Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tohn

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tohn

  1. tohn opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam Od jakiegoś czasu moja niunia ma taką przypadłość,że zaczęła hałasować przy wkręcaniu się na wysokie obroty tj. powyżej 2000 obr.. Chodzi o to, że słychać mocno pracę silnika,tak jakby był bez osłony. Przy naprawianiu innej usterki,po odłączeniu przepływomierza, autko fakt że było bardzo mulaste,ale za to przy wysokich obrotach było cichuteńkie w porównianiu z tym co się dzieje przy podłączonym przepływomierzu. Domyślam się, że sama przepływka nie ma z tym nic wspólnego, lecz coś na co przepływka ma wpływ. Pomóżcie, co to może być. Dodam,że poduszki silnika wymienione na Lemfordera oraz od jakiegoś czasu jest nowa plecionka. Pozdrawiam
  2. tohn odpowiedział(a) na tohn temat w 1.9TDI
    A może to koło dwumasowe ? Po zgaszeniu zawsze zatrzęsie budą,przypominam, że poduchy silnika wymienione,plecionka nowa - zredukowała drgania,jednak na kierownicy nadal są wyczuwane i sporadycznie drży buda. Dodatkowo przy ruszaniu buczenie z przodu,spod maski,nie szarpie,jedynie na 2 biegu muszę jechać prawie na pół sprzęgle, bo w przeciwnym razie szarpie,potrafi nawet zgasnąć. Czasami żeby do tego nie dopuścić muszę wrzucić na jedynkę, gdzie auto spokojnie powinno dać radę na dwójce.Proszę o pomoc bo niedługo urlop i chcę wyjechać w dłuższą trasę a nie chciałbym mieć niemiłej niespodzianki. Pozdrawiam
  3. tohn odpowiedział(a) na tohn temat w 1.9TDI
    wymieniłem łapę oraz poduszki i nadal bez zmian
  4. tohn opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Problem mojego autka polega na tym,że wrzucając na 2 bieg mam szarpanie,bez wciśnięcia odpowiednio mocniej pedału gazu potrafił nawet zgasnąć.Gdy dodam znacznie mocniej gazu na pół sprzęgle,szarpnięcia nie ma,także wówczas gdy jestem znacznie rozpędzony i wrzucę na 2 bieg,nie czuć najmniejszego szarpnięcia.Problemu nie ma na innych biegach.Mam do wymiany poduszki silnika oraz lewą łapę skrzyni bo jest pęknięta.Czy to może być ta przyczyna? Pozdrawiam
  5. Teraz jak będę wymieniał filtr to zamienie na uszkodzony wąż,bo nie mam już do tych ludzi zaufania-jedno robią a drugie psują.Wąż udało mi się kupić na allegro za 30zł,więc chociaż to jest pocieszające.Pozdrawiam
  6. Z tym gwizdem okazało się,że jest dziura w wężu intercoolera i przy obicążeniu słychać gwizd.Wąż został uszkodzony przez mechanika,który wymieniał mi filtry.Dziura jest nad filtrem paliwa.Wcześniej zauważyłem już olej na filtrze ale myślałem,że to wina filtra a okazuje się,że to olej z węża,który wypłwał z niego.Teraz pozostało mi szukać węża na allegro,bo w ASO zaśpiewali 354zł
  7. czyli wstawie turbo od 130KM,to autko będzie miało te 130 czy trzeba jeszcze bawić się w chipowanie?
  8. z tymi chipami to różnie później bywa
  9. Nie dymi z wydechu.Odsłuchanie nie daje efektów ponieważ na postoju nie ma tego zjawiska,dopiero zaczyna się gdy silnik jest obciążony,podczas jazdy.Logi może zrobię dopiero w środę,bo narazie facet nie ma czasu.Znajmomy sugeruje,że zrobiła się dziurka w turbinie i dlatego ten mocny gwizd.Zauważyłem też niewielkie oczadzenie obok termostatu,nie wiem czy to coś ma wspólnego.Jestem laikiem w dziedzinie mechaniki itp, dlatego mam pytanie jeżeli będę musiał jednak zająć się turbiną to mogę wstawić mocniejszą np 130KM,czy to ma sens? pozdrawiam
  10. Witam Szukałem na forum ale nie mogę znależć. Otóż wracałem dzisiaj z dłuższej trasy i w pewnym momencie od 2tys. obrotów usłyszałem narastający głośny gwizd,do maksymalnego poziomu przy 3tys.,a później gwizd słabnie.Nie występuję to na pierwszym biegu oraz na biegu jałowym (wciskałem pedał gazu i nawet do 4 tys. obrotów było w porządku). Natomiast jeżeli bardzo delikatnie przyspieszam to wówczas gwizdu nie słychać.Moc nadal jest taka sama.Sprawdzałem stan przewodów i nie ma żadnej dziury. Przebieg 240 tyś, z autopsji wiem,że nierealny,zapewne jest większy. Czy to koniec turbiny??? Proszę o pomoc,pozdrawiam
  11. Witam serdecznie Od maja jestem szczęsliwym posiadaczem A4 Avant 1,9 TDI rocznik 98.Liczę na pomoc wszystkich dzięki informacjom na tym forum

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.