Jump to content
IGNORED

Urwana rączka do otwierania maski

darus1611
 Share

Recommended Posts

No właśnie - urwała się rączka do otwierania maski. Działa: po przyłożeniu i przekręceniu maska normalnie się otwiera, ale zakupiłem nową i nie mogę wyciągnąć tego bolca, który został w środku.Nieco wystaje - mogę podważyć śrubokrętem i pociągnąć kombinerkami, ale nie chce wyjść... jak to się powinno wyciągnąć? po prostu pociągając, czy najpierw przekręcić i później pociągnąć (to już będzie ciężkie do zrealizowania...)?

Bolca/wieloklinu się nie wyciąga. Samą rękojeść ściągnij i wymień. Czy w którym miejscu się urwało?

Mniej więcej tak się urwało. ten bolec został w środku. Kupiłem dokładnie taką roczkę

Zrzut ekranu 2022-10-2 o 12.45.58.png

A no tak, zapomniałem, że to całość w tym modelu. 

Aby zdemontować tę dźwignię należy pociągnąć ją w górę (czyli otworzyć maskę), przytrzymać u góry i podważyć od tyłu (jak na zdjęciu). Dźwignia wtedy wychodzi z tym bolcem. Jak jest za co złapać kombinerkami to chwyć ten urwany bolec, przekręć w prawo (tak jakbyś otwierał maskę dźwignią), następnie spróbuj go wyciągnąć. 

Screenshot_20221002-125557_Opera.jpg

dzięki, Ale nie uda się złapać tego tak mocno, żeby przekręcić ;( chyba będzie trzeba ściągnąć obudowę i z boku to przekręcić i popchnąć ;/

Cieniutkie wiertełko i nawiertaj w środku ten trzpień, wkręć do niego śrubkę i może wtedy da radę.