Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie też jest ten świst. Reszty nie chce ruszać z uwagi na przebieg 90tys.

Na pewno nie zaszkodzi wymienić pasek na nowy, który jak inni piszą, potrafi zrywać się przy różnych przebiegach.

Opublikowano
W dniu 20.12.2022 o 20:24, trancemati napisał(a):

Po co wymieniać wszystko teraz skoro całość ma wytrzymać 200tys a największe ryzyko jest tylko z paskiem? Do piwka się zmieni sam pasek za 150zl i będzie jeździło kolejne 90-100tys. 

 

a tyłek wycierasz szkłem, rozumiem ?

ciężko sie czyta tutaj na forum takie durne wypowiedzi

w tych silnikach rozrzady sypia sie juz przy 140000km

gdy juz masz wszystko rozebrane to demotaz i montaz trzech dodatkowych rolek i pompy zajmuje kilka minut

teraz zmienisz pasek a za 50000km bedziesz zmieniac resztę, tak ?

czyli co ? wydajesz grubą kase na auto ale na rozrzad już dziadujesz ?

 

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał(a):

 

a tyłek wycierasz szkłem, rozumiem ?

ciężko sie czyta tutaj na forum takie durne wypowiedzi

w tych silnikach rozrzady sypia sie juz przy 140000km

gdy juz masz wszystko rozebrane to demotaz i montaz trzech dodatkowych rolek i pompy zajmuje kilka minut

teraz zmienisz pasek a za 50000km bedziesz zmieniac resztę, tak ?

czyli co ? wydajesz grubą kase na auto ale na rozrzad już dziadujesz ?

 

 

Nie rozumiem po co ruszać coś co jest dobre i wymieniać na lepsze. Widzisz, serwisy aso wymieniają same paski i nie widza w tym problemu. Jakby projektowali pompę i rolki na 100-120tys km a nie na 200tys km to bym teraz wymieniał całość. A ze jest przewidziane na 200tys km to uważam ze nie ma sensu tego ruszać. Rozbiorę sobie znowu przód za 3lata i wymienię komplet.

Dla zasady można wymienić dużo rzeczy w samochodzie ale nie widzę w tym żadnej logiki. 

Opublikowano
7 godzin temu, trancemati napisał(a):

Rozbiorę sobie znowu przód za 3lata i wymienię komplet.

nie trzeba ruszać przodu do wymiany rozrządu

Opublikowano
4 godziny temu, Wihajster napisał(a):

nie trzeba ruszać przodu do wymiany rozrządu

 

W jego przypadku to zbyt ryzykowne

Opublikowano
12 godzin temu, trancemati napisał(a):

 

Nie rozumiem po co ruszać coś co jest dobre i wymieniać na lepsze. Widzisz, serwisy aso wymieniają same paski i nie widza w tym problemu. Jakby projektowali pompę i rolki na 100-120tys km a nie na 200tys km to bym teraz wymieniał całość. A ze jest przewidziane na 200tys km to uważam ze nie ma sensu tego ruszać. Rozbiorę sobie znowu przód za 3lata i wymienię komplet.

Dla zasady można wymienić dużo rzeczy w samochodzie ale nie widzę w tym żadnej logiki. 

 

No  to teraz czekamy aż coś yebnie

Opublikowano
14 godzin temu, Dev napisał(a):

 

W jego przypadku to zbyt ryzykowne

Akurat na mechanice samochodowej się znam   I wole sobie sam coś naprawić niż dawać samochód pseudo mechanikowi. 

Opublikowano
14 godzin temu, Dev napisał(a):

 

No  to teraz czekamy aż coś yebnie

Oczywiście dam Ci znać czy miałeś racje ?

Opublikowano
19 godzin temu, Wihajster napisał(a):

nie trzeba ruszać przodu do wymiany rozrządu

Trochę celowo to napisałem ale dziękuje za info ?

Opublikowano

Dawno temu ,jeszcze w 80 wymieniłem też sam pasek i jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem kontrolnie pod pokrywe, pełno pyłu z paska, zsunoł się do boku, a stary chodził centralnie i nie miał śladów ocierania, rolki też

nie wykazywały oznak zużycia ,a jednak.Założyłem nowy komplet i było dobrze.Później jeszcze tylko raz zdecydowałem się na wymianę samego paska w t4 które miało na rozrządzie 30tyś nalotu przez prawie 7lat i tu było wszystko ok ,ale sama wiedza że nie wymieniony komplet jest mało komfortowa.

Opublikowano

Wymieniał ktoś z forum, cały komplet, bez ściągania całego przodu?

Opublikowano
12 minut temu, Gorges napisał(a):

Wymieniał ktoś z forum, cały komplet, bez ściągania całego przodu?

 

Robią ale masochisci :decayed:

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał(a):

Robią ale masochisci :decayed:

Rozumiem że jest kiepski dostęp, ale chyba czasowo to lepiej wychodzi i koszty są niższe, poniewiaż potem nie trzeba robić adaptacji radarów. ;)

Opublikowano

To chyba nigdy rozrządu nie robiłeś i nie wiesz jaki to jest zakres prac. To nie jest tylko wymiana rolek i pompy, trzeba oczyścić wszystko, nastawić, i poskładać tak, aby się nie rozpadło. 

Opublikowano
W dniu 29.12.2022 o 17:55, Langista napisał(a):

To chyba nigdy rozrządu nie robiłeś i nie wiesz jaki to jest zakres prac. To nie jest tylko wymiana rolek i pompy, trzeba oczyścić wszystko, nastawić, i poskładać tak, aby się nie rozpadło. 

No właśnie i daj tu komuś rozrząd do roboty. Panowie bez paniki, u mnie przekroczyło 190tyś. km na oryginale i nic się nie urwało, nic nie leje i się nie tłucze, a nawet ładnie jeszcze wygląda, w tym miesiącu wymieniam :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam prawie 200k km i też nic się nie urwało. Jak będzie 210k km to wymienię. Tak jak fabryka złożyła, rzadko który mechanik jest w stanie złożyć. Mam wrażenie,  że panuje przekonanie, iż wymieniony pasek/rozrząd jest lepszy od fabrycznego?

 

Opublikowano
8 godzin temu, szuwi3 napisał(a):

Ja mam prawie 200k km i też nic się nie urwało. Jak będzie 210k km to wymienię. Tak jak fabryka złożyła, rzadko który mechanik jest w stanie złożyć. Mam wrażenie,  że panuje przekonanie, iż wymieniony pasek/rozrząd jest lepszy od fabrycznego?

 

Przy takim przebiegu na pewno każdy będzie lepszy.

Opublikowano

Co do rozrządu to w vw crafter 2,0 tdi zrobiłem prawie 90tyś na zestawie z aso i oddałem auto na wymiane pokrywy zaworów bo była pęknięta i sie pocił silnik po wymianie pokrywy zrobiłem 300 km i strzelił pasek.

Opublikowano
W dniu 29.12.2022 o 16:18, Gorges napisał(a):

Wymieniał ktoś z forum, cały komplet, bez ściągania całego przodu?

Jeśli masz chęci to wszystko się da.

438FD2F6-2EFA-4918-AB12-8079B2E7DC5C.jpeg

7D90EAFF-9D1D-436A-B1F6-C5BE46B2698F.jpeg

22685AA7-866C-4A41-ABD6-6471E5801909.jpeg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy przy wymianie rozrządu wymieniacie też pasek pompy oleju (ten w misce)?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.