zbikeen

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zbikeen

1. Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy A4 Po przeczytaniu prawie całych internetów nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi, nie znalazłem też opisu podobnej usterki, dlatego mam wielką nadzieję i gorącą prośbę o pomoc dla mojego multitronika. Moje Audi to A4 Avant z 2002 r. 1.8T AVJ 150KM Multitronic (skrzynia FSD bez trybu S), przebieg 212 tys. (niepotwierdzony). Autkiem tym jeżdżę od prawie 4 lat i do tej pory nie sprawiało żadnych problemów. Olej w skrzyni wymieniony od razu po zakupie ( przy 193 tys. auto sprowadzone z Niemiec). Jakość spuszczonego oleju była podobno bardzo dobra. W ostatnim czasie pojawiły się niepokojące objawy: najpierw przy zatrzymywaniu się czuć było wibracje (dokładnie wibracje pojawiały się tylko przed takim szybszym dohamowaniem), ale to już minęło a pojawiły się inne objawy. Przy zimnym silniku podczas przełączania trybów z P na D lub R występuje czasem delikatne szarpnięcie, a podczas ruszania z miejsca tak jakby chwilowe ślizgnięcie sprzęgła i to ślizganie występuje przez następne ok. 3 min. jazdy przy trochę mocniejszym wciśnięciu gazu. Po rozgrzaniu silnika objawy ślizgania przy ruszaniu ustępują, ale w trasie przy szybkim przyspieszaniu np. podczas wyprzedzania można wyczuć, że skrzynia pracuje tak jakby na delikatnym poślizgu. Na postoju w trybie D czuć delikatne wibracje i tak jakby auto chciało już pełzać do przodu. Kolejna rzecz to dobiegający ze skrzyni metaliczny ciągły dźwięk wzrastający z obrotami silnika, ale słyszalny jest tylko w przedziale obrotów 800-1500 szczególnie podczas postoju. Dźwięk ten słychać również w trybie P natomiast po przełączeniu na N od razu to metaliczne wycie ustaje. Dodam, że po podłączeniu Vaga nie zapisują się żadne błędy, a skrzynia pracuje w normalnym trybie (PRND wyświetlają się prawidłowo, bez żadnego pulsowania ani w negatywie). Odwiedziłem już 2 warsztaty zajmujące się automatycznymi skrzyniami ale nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji co może być skrzyni, raczej odpowiedzi brzmiały "może to, może tamto" i ogólnie to trzeba skrzynie wyjąć, rozebrać i dopiero będzie wiadomo - koszt 4-6 tys. zł. czyli niedużo mniej niż to autko jest warte. Zatem zacne grono specjalistów proszę o jakąkolwiek pomoc, sugestie itp. co mogę jeszcze zrobić, bo chciałbym jeszcze trochę nacieszyć się jazdą tym autkiem w automacie ;-)
  2. Witam serdecznie wszystkich członków klubu oraz szczęśliwych posiadaczy Audi ;-) Posiadam A4 od 15 lat, poprzednio B5 prod. 96' 1.8 ADR przez 11 lat, obecnie od 4 lat A4 1.8T Avant Multitronic. P.s. za chwilę będę potrzebował drugiego auta i chyba nie trzeba długo się zastanawiać co przygarnę pod swój dach ;-) Pozdro! Tomek, Poznań