Treść opublikowana przez LucaPacioli
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
I w końcu po wielu perypetiach jest:-) Poniżej kilka słów o użytkowaniu, będę uzupełniał wpis na bieżąco, przy okazji odnosząc się do dotychczasowych recenzji zamieszczanych w wątku Audi A4 Facelift 2019. Wygląd: to co na zdjęciach, jakość wykonania jak dla mnie wystarczająca, wszystko świetnie spasowane, ale nie dla wyglądu auto kupowane Silnik/napęd: napęd (na razie na dotarciu) działa znakomicie, quattro pracuje jak należy (a zima, ślisko, szadź), trzyma kierunek jazdy jak po sznurku, trochę czuć, że tył popycha (może kwestia przyzwyczajenia), ale to bardziej odczucie, nie muszę na razie jakoś szczególnie kontrować w zakrętach zaplanowanej trasy silnik rwie się do jazdy, w aucie cicho, moc pozwala na pracę w niskim zakresie obrotów, ciągnie w zasadzie od samego dołu (1000/1200rpm) Stronic znacznie lepszy od brata DSG w VW, płynnie przełącza biegi, dobrze korzysta z mocy, nawet w trybie D potrafi przyjemnie się rozpędzać i nadganiać kiedy potrzeba (tryb S musi poczekać na dotarcie)co do ruszania (skrytykowanego w recenzji), jest tak: w trybie start-stop odpala silnik i rusza (trwa to ok 1s, z uwagi, że auto nie ma żadnej elektroniki typu ACC, nie pojawia się bonus w postaci rozpoznania pojazdu ruszającego przed nami i odpalającego silnik przed dodaniem gazu), bez wygaszania silnika auto od razu jedzie - stąd moim zdaniem uwaga w recenzji zaskakująca przycisk parkowania rewelka, wciska się i już, auto zaparkowane, elektronika selektora działa sprawnie, bardzo fajny koncept sam tryb start-stop działa kulturalnie, cicho, nie trzęsie, pewnie za kilka dni przestanę zauważać jest sportowe zawieszenie i coś stuka czasami, ale muszę jeszcze sprawdzić, czy to nie luźne narzędzia w bagażniku lub inny artefakt, natomiast jest fajnie, twardo, sprężyście, nie jest to deska powodująca, że odechciewa się jazdy, za to na zakrętach idzie bez przechyłów spalanie - w testach promień skrętu - fajna sprawa, auto znakomicie składa się przy parkowaniu, dwa obroty kierownicy aby uzyskać maksymalne skręcenie kół, sama kierownica pracuje moim zdaniem akurat - nie za miękko, nie za twardo; hamulce pracują jak należy, wersja 190km ma większe tarcze i zaciski, co się czuje, do tego kultura hamowania ok Ergonomia: widoczność ok, przód, na boki, natomiast szerokie nadkola i tylny nawis powodują, że mimo czujek wypada nieco uważać przy parkowaniu kierownica ustawna w każdą stronę, rzeczywiście ma spory zakres, natomiast większe osoby będą lekko cierpieć bez spłaszczonego wieńca fotele sportowe - wsiadłem i w zasadzie nie było co ustawiać, bardzo dobrze wyprofiliwane (może kwestia, że mnie podeszły), trzymanie boczne ok, chociaż trochę bym jeszcze boczki podciągnął, podparcie lędźwi przyjemny kompromis między twardo-miękko, nie wymuszają dziwnych wygięć, pomaga głęboka pozycja w siedzisku, co ciekawe, całkiem sprawnie się wsiada i wysiada, nie trzeba robić wygibasów ekran MMI pod ręką (wcale nie tak daleko jak się obawiano), jakkolwiek responsywność systemu mogłaby być nieco lepsza (producenci telefonów komórkowych rozpieścili nas, a to jest dedykowany system, więc powinien chodzić jak burza), zauważalne lagi na ekranie radia i multimediów (nie jest źle, ale...) ponieważ działam na pendrive (mp3), sterowanie odtwarzaniem list utworów lekko słabe (nie wiem skąd te peany nad interfejsami, skoro nie zyjemy w próżni i może inni producenci robią gorsze interfejsy ale już producenci komórek lepsze), niedopracowane przejścia między katalogami, obecnie odtwarzacze oferują lepiej dopracowaną ergonomię, ktoś ewidentnie przyjął strategię słuchania muzyki z telefonu niestety mp3/flac z artefaktami raz na czas przy oddtwarzaniu z usb:-( ciekawe czy wina softu, czy może słabe cashowanie (potestuję na szybszej karcie), szkoda audio standardowe gra jak gra, obrzydzenia nie ma, chwalić też nie ma za co, w trasie da się przeżyć trwa walka z Audi Connect... nie chce się dziadostwo zainstalować Na razie tyle:-)
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Dzięki dzięki! Ano na szybę zabrakło (przez to, że w pakiecie z zestawem wzmacniającym sygnał komórkowy - ponad 4k pln). Matrixy wypas - od dwóch miesięcy dojeżdzam Passata z matrixami i nie wybrażam sobie innych świateł. Automat wcale tak nie rozleniwia, za to mega oszczędza prawy bark i lewą nogę, ale trzeba się chwilę zaprzyjaźnić z działaniem, a i tak raz na czas potrafi zrobić coś inaczej. Co do opon, w takim razie zaryzykuję z Michelinem. Wrażenia z jazdy opiszę jak machnę przynajmniej z 5tyś:-)
-
Quattro + opony letnie + śnieg
Jeżeli można:-) Hamowanie: osobówka kontra ciężarówka - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT MOTO.TROJMIASTO.PL Czynników wpływających na długość drogi hamowania samochodu jest przynajmniej kilka. To m.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Niestety rok budzetowy 2020, wiec na recenzje z jazdy chwile trzeba poczekac. w miedzyczasie wysiadywanie w fotelu? i montaż pirelli sotto zero na zime na lato dali micheliny pilot 4 - ktos sie wozi na tych gumach? Jak wrazenia?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Oj tam, golas, a można było przecież benzynę 150km w manualu, w s-linie:-) Starczyło jeszcze na sportową zawiechę, lepsze fotele i exteriour;-) Jakkoklwiek bolęję, że zabrakło budżetu na: - smartphone interface:-( - Asystentów Miasto/Trasa; - grzaną szybę; Reszta zbędna do "wozidła".
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Wiekszy TDI maja normalnego Torsena???
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Byla do wyboru wypasiona Fabia ale jednak „golas” bardziej przypadl do gustu?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Ta sama cena, zupełnie inne auto: ASDGYC9K ?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
No i mozna:) Zamowienie anulowane. W miedzyczasie pojawil sie nowy Allroad i trzeba decydowac czy Avant czy Allroad. Jak myslicie?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
A skąd. Sytuacja jest słaba. Audi zaczęło brakować części dla ostatnich egzemplarzy (m.in. podstawowego wyświetlacza), a doradca zamiast uczciwie to powiedzieć (i zmierzyć się z faktem, że usłyszy, że nie będę dopłacał do braków, tylko niech ładują to co mają na magazynie albo niech fabryka ściągnie element z magazynów serwisowych) wybrał wariant, że lepsze MMI musi być jak są Matrixy i tyle. Tylko, że podpytałem tu i tam i mamy teraz impas.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Ktoś zamawiał jeszcze przed liftowe auto na starych cenach? Jak sobie radzą salony z nowym cennikiem vs stary cennik?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Zeszytów nie ma:-( Masa własna: 1690kg wg oferty
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
O dzięki, świetna lektura. Przydałby się jeszcze zeszyt 646 i 476:) Dalsze informacje dotyczące systemu Audi Drive Select można znaleźć w zeszycie nr 646 „Audi A4 (typ 8W) – urządzenia elektryczne i elektroniczne”. Pytanie czy dla układu napędowego jest osobny zeszyt (czyli jak działa quattro ultra tak na prawdę, w tym w połączeniu Audi Drive Select)? Ano jest: Sportowy mechanizm różnicowy quattro: zeszyt nr 476 „Przekładnia tylnej osi 0BF/0BE i sportowy mechanizm różnicowy”. I może uda się zgromadzić komplet wiedzy o Audi Drive Select.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Dyskusji z Audi ciąg dalszy - normalnie serial:-) Dealer nie potrafi wyjaśnić DLACZEGO aby dodać Matrix LED konieczna jest zmiana radia na lepsze (pakiet Connectivity, czyli bez nawigacji "rozmawiającej" z Matrixami) bo inaczej auto się nie wyprodukuje. Dealer nie posiada także informacji o dostępności pełnej instrukcji/opisu działania systemu Audi Drive Select Efficiency i co konkretnie dla poszczególnych systemów oznaczają nastawienia Komfortowy/Zbalansowany/Dynamiczny). Zobaczymy czy centrala Audi też będzie równie skutecznie zbywać. Wracając do tematu foteli sportowych - ktoś na forum ma doświadczenie (warsztat) w zamawianiu elementów u producenta? Ile może kosztować nowy komplet? Na Audi.de można dodać do wersji polift fotele sportowe w standardowej tapicerce za kilka groszy, więc pytanie czy cena luzem też taka dobra? Także tutaj dealer nie potrafi udzielić odpowiedzi - załamka jakaś. Dzięki.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Gdyby ktoś był ciekaw, przyszło potwierdzenie realizacji na lipiec. I teraz pytanie do Was: ponieważ budżet klęknął w pewnym momencie, a zależało/zależy mi na fotelach sportowych, które w cenie nieco ponad 1,5k (bez alcantary lub bez pakietu sport) dostępne są jedynie w Allroad i modelach Q, czy ktoś podpowie: - czy można jakoś fotele (kierowca+pasażer) w standardowej tapicerce (Tytan) i standardowej cenie (tej z dopłaty, 1660zł) zorganizować; - jak wygląda przekładka; Dzięki!
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Sprawdzilem i zgoda, tylko jest zauwazalnie mniejsza i troche nie ma bagaznika:)
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Starajcie się ładnie skręcać śróbki, no co można powiedzieć:) Jak już konfigurator przyjmie i złożą maszynę, to nie omieszkam się zrecenzować.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
No i ciekawostka. Moze ktos wie o co chodzi. Nie da sie zamowic auta ze standardowym Radiem MMI i swiatlami Led/MatrixLed. Nie bo... nie. A konfigurator puscil. Co skutkuje tym, ze musze wziac pakiet Technology, ktorego po prostu nie chce, bo trzeba z czegos innego zrezygnowac:( ??? Pytania o to jakie sa nastawy dla trybu S i Drive Select wzbudzaja konsternacje:) Ale postanowilem nie odpuszczac.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
A ja chcialbym po prostu poznac kryteria/algorytm kiedy naped sie rozpina/zapina. Marketingowy belkot o presense technology czy jezdzie na wprost do mnie nie trafia. I dziwi, ze powazna (?) firma nie podaje uczciwie jak naped dziala na twardych danych. Bo sama idea mnie przekonuje, tylko realizacja mniej. Brakuje mi opcji spiecia napedu na stale, tak jak mozna odlaczyc ESP (ktore ponoc i tak sie zalacza). Jakkolwiek (moze ktos powie?) ustawienie audi drive select dla quattro w tryb dynamic to jest to?
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
Na razie problemy z zamówieniem takiej gołej wersji. Kto wie, może się skończy chwilę później, za to po lifcie:-)
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
No i stało się, dość niespodziewanie, że budżet kazał rozważyć Arteona wszystkomającego i A4 Avant niewiele (czy aby?) mającą. Arteon odpadł, został Avant (wygrał: napęd jako całość, jakość wykonania i to że jest bardziej zwarty - po prostu nieco mniejszy, Arteon to jednak mega landara:-). Z uwagi na sporo wyjazdów, także nocami i niekoniecznie autostradami wybór padł na A4 B9 TDI 190KM Quattro (ultra) Sport Avant S-tronic, z zabójczą dopłatą Matrix Led i normalniejszą do pakietu Comfort i Schowek, i na tym budżet wysechł:-) A szkoda, tego i owego brakło. Osobną kwestią jest fakt, że za te pieniądze w UK jest wersja Black Edition (polecam zerknąć) i tylko zęby zgrzytają. Wersja Sport dodaje: Fotele sportowe z regulacją odcinka lędźwiowego (normalnie dostępne dopiero z pakietem S-Line, czyli +10k), felgi 17' i parę innych dupereli, które kluczowe nie są; Trochę poczytałem, ale ciekawy jestem Waszego zdania. (poza tym zamierzam podzielić się subiektywnymi spostrzeżenia tak takie auto jeździ) Załóżmy, ze chodzi o sprawne, dość szybkie, przemieszczanie się z punktu A do B, trasy po 400-800km, sporo po drogach lokalnych, dużo radości z jazdy:-) I to jest kluczowe założenie dla tego wątku. Napęd - niestety już nie Torsen, ale: "ponoć" daje radę, "ponoć" bo trzyma fason i można utrzymać sensowne spalanie. Na plus przemawia to, że to napęd odłączany, a nie dołączany, na minus - to jednak elektronika i nie znalazłem żadnej formalnej specyfikacji jak działa (podział mocy przód-tył, przedział podziału mocy itd.) i w końcu nie wiadomo, czy to haldex, czy Torsen i czy jak wjadę w kałużę (aquaplanning) to będzie wielka pyta czy jednak przejadę nie zauważając problemu; Kolega z zaprzyjaźnionego forum twierdzi, że wersja napędu jest do przeżycia: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=25&t=142689 Silnik - tu same pozytywy, do tego system COD (co ciekawe trzeba poszukać, żeby znaleźć info na ten temat), nie zamierzam (nie mogę:-) tuningować, mocy dla quattro dość (że o ultra FWD nie wspomnę), spalanie bdb (zobaczymy), awaryjność nie stwierdzona; Wyposażenie - "szczęśliwie" ubogie i nie trzeba się rozwodzić, chętnie posłucham opinii użytkowników odnośnie klimy jednostrefowej, czy rzeczywiście taka porażka (95% czasu wożę się sam, czytając jeden z wątków informuję, ze przeskok o 1C, a nie 0,5C jest dla mnie - chłop jednak, a nie pacyk - nieodczuwalny), reszta "dodatków" nie wpływa na nic; Matrix LED - ponoć raz użyte powodują skrajne uzależnienie. Niestety nie mam nawigacji, więc ominie mnie przyjemność doświetlania zakrętów z wyprzedzenie,, ale chodzą opinie, że można jeździć na "długich" cały czas:-) Wg info z Audi Polska, ksenony słabe (żarówka o obniżonej mocy), a LEDy takie se, więc skoro już dopłacać do LEDów, to warto dołożyć do Matrixów. Od razu zaznaczam, że polemiki estetyczne mnie nie zajmują, auto ma jeździć. Zawieszenie - standardowe, chociaż może i ponad standardowe (tego też nikt nie potrafi sensownie wyjaśnić) - dynamiczne wg cennika (1BA), ponoć regulowane zależnie od trybu jazdy (zobaczymy?); Na razie tyle:-) Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Yaha! To moja druga furmanka spod znaku 4 kółek. Także quattro (tym razem nawet ultra) i mam nadzieję, że nieco bardziej szczęśliwa, poprzednia to 2.5TDI quattro z 2004;-) Dawno nie zaglądałem, więc nowy login. Szerokiej!