Jump to content

olekj32

Pasjonat
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by olekj32

 1. olekj32

  Wymiana termostatu

  Panowie, chcę wymienić jeszcze mały termostat. Zastanawiam się nad założeniem modelu Behr Mahle TH 5 80, ma temp otwarcia 5 stopni wyższą niż TH 5 75. Czy jest szansa, że zimą silnik będzie się szybciej nagrzewał?
 2. Być może jest to prawda, tego nie wiem. Natomiast z własnej praktyki zauważyłem, że po założeniu nowego aku VCDS pokazał mi pojemność 41 Ah natomiast po jego zakodowaniu zobaczyłem 100 Ah.
 3. Exide, bardzo dobra firma - można śmiało zakładać. Z tego co wiem mają własne kody BEM, także jest szansa, że skorzystasz z naklejki na aku. Jeżeli jej nie będzie użyj kodu Varty dla 110 Ah i jako serial number możesz podać datę założenia nowego aku. Ważne, żeby serial miał 10 cyfr (może to być ciąg przypadkowych cyfr, gdybym dzisiaj zakładał to będzie 2020041001). Zakodowanie jest ważne, nawet jeżeli zmieniasz aku na tę samą pojemność (wtedy wystarczy tylko serial number).
 4. Patrząc ma pojemność akumulatora to jest jego koniec. Ja mam w tej chwili 110 Ah, zamieniam na 95 Ah.
 5. Ok, dzięki za info. Będę wymieniał poniedziałek / wtorek, dam znać jak poszło.
 6. To są kody z Varty, nie będzie problemu przy aku innej firmy?
 7. Panowie, proszę o pomoc. Muszę wymienić aku, obecny to już trup. Samochód postał 3 dni i napięcie spadło do 11.5 V. Planuję zakup Jenox Gold 95 Ah, w tej chwili w samochodzie mam zakodowany 110 Ah. W jaki sposób mogę zakodować nowy aku, kiedy wiadomo, że Jenox nie dostarcza naklejek BEM? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 8. olekj32

  Wymiana termostatu

  Panowie, z waszego doświadczenia, proszę o informację w jakiej pozycji jest termostat z poniższego zdjęcia.
 9. Panowie, podbijam temat. Czy wskazany wyciek może być spowodowany króćcem (czyli pewnie wymiana chłodnicy) czy może da się go uszczelnić origiem?
 10. Witam. To mój pierwszy post na forum, bardzo proszę o wyrozumiałość. Niedawno zauważyłem niewielki wyciek z chłodnicy, chodzi konkretnie o olej, który pracuje w skrzyni Multitronic. Wyciek jest z dolnego króćca, jest to chyba powrót oleju do skrzyni. Raczej wykluczam oring - niedawno był wymieniany. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce powstawania wycieku. Zastanawiam się, co może być przyczyną tego kapania - rurka, która dochodzi do chłodnicy czy może sama chłodnica? Jeżeli jest to chłodnica to czy można taki wyciek naprawić, polutować czy czeka mnie zakup całej chłodnicy. Z góry dzięki za wszelkie informacje!
×
×
 • Create New...