Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b9 2017 2.0 tdi 190km Olej silnikowy pierwsza wymiana


Adam1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam wymienić pierwszy raz olej od zakupu auta. Ostatnio był wymieniany przy 92 tysiącach przebiegu przez poprzedniego właściciela no a ja już trochę ponad 15tys mam na nim przejechane więc to i tak za dużo.. . Jaki olej silnikowy polecacie? Co najlepiej wlać? Macie jakieś propozycje. W warsztacie sugerują Castrol 5w30 wraz z filtrami powietrza, oleju i kabinowy - 800 zł, ale cena wydaje mi się trochę zawyżona. W każdym bądź razie lac to co było lane wcześniej czy brać coś innego, a może rzeczywiście przerzucić się na proponowany Castrol?

Edytowane przez Adam1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5 litra do 2.0 TDI ??? :facepalm: :co:  Tydzień temu zmieniałem i wlali mi 4,7 litra Shella 0W30 z normą 504.00/507.00, stan FULL !!!  6,5 litra to by chyba było pod korek :exclamation:

Przy wymianie koniecznie spuść stary olej otworem w misce olejowej ! W warsztacie mechanikowi który mi wymieniał oczywiście nie chciało się odkręcać osłony od spodu i wysysał olej od góry przez otwór na bagnet. Uparłem się że ma spuścić od dołu i tyle, nie był zadowolony ale nie miał wyjścia. Po odkręceniu śruby w misce olejowej okazało się że spłynęło jeszcze ponad pół litra starego oleju i wielce zdziwiony przyznał że miałem racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MiruK napisał:

6,5 litra do 2.0 TDI ??? :facepalm: :co: 

Kliknij na podwieszony link i go otwórz. Ostatni wpis, który widzisz dotyczy 3.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakby ktoś nie doczytał  ....   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...