Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?


radekjb

Rekomendowane odpowiedzi

witam , moja a-czwóreczka ma 62tys przejechane  i ktoś mi mówił ze już musze myśleć nad wymiana rozrządu

 i moje pytanie jest takie przy jakim przebiegu wymieniać rozrząd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma z nim problemów to nie wymieniaj, lepszy założony w fabryce jak w jakimkolwiek innym warsztacie, wierz mi. Na ori częściach nie powinno być z nim problemu do przebiegu 180k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radekjb napisał:

witam , moja a-czwóreczka ma 62tys przejechane  i ktoś mi mówił ze już musze myśleć nad wymiana rozrządu

 i moje pytanie jest takie przy jakim przebiegu wymieniać rozrząd? 

 

spokojnie mozesz pojezdzic jeszcze ze 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim już 190tyś. przejechane na orginale i szukam kogoś na podkarpaciu kto by mi to fachowo ogarnął, polecicie kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 19:00, MiruK napisał(a):

Ja mam w swoim już 190tyś. przejechane na orginale i szukam kogoś na podkarpaciu kto by mi to fachowo ogarnął, polecicie kogoś ?

 

podkarpaciu do duża kraj

skąd dokłądnie jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy orientujecie się jaki zestaw blokad będzie pasował do:

audi 2.0 TDI 110KW
Typ 8W5 ABG
Oznaczenie silnika DEUA

Mam nastukane 90tys i planuje wymienić sam pasek a cały komplet przy 180tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, trancemati napisał(a):

Cześć, czy orientujecie się jaki zestaw blokad będzie pasował do:

audi 2.0 TDI 110KW
Typ 8W5 ABG
Oznaczenie silnika DEUA

Mam nastukane 90tys i planuje wymienić sam pasek a cały komplet przy 180tys. 

 

Bez sensu, albo wszystko albo nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniać wszystko teraz skoro całość ma wytrzymać 200tys a największe ryzyko jest tylko z paskiem? Do piwka się zmieni sam pasek za 150zl i będzie jeździło kolejne 90-100tys. 

Edytowane przez trancemati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w takim razie. Daj tylko znać ile wyjdzie nowy piec, jak któryś z napinaczy czy któraś z rolek się rozleci i będziesz miał głowice do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były produkowane w latach 90-tych to wytrzymało by tyle ale nie te produkowane po roku 2000. Zrobisz co chcesz, wymienia się komplet za jednym razem i jest spokój, a jak lubisz ryzyko to wymieniaj pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozrządzie pasek nie jest najsłabszym ogniwem. Zazwyczaj jaka pierwsza pompa zaczyna przeciekać albo jakaś rolka hałasować.

 Do 160 tyś przejeździsz bez problemu na oryginalnym rozrządzie a nawet więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że autor ma tylko 90 tysięcy przejechane. Jak na 100% oryginalny przebieg to ja bym nie wymieniał, chyba że minęło już 6 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu doszło właśnie do wycieku pompy przy 150 000 km. Jestem już po wymianie rozrządu. Wcześniej pasek rozrządu był wymieniany na gwarancji przy 90 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnika wydobywały się dźwięki rolki/paska. Taki charakterystyczny świst. ASO stwierdziło, że to pasek rozrządu i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pasek został wymieniony i od tamtej wymiany już nie słyszałem tego dźwięku. Co ciekawe jeden serwis ASO odmówił naprawy gwarancyjnej, ponieważ dźwięki te słyszalne są tylko i wyłącznie na zewnątrz samochodu, a w środku już nie. Według wytycznych/standardów producenta można z tym jeździć. Z kolei w innym ASO mechanik już po samym dźwięku powiedział co to prawdopodobnie może być i dodał, że temat jest mu dobrze znany. Oczywiście w tym drugim ASO naprawa podlegała pod gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...