Treść opublikowana przez Adam1994
-
Błąd wtryskiwacza AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA
Audi a4 b9 2.0 TDI, 190KM, DETA. Błąd wtryskiwacza Adblue. Gdzie szukać przyczyny ?
-
Pompa adblue i moduł do Audi A4 B9 2.0 TDI DETA
Panowie/Panie potrzebuje kupić pompe adblue ze zbiornikiem wraz z modułem (sterownikiem) do mojej Audi A4 b9 2017, 2.0 TDI, DETA. Nr części jaki mnie interesuje : Sterownik - 4MO 907 355 B Pompa - 4077103AD Zbiornik - 4067425AE Chciałbym kupić cały zestaw, oczywiście sprawny. Płacę jak za złoto ( z przymrużeniem oka )
-
Problem z Adblue, napędem i układem regulacji prędkości w Audi A4 B9 2.0 TDI
Czy mogę to zrobić zwykłym autoscanerem jakimś kupionym w internecie czy koniecznie muai to byc z obdeleven? Nigdy nie korzystałem z takich urządzeń a widze ze duzo osób korzysta właśnie z tego
-
Problem z Adblue, napędem i układem regulacji prędkości w Audi A4 B9 2.0 TDI
Dzień dobry Panowie/Panie. Poszukuję pomocyz moją b9. Poczytałem trochę, przewertowalem forum, ale nie do konca znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Zaczynając od początku. Zaczął mi się włączać komunikat odnośnie Adblue w losowych momentach jazdy, po czym znikał (różnie - raz po prostu w trakcie jazdy, raz po zgaszeniu i odpaleniu silnika lub po dłuższym postoju ) , na kompie u mechanika żadnych błędów... Problem z tymi komunikatami zniknął sam z siebie. Jakis czas później podczas jazdy przy wrzuceniu na tryb sport i wyższych obrotach (powyżej 3tys) samochód jakby odciął gaz i wpadly dwa komunikaty : 'Napęd awaria-prosze udac sie do serwisu ' oraz drugi 'Uklad regulacji prędkości obecnie niedostępny, patrz instrukcja ' ale po zgaszeniu oba komunikaty znikają i wszystko wraca do normy do momentu przekroczenia wyższych obrotów -wtedy sytuacja się powtarza, a po ponownym uruchomieniu znowu jest ok. Na codzień jeździłem przez jakiś czas po prostu nie przekraczając 3 tysięcy obrotow i jest ok, ale dzisiaj znowu wpadl komunikat adblue razem z check engine.. Na ten moment zostało mi jeszcze 500 km i nie wiem co z tym fantem zrobić. Myślę nad zakupem nowego lub uzywanego sterownika adblue ale nie wiem czy kupić taki sam czy szukać z innym oznaczeniem na końcu (moj wrzucam w fotkach podglądowych) . Podpowiedzcie co zrobić, od czego zacząć, za co się zabrać najpierw żeby i na wysokich obrotach nie było problemu z jazdą no i żeby ogarnąć to adblue. Prosze o pomoc
-
Gdzie znajduje się drugi czujnik temperatury płynu chłodzącego w Audi A4 B9 2.0 TDI?
2.0 TDI DETA
-
Gdzie znajduje się drugi czujnik temperatury płynu chłodzącego w Audi A4 B9 2.0 TDI?
Witam. Próbuje znaleźć czujniki, ale udało się zlokalizować tylko jeden z tylu.. Szukam już dobrą godzinę... Wie ktos może gdzie dokładnie znajduje się drugi? Audi a4 b9, 2017, 2.0 tdi
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
Zdecydowanie nr 1, przynajmniej tak mi się wydaje. Zwykłą stacyjka tez od razu nie odpalasz na opor tylko przechodzi to tak naturalnie na zaplon i następnie przekręcenie na odpalenie właściwe ? W każdym razie ja tak robię, w zimie szczególnie zeby świece się nagrzały, czasami przy większych mrozach nawet zaplon dwa razy a potem odpalam. Ale to chyba jak kto woli i kwestia indywidualnego wyczucia swojego auta ?
-
Wymiana dynamiczna czy statyczna w skrzyni biegów S-tronic Audi A4 B8?
Witam. Moja Audiczka wymaga wymiany uszczelki miski olejowej automatycznej skrzybu biegów (na serwisie stwierdzili, że się gdzieś tam lekko poci). Chcę to wymienić a pezy okazji olej w skrzyni. Posiadam skrzynie STronic 7 biegowa. Czy wymiana oleju powinna być dynamiczna czy statyczna? Audi a4 b9, 2017 rok, 2.0 diesel TDI Podrzucam VIN : WAUZZZF45HA099634 Może ktoś podpowiedzieć? Nie znam się na tym więc proszę o radę gdyż mechanik u którego miałem to robić właśnie powiedział, że niestety nie zrobi dlatego, że osiada maszyny do dynamicznej wyniany
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
No właśnie nie wiem, dlatego pytam ?
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
Jakiś pomysł jak temu zaradzic? Czy wymiana uszczelki raz na jakis czas po prostu?
-
Chłodzenie
A co w momencie kiedy odpalam zimne auto po dwudniowym postoju i od razu włącza się wentylator? Czy to normalne? Tak jakbym dlugo jeździł w wysokich temparaturach i silnik potrzebował chłodzenia
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
Witam. Po ostatnim serwisie kazano mi wymienić uszczelkę miski olejowej skrzyni biegów bo lekko zaczyna się pocić (skrzynia automatyczna, s-tronic). Pan mechanik zaproponował mi z taką usługę 1000-1200 zł. W tej cenie 650 zl to oryginalna uszczelka oraz olej. Proponowany olej do skrzyni przez niego to Ravenol (7 litrów). Proszę o radę czy jest to dobry olej? Czy cenowo jest to normalna cena? Czy przy wymianie oleju wymienia się również jakieś filtry itd? Jestem laikiem w temacie więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Pacjent Audi A4 B9, 2017rok, 2.0 diesel, 190KM Podrzucam VIN, może ktoś konkretnie bedzie umial dobrac mi wszystkie co potrzeba i oszacowac koszty VIN: WAUZZZF45HA099834
-
Odpalanie awaryjne A4 B9
Witam. Potrzebuje odpalić auto mamy awaryjnie czyli na kablach. Czy będąc dawcą prądu mam podpiąć się pod akumulator czy mogę pod punkty wyprowadzone pod maską?
-
Wymiana rozrządu
Witam. Mam dwa pytanka. 1.Kiedy należy wykonać wymiane rozrządu? Mam już ponad 115 tysięcy przejechane od nowości. 2. Kiedy wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów? Pacjent Audi a4 b8 2017 2.0 diesel 190 kk, automat
-
Poduszka po uderzeniu
Maska nie ruszona więc chyba nie bardzo, jedynie zderzak dostał lekko i grill. Nie znam się za bardzo na tym. Można sprawdzić w jakiś sposób czy nie odpaliło tych ładunków zawiasów maski?
-
Poduszka po uderzeniu
Witam. Włączyła mi si kontrolka poduszki powietrznej po lekkim uderzeniu przodem bez większych szkód. W załączniku zdjęcie. Jak to wyłączyć? Da się bez połączenia komputera? Nie mam dostępu do instrukcji
-
Audi a4 b9 2017 2.0 tdi 190km Olej silnikowy pierwsza wymiana
Witam. Zamierzam wymienić pierwszy raz olej od zakupu auta. Ostatnio był wymieniany przy 92 tysiącach przebiegu przez poprzedniego właściciela no a ja już trochę ponad 15tys mam na nim przejechane więc to i tak za dużo.. . Jaki olej silnikowy polecacie? Co najlepiej wlać? Macie jakieś propozycje. W warsztacie sugerują Castrol 5w30 wraz z filtrami powietrza, oleju i kabinowy - 800 zł, ale cena wydaje mi się trochę zawyżona. W każdym bądź razie lac to co było lane wcześniej czy brać coś innego, a może rzeczywiście przerzucić się na proponowany Castrol?
-
problem z odpaleniem
Dzięki bardzo, wszystko ogarnięte. Booster podpięty pod maską w wyznaczonych miejscach odpalił na strzała. Wszystko wróciło do normy ? Teraz będę pamiętać żeby wyłączać lampki ??
-
Rozładowany akumulator
Dzięki! Będę próbował
-
Rozładowany akumulator
Niestety nie. W opcje wchodzi tylko odpalenie na kable. Jestem za granicą więc ciężko też kogoś ogarnąć kto by miał kable i podjechał. Mam za to drugie auto z którym mogę ogarnąć odpalenie kablami, no ale są one w bagażniku i koło się zamyka. Od środka ciężko jest to zrobić bo trzeba by podnieść podłogę dość wysoko
-
Rozładowany akumulator
Ja mam pełen luz, a w poście było pytanie odnośnie bagażnika więc nie zostało zadane raczej bez potrzeby ? Tak czy inaczej muszę go otworzyć, wersja avant
-
Rozładowany akumulator
Jak bym nie musiał go otwierać to bym nie pytał.. Mam tam kable ??
-
Rozładowany akumulator
Jak bym nie musiał go otwierać to bym nie pytał.. Mam tam kable ??
-
Rozładowany akumulator
Świadomość mam, drzwi otwarte. Chodzi o otwarcie bagażnika - czytajcie że zrozumieniem. Mam tam kable potrzebne do odpalenia ? I już wiem że pod maską mogę podłączyć je pod punkty do tego służące ?
-
Rozładowany akumulator
Drzwi mam otwarte, chodzi o to jak otworzyć bagażnik