spuścić sanki a to 900 zł. Na razie postanowiliśmy zostawić i za miesiąc sprawdzić ile oleju ucieka i wtedy ewentualnie podjąć kolejne kroki. Auto kupione 2 tygodnie temu....
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Po zakupie umówiłem się na wymianę oleju + 2x filtry + chyba jakaś uszczelka (?) za 1500 zł. DObra cena? dodatkowo, czy te filtry trzeba wymieniać co 60k, czy rzadziej? moje auto ma nalatane 119k, więc postanowiłem za pierwszym razem zrobić całość.
-
Jakie są mapy w nawigacji fabrycznej?
A punkty POI? U nas wybudowali w zeszłym roku stacje - jest zaznaczona na ramach. to chyba dziwne?
-
Serwis a4/b9 2015/12
Masz Racje. mój kod skrzyni PHN. dzięki wielkie za wyjaśnienie
-
Serwis a4/b9 2015/12
Sprawdzone po VIN u kolegi z forum: Rodzaje skrzyń bieg w / mechanizm w przełączania 0G7 tiptronic
-
Serwis a4/b9 2015/12
Okazało się, że mam skrzynie tiptronilc. W niej wymiana oleju co 120k, tak?
-
Jakie są mapy w nawigacji fabrycznej?
Niedawno kupiłem a4/b9 z końcówki 2015 i zastanawiam się jakie są mapy? MYślałem, że to jakaś słabizna, ale wczoraj udało m Isię połączyć z audi Connect i zauważyłem dwie aktualizacje w tym map. Pytanie czy to mapy z googla? Wyglądają w sumie porządnie? Wyznaczyłem kilka prostych tras i były takie same na telefonie i na nawigacji. Zastanawiam się, czy w dalszej podróży z nich korzystać, czy raczej telefon? Sprawdzając wyposażenie po VIN mam coś takiego: System nawigacji 7UG Urządzenie nawigacyjne High niestety nie mam apple car ani google car (na 99%), więc ewentualnie wchodzi grę tylko ta nawigacja.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Mogę prosić o odkodowanie?: WAUZZZF41GA015295
-
Serwis a4/b9 2015/12
Cześć, nie znalazłem tematu, który zbiera w sobie wszelkie rzeczy do wykonania w czasie serwisowania swojego auta. Mogę prosić o dopisanie? To moja druga A4 po 9 latach przerwy:) silnik 2.0 150; automat 119k przejechane. Olej+filtr i filtry paliwa, powietrza i podszybie co 10k olej w skrzyni co 60k rozrząd co 200k ?? co jeszcze co dalej?
-
AFN Traci moc> logi do oceny
Ja mam podobny problem. Nie miałem chipa. Kilka razy już problem występował, jednak po jakimś czasie ustępował i było wszystko OK. Na zimnym silniku wszystko ok. Na rozgrzanym - brak mocy. Jakby nie było turbiny albo jeszcze gorzej. przy 110 na godzinę pod górkę zaczyna zwalniać mimo gazu do deski. Błędy: ddress 01 ------------------------------------------------------- Controller: 038 906 019 FP Component: 1,9l R4 EDC G000SG 1467 Coding: 00002 Shop #: WSC 63351 WAUZZZ8E42A119424 AUZ6Z0A0243434 1 Fault Found: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-10 - - - Intermittent Readiness: N/A Jakieś rady?