Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

olekj32

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez olekj32

  1. Z bezpiecznikami to może nie być prosta sprawa. Między rozładowaniami akumulatora minęły 4 miesiące, w między czasie nic złego się nie działo. Zakładam, że teraz nie będzie nadmiarowego poboru prądu. Czy scan może sugerować gdzie szukać? Przykładowo CAN Gateway? Tam pojawił się błąd dosłownie dzień wcześniej.
  2. @Muskel1 Cześć Muskel. Prośba o pomoc. Drugi raz w przeciągu 4 miesięcy samochód rozładował akumulator do 4 volt. Czy jesteś w stanie zobaczyć, co może być przyczyną drenowania aku? Bateria padła przez noc także podejrzewam, że pobór prądu musiał być spory. Wrzucam VCDS scan. Z góry dzięki! Log-WAUZZZF43HA044427.txt
  3. @szymon2o Do mechatroniki wchodzi 3.8 -3.9L. Koniecznie dokup kolejną butelkę. W najlepszym wypadku doleje starego oleju, w bardziej prawdopodobnym doleje to co będzie miał w zlewce czyli miks wszystkiego.
  4. @Krystian_13 Dzięki za informację! Przymierzam się właśnie do zakupu!
  5. @Muskel1 A czy jest szansa, że model od Q5 będzie pasował do A4?
  6. @Muskel1 Cześć Muskel! Kolejny raz proszę o pomoc. W tej chwili mam pająka: 4M0 907 129 HD - kombi, zwykły tempomat, bez ogrzewania. Czy możesz podać kompatybilny indeks pająka z lane assist? Dziękuję!
  7. Panowie, mam problem z etką. Pokazuje kody PR dla wersji sedan ale nie ma żadnych kodów do Avant. Czy wiecie jak to obejść?
  8. Nie do końca. MTF rzeczywiście wchodzi 3,9L. Natomiast jeżeli ściągasz mechatronikę i wymieniasz filtry to wejdzie co najmniej 4,3L ATF. Przy wymianie serwisowej (bez ściągania miski) wchodzi około 3,5 L ATF.
  9. Miski są wadliwe bo są zrobione z gównolitu, który wypacza się pod wpływem ciepła. Ja wymieniałem miskę przy wymianie oleju a już widzę, że delikatnie się poci. Może warto zlać olej i wymienić miskę z filtrami?
  10. Czy udało Ci się rozwiązać problem?
  11. Dziękuję za pomoc. Ogarniam erWin.
  12. Czy wiesz może gdzie znajdę instrukcję serwisową do tej wymiany. Zastanawiają mnie dwie sprawy? Czy przy rozbieraniu blokady parkingowej nie wyleje się olej MTF? I czy dźwignię cięgna ściągnąć razem z pokrywą czy osobno, jako pierwszą.
  13. Grzebię przy samochodzie od 10 lat. Wiadomo silnika i skrzyni nie rozłożę ale większość typowych napraw wykonuję sam. Pytanie czy jest to tylko kwestia okręcenia po kolei kilku elementów czy trzeba wyciągać skrzynię.
  14. @Muskel1 Pytanie do specjalisty. Czy mają kanał ogarnę sam wymianę czujnika położenia 0CK927753K czy czeka mnie wizyta w serwisie? Z góry dzięki za info.
  15. @pawel286 Mam dokładnie ten sam problem. Czujnik wymieniałeś sam czy oddałeś do mechanika.
  16. Dziekuje za pomoc. Działa jak należy.
  17. Być może nie do końca się zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, żeby informacje, które standardowo są wyświetlane z lewej strony obrotomierza mogły być pokazane z prawej. Jak na zdjęciu. Z prawej jest zużycie paliwa, która normalnie jest z lewej.
  18. @Muskel1 Sorry za off-topic. Czy wiesz może jak przy sport layout wyświetlać godzinę i inne informacje po prawej stronie obrotomierza? Tak jak na powyższym zdjęciu?
  19. Kamera z aliexpress będzie ok. Ja od roku korzystam, żadnych problemów. Kamerę kup koniecznie ze spryskiwaczem. Latem nie ma to większego znaczenia, ale jesienią lub zimą zobaczysz różnicę. W samochodzie żony nie ma spryskiwacza i zimą co chwila trzeba czyścić ręcznie.
  20. Mechanicy mówią, że filtry można co drugą wymianę. Najwyżej skrócisz okres do drugiej wymiany do 40 tys. Sprawdź czy nie masz wycieków na skrzyni. Z okolic komputera lub na misce. W takim wypadku trzeba rozkręcać mechatronikę więc naturalnie wtedy będzie też wymiana filtrów.
  21. @karolkrupa - dzięki za wiadomość i zebranie w jednym miejscu wszystkich niezbędnych elementów. Rzeczywiście ustaliłem wszystkie elementy korzystając z tego forum zanim zdążyłem jeszcze przeczytać wiadomość od Ciebie. Jestem już po wymianie, poniżej podaję elementy, które "podmieniłem" w stosunku do powyższej listy: 1. Filtry - zamiast oryginałów (ponad 600 zł) kupiłem zamienniki HENGST (300 zł). Hengst dostarcza filtry na pierwszy montaż do AUDI, prawdopodobnie "oryginały" również pochodzą z tej firmy. Razem z filtrami przychodzą o-ringi pokryw w wymaganych rozmiarach. Pokrywy filtrów spokojnie mogą zostać stare. Indeksy: a. EG1170H D732 b. EG1171H c. EG1172H D733 2. Olej ATF - FUCHS TITAN FFL 52529. Oleje Fuchs są używane na pierwsze zalanie skrzyń w grupie VAG. Oryginale oleje VW do skrzyń to FUCHS lub Castrol. Olej spełnia oczywiście normę G 055 529 A2. Cena około 90 zł/L vs 200 zł oryginał. 3. Olej MTF - oryginalny olej G 055 549 A2 nie ma zamiennika. Skorzystałem z oleju RAVENOL MTF-4 spełniającego normę G 052 549 A2. Na pewno będzie lepszy od starego oryginału, który miał nalatane 170k. Cena 95 zł/L vs 200 zł oryginał. Mam link do rosyjskiego forum, gdzie ktoś zrobił dokładną analizę oleju RAVENOL ale nie wiem czy może tutaj wkleić taki link. W razie czego proszę o info.
  22. Hej @Dev Czy możesz podać olej do części przekładniowej? VIN WAUZZZF43HA044427? Dziękuję!
  23. Cześć @Dev Czy możesz mi pomóc zestawem do wymiany oleju skrzyni w AUDI a4 b9? (oleje, filtry, uszczelki itp.) Z góry dziękuję za pomoc. VIN WAUZZZF43HA044427
  24. Ale piszesz o braku przeznaczenia z doświadczenia czy tak czujesz? Moduł jest przeznaczony do A4 / A5 B9. Producent korzysta z jednego formatu wtyczki, który akurat w przypadku B9 wymaga minimalnej ingerencji i po minucie zabawy pasuje idealnie do wtyczki w aucie. Nie zachęcam, nie odradzam tylko dzielę się doświadczeniem. U mnie działa bez zarzutów. Odcięcie dwóch plastikowych wąsów to jeszcze nie druciarstwo.
  25. Kupione tutaj, działa bez zarzutu od ponad pół roku. Musiałem jedynie, zgodnie z instrukcją na stronie sprzedawcy, dokonać drobnej modyfikacji. Nożykiem wyciąłem 2 plastikowe prowadnice we wtyczce. 2 min pracy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.