Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może trywialne pytanie ale jak to robicie przy odpalaniu

1) wciskacie zapłon, potem pedał stop i raz jeszcze zapłon co powoduje zapalenie

2) czy po wejściu do auta pedał stop i odrazu zapłon co powoduje zapalanie

 

Jak prawidło powinno się robić ? i czy w ogóle ma to znaczenie?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Ja wciskam pedał hamulca i od razu rozruch silnika. Nie ma nigdzie zalecenia uruchamiania najpierw zapłonu. W zimie gdy temperatura spadnie i świece żarowe muszą być  aktywowane, można zaobserwować niewielkie opóźnienie między wciśnięciem przycisku start a pracą rozrusznika. Sterownik silnika sam decyduje kiedy dać napięcie na zacisk 50.

Opublikowano
  • Autor

no właśnie nie widziałem nigdzie w instrukcji takiej informacji

Opublikowano
31 minut temu, RALF76 napisał(a):

2) czy po wejściu do auta pedał stop i odrazu zapłon co powoduje zapalanie

ja tez ten sposob :)

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Koalakm napisał(a):

a tez ten sposob :)

to teraz zrób pierwszy sposób jutro rano na zimnym silniku i napisz  odczucia :)   czy jest jakaś różnica w odpalaniu (bo u mnie 2 sposób powoduje że wał robi z 2 obroty więcej - "tylko na zimnym i po postoju co najmniej 24h", na ciepłym nie ma znaczenia (czytałem gdzieś info od handlarzy że te silniki tak mają  ale nikt na forum o tym nie pisze)

włącz zapłon na 3-4 sek zanim zamkniesz drzwi i potem odpal :)

 

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
7 minut temu, RALF76 napisał(a):

to teraz zrób pierwszy sposób jutro rano na zimnym silniku i napisz  odczucia :)   czy jest jakaś różnica w odpalaniu (bo u mnie 2 sposób powoduje że wał robi z 2 obroty więcej - "tylko na zimnym i po postoju co najmniej 24h", na ciepłym nie ma znaczenia (czytałem gdzieś info od handlarzy że te silniki tak mają  ale nikt na forum o tym nie pisze)

włącz zapłon na 3-4 sek zanim zamkniesz drzwi i potem odpal :)

heh oki postaram sie pamietac jakos

Opublikowano

U mnie bez różnicy.  

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, patryciusz napisał(a):

U mnie bez różnicy. 

po nocy próbowałeś?

Opublikowano

Nie widzę różnicy, dwa obroty wału i chodzi. 

Opublikowano
  • Autor

ok

Opublikowano

u mnie jest różnica . możliwe że wpływ ma lekko zmęczony akumulator

opcja 1 daje lepszy efekt

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

Hamulec , potem   przycisk . 

Edytowane przez dekiel 13

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

u mnie jest różnica . możliwe że wpływ ma lekko zmęczony akumulator

opcja 1 daje lepszy efekt

no właśnie, różnie reagują auta, od nowości masz aku?

dalej nie wiem czemu to daje lepszy efekt przecież aku się nie podładuje - może kwestia obciążenia aku w momencie rozruchu innymi systemami

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
W dniu 22.09.2023 o 17:42, patryciusz napisał(a):

U mnie bez różnicy.  

masz nowy aku? chip?

Opublikowano
4 godziny temu, RALF76 napisał(a):

od nowości masz aku?

 

Tak , 

Opublikowano

U mnie jest różnica na zimnym i zawsze staram się najpierw włączyć zapłon, a po 3-4 sekundach hamulec i odpalam.Wtedy pali od strzała. Jak od razu zapalam to jakby dłużej kręci zanim zapali,  to nie jest jakaś duża różnica, no ale jest. Akumulator mam jeszcze fabryczny.

Edytowane przez MiruK

Opublikowano
  • Autor

to czekamy jeszcze na info od patryciusza lub kogoś inngo aby dał info jaki ma aku? jeśli nowy to może jakiś trop..

widziałem gdzieś na innych forach że rozrusznik musi mieć odpowiednią prędkość aby komp wysterował zapłon silnika co przy słabym aku może dawać taki efekt (może master Muskel1 potwierdzi/zaprzeczy),

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
3 godziny temu, MiruK napisał(a):

U mnie jest różnica na zimnym i zawsze staram się najpierw włączyć zapłon, a po 3-4 sekundach hamulec i odpalam.Wtedy pali od strzała. Jak od razu zapalam to jakby dłużej kręci zanim zapali,  to nie jest jakaś duża różnica, no ale jest. Akumulator mam jeszcze fabryczny.

u mnie podobnie - fabryczny akumulator. W lecie nie ma różnicy, w zimie, nawet stojąc w garażu potrafi dłużej pokręcić. Dlatego również najpierw zapłon na 3-4 s a potem odpalam.

Opublikowano

Nie mam jeszcze stary akumulator. 

W zimie przy -10 po całej nocy też zapalał od razu.

  

Opublikowano
  • Autor

ma ktoś zrobiony chip tuning?

Edytowane przez RALF76

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.