Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

slashxer

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Cześć. Wymieniałem 2 tygodnie temu wałki w silniku bo były wytarte (wypadanie zapłonu). Przez 2 tygodnie samochód chodził elegancko. Wczoraj na trasie jechałem i trochę szybciej przyspieszyłem. Nie przekraczałem raczej 5-5.5 tyś obrotów. Po zatrzymaniu na światłach usłyszałem mocne klepanie. Zjechałem na stacje i nagrałem filmik - ktoś ma pomysł co to? Samochód na lawete i do mechanika. Dodam że nie wyskoczył żaden błąd, natomiast silnik brzmiał jakby sie miał rozlecieć przy dodawaniu gazu. Olej max - praktycznie nic nie ubywa. 7b20e6a2-9ebd-4a44-809d-bff79e060db5.mp4
  2. Cześć, mam od pewnego czasu takie objawy ze na wolnych obrotach co jakiś czas drży buda. Ostatnio tak naprawdę praktycznie cały czas, po rozgrzaniu trochę lepiej ale nadal odczuwalne. Wrzucam zdjęcia z vcds. Wg mnie cewka ale nie wiem. Usunąłem błędy i po chwili check i te same 2 więc powtarzalne. Dodam że 2 cewki są inne od drugiej pary, pewnie ktoś wymieniał kiedyś po jednej.
  3. Odświeżam temat. Nagrałem jeszcze raz pokrywę silnika, tak jakby to było gdzieś od strony katalizatora. Co to może byc? VID20260418182326.mp4
  4. Zlokalizuję w wolnej chwili. Dzięki za pomoc i liczę że to tylko osprzęt.
  5. Nie czuć benzyny. Sprawdzałem korek oleju ostatnio i w normie.
  6. Wtryski to wiem, że słychać w tfsi dość głośno. Cykanie EVAP też jest mi znane, ale ten świerszcz czasem wydaje taki inny dźwięk. Obawiałem się, że to może być coś od głowicy, ale nie ma żadnych złych oznak poza tym dźwiękiem no i głowica raczej byłaby słyszalna non stop. Jak myślisz?
  7. Po otwarciu maski słychać to samo ale ciut wyrażniej. Dźwięk raz słychać bez przerwy, a czasem co chwilę. Tutaj powinno być bardziej słyszalne. 0f9e181f-4a9a-4134-8228-c4e76da4ef94.mp4
  8. Cześć, od pewnego czasu słyszę na wolnych obrotach dziwny dźwięk, trochę jakby jakaś rolka skrzypiała, obcierała. Nie umiem dokładnie opisać, ale na filmiku powinno być słychać. Mniej więcej 2 razy na sekundę. Przy zwiększaniu obrotów przyspiesza też ten dźwięk. Najbardziej jest to słyszalne po rozgrzaniu silnika lub po kilku minutach od rozruchu. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? c88e43c7-5a66-4725-9d3a-63b3fc028da0.mp4
  9. Cześć, nurtuje mnie jedna sprawa. Kilka tygodni temu kupiłem bagnet serwisowy, natomiast nie wiem jak się ma sprawdzanie poziomu oleju na bagnecie względem sprawdzania na MMI. Chodzi mi o to, że sprawdzając na MMI powinno się rozgrzać samochód do ok. 90 stopni, zgasić, odczekać kilka minut i sprawdzić po otwarciu maski. Natomiast sprawdzanie na bagnecie ma wyglądać tak samo czy bardziej wiarygodny wynik będzie klasycznie na zimnym silniku? W A4 B5 sprawdzałem olej najczęściej przed trasą na zimnym silniku, a w B8 nie wiem jak to powinno wyglądać żeby były właściwe wskazania.
  10. Bardzo ciężko nagrać taki filmik bo silnik zagłusza przy tych obrotach - na żywo słychać wyraźnie zwłaszcza jak sie przejeżdża obok innych aut lub barierek. Dźwięk jest dosłownie jak przy luźnym łańcuchu, ale 50k temu wymieniany był rozrząd. Jak dodam mocniej gazu to też przestaje i zaczyna dopiero po przekroczeniu 5 tyś.
  11. Bardziej to słychać pod obciążeniem - np. jadąc na 2 z lekko wciśniętym gazem w okolicach 3-4 tyś obrotów słychać takie terkotanie, przy dodaniu lub odpuszczeniu gazu ustaje. Zastanawiam się czy to nie łańcuch rozrządu.
  12. @matekboss kurde ciężko to opisać, ale słychać to przez sekunde dosłownie w chwili przekroczenia 5 tyś. - taki dźwięk jakby drżącej blachy
  13. Hej, zauważyłem ostatnio w swojej B8 że przy około 5 tyś. obrotów słychać takie jakby grzechotanie, zwłaszcza przy puszczeniu gazu na wysokich obrotach. Nie ma żadnych objawów, nie traci mocy, ale ten dźwięk troche mnie niepokoi. Wrzucam filmik gdzie dość dobrze to słychać. 2.0 tfsi 211km, 169 tyś. przebiegu e9c45335-4389-462f-8369-9be3340a6d28.mp4
  14. slashxer obserwuje zawartość Stopery dywaników
  15. slashxer opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Siema, chciałbym kupić nowe dywaniki do samochodu. Problem pojawia sie przy stoperach. Chciałbym dywaniki właśnie z nimi, ale w podłodze mam z tego co widać oryginalne haczyki. Stopery mam 3, jeden gdzieś się zapodział. Moje pytanie - wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Nawet gdybym kupił dywaniki z zestawem stoperów albo jakieś uniwersalne to będzie problem z tymi starymi - nie idzie ich wykręcić, bo pewnie są wklejone. Może ma ktoś takie jak na zdjęciach? Chętnie odkupię

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.