Treść opublikowana przez ironman155
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy gazowaniu na półsprzęgle
Jakby ktoś się zastanawiał winna była górna osłona silnika
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów
Witam, ostatnio w mojej B6 1.9TDi AWX słychać dziwny dźwięk. Samochód jest na biegu jałowym, gdy obroty spadają słychać dziwny dźwięk: 317877828_5662061987244943_2266809725603113307_n.mp4
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy gazowaniu na półsprzęgle
Słychać ten dźwięk jak spada z obrotów... Bieg nie jest zapięty, sprzęgła nie dotykam, tylko gaz wciskam. Czasem ten dźwięk jest długi czasem krótki 317877828_5662061987244943_2266809725603113307_n.mp4
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy gazowaniu na półsprzęgle
Przyszło mi jeszcze do głowy czy to w ogólne jest zależne od biegów i wychodzi na to, że chyba nie. Czy taki dźwięk może wydawać pompa od wspomagania?
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy gazowaniu na półsprzęgle
Ten dźwięk jest dość ciężko wywołać, pojawia się też czasem losowo, nawet przy hamowaniu, ale przy wciśniętym do połowie sprzęgle zawsze i wydaje mi się też, że tylko przy niskich obrotach, bo jak ruszam z większą ilością gazu to go nie ma, a gdy delikatnie to się pojawia. Tak jakby gdy samochód wpada w większe wibracje. Nie mam kompletnie pomysłu od czego to może być. W kabinie słyszalny jakby z lewej strony, nie z środka (tunelu), ale to może być mylne wrażenie...
-
[1.9 TDi AWX] Dziwny dźwięk przy gazowaniu na półsprzęgle
Witam, ostatnio w mojej B6 1.9TDi AWX słychać dziwny dźwięk. Gdy mam wrzucony bieg i sprzęgło wciśnięte do połowy podczas dodawania gazu słychać dosłownie trrrrrrrr i po chwili ustaje. Spotkał się ktoś z czymś takim? Dwumas nowy, sprzęgło docisk nowe, poduszki silnika oraz skrzyni nowe
-
Roleta elektryczna sedan
Próbowałeś smarować prowadnice? Może się ślizg przycina
-
Moduł zegara radiowego z Audi B8
Witam, ostatnio walcze z problemem modułu zegara radiowego w mojej B6. Słyszałem, że można wsadzić moduł z B8. Pasuje to? Mój ma numer: 4B0 919 145A UTS. Podejmował ktoś temat?
-
110Ah kończy żywot po 12 latach, Varta czy Autopart?
Polcam Molla, a tak naprawdę zależy czy akumulator to "leżak" czy też nie. Najlepiej kupować stacjonarnie i obadać przed zakupem czy dany egzemplarz posiada dane parametry. Jeżeli wszystko będzie zgodne z opisem to każdy aku będzie służyc czy to Varta, Bosch czy Moll. Mam znajomego pracującego w sklepie motoryzacyjnym i mówił, że akumulatory potrafią już z hurtowni przyjechać szroty.
-
Listwy drzwi S-line
Cześć, zamawiał ktoś zamienniki listew drzwi z allegro? https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b6-b7-s4-s-line-sedan-avant-listwy-na-drzw-7440234975 Jestem ciekawy jak to wygląda na żywo w praktyce.
-
[AWX SMIC] B6 1.9 montaż drugiego ic
Siema, szukam.osoby, która dokładała drugi intercooler boczny do B6 1.9TDi AWX. Z jakiego modelu dobrać drugi ic? Jak z montażem?
-
AWX quattro
Witam, szukam osoby, która wrzucała quattro do B6 z silnikiem AWX. Jakiej skrzyni szukać? Czy będzie pasować pod mój silnik P&P? Czy zestaw sprzęgła podejdzie z mojej GBQ?
-
Kolorystyka wnętrza
granatowe wnętrze to Maritim, a z dostępnością jest różnie, zależy co potrzebujesz, ale na pewno trudniej niż czarne czy swing...
-
Piszczy po wymianie sprzęgła
Możliwe, że gdy układ nie jest odpowietrzony to stuka luźna łapa w skrzyni, ta którą popycha wysprzęglik?
-
Piszczy po wymianie sprzęgła
Możliwe, że 2 mm większe sprzęgło może to powodować? Niby numer sprzęgła zgadza się z oryginałem, ale na aukcji rozmiar jest napisany 230 mm zamiast 228 mm...
-
Piszczy po wymianie sprzęgła
Witam, wczoraj w swojej B6 1.9 TDi AWX 2002 r. zmieniłem sprzęgło, dwumasę, docisk, tuleję, uszczelniacz na wale i zalałem nowy olej do skrzyni biegów (oznaczenie GBQ). Zestaw sprzęgła LUK, uszczelniacz Elring, olej Ravenol. Po złożeniu zestawu odpaliłem silnik i coś strasznie piszczy. Części dobrane po ETCE, zgadzają się z częściami zdjętymi z auta. Spotkał się ktoś z takim problemem?
-
Intercooler centralny B6
a gdy zaloze zderzak sline? czy nie ma znaczenia?
-
Intercooler centralny B6
Cześć, montował ktoś z Was intercooler centralny pod zwykły zderzak? Jakie wymiary będą odpowiednie, aby nie ingerować w belkę? Celuje w 200 km (1.9 AWX)...
-
Jakie szpilki?
Jeżeli dali je w zestawie z felgami oznacza to, że śruba ma odpowiedni stożek, który wpasowuje się w otwór, a Ty chcesz dać inną szpilkę, która ma inny kąt stożka i nie będzie przylegać całą powierzchnią do ściany otworu w feldze? Trochę to nielogiczne
-
AUDI a4 b7 świeci trzecie światło stop i klocki hamulcowe
Najszybciej to multimetrem, lub rozebrać i przepatrzeć czy jakiś fragment obwodu nie wygląda na przyjarany lub zimny lut
-
AUDI a4 b7 świeci trzecie światło stop i klocki hamulcowe
sprawdź czy gdzie nie ma przerwy w obwodzie, ewentualnie czy czujnik stopu jest sprawny, pamiętam też, że kiedyś miałem taką sytuacją jak mi się spaliła żarówka w lewej tylnej lampie
-
Podłokietnik z C5
Siema, wsadzał ktoś do B6 podłokietnik z Audi C5?
-
B6 AWX intercooler centralny
Myślałem również nad IC od B8 660X140X60, nie chce też drastycznie zwiększać układu co by laga nie było
-
B6 AWX intercooler centralny
Witam, przymierzam się do chip'a mojego AWX, chciałbym wymienić intercooler na centralny i moje pytanie: czy ten wystarczy dla mocy około 170km? Wymiary rdzenia: Szerokość: 570 mm Wysokość: 130 mm Grubość: 55 mm
-
Roleta elektryczna sedan
pin 2 we włączniku rolety można sobie odpuścić używasz tylko pinów 1, 3, 4 i 6, podświetlenie przycisku bierzesz mostkując przycisk esp i tyle... jeżeli jednak chcesz się dowiedzieć jak to było montowane oryginalnie to mam gdzieś schemat