Treść opublikowana przez szaryy
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
widać je na tym zdjęciu? Jeżeli tak to zaznacz proszę które. Skoro są wentylacyjne to raczej nie powinno się ich oklejać?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
o które kratki chodzi bo nie jestem w temacie?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Szanuję każdego car audio makera. Po około 17h rozkmin, rwania plastików, pociętych łap, efekty, a raczej ich deficyt widać poniżej. Do końca zostało tylko zarobienie końcówek kabli, dokończyć oklejanie bagażnika, pociągnięcie sygnału do wzmaka z tylnego ori wzmacniacza, delikatna poprawka drzwi kierowcy, pociągnięcie zasilania i sygnału do nisko tonowego, oraz jego montaż w boczku, kable do tweetów, bezpiecznik do kabla zasilającego wzmak przy aku, masa do nowego wzmaka, montaż wnętrza
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
@cysiek18 nie korci Cię żeby zquattrować wóz?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Czekam na odbiór drugiego samochodu od tapicera i jadę z tym tematem. W końcu będzie na czym słuchać kolęd
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
siemka, wydech kompletny robisz? Przewinąłem na poprzednią stronę i pisałeś tam o środkowym ale nie ma wzmianki o pozostałej części wydechu. Pozdro mistrzu, śliczny masz ten wóz
-
A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1
piękna sprawa!
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
siemka, udało się zrobić logi. Łap i czekam na Twój komentarz w kwestii porównania naszych turbaw. Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
-
A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1
Siema, co tam słychać w temacie?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Hejo, Mała aktualizacja. Wrzucam to, co chopy lubią czyli kreski . Jak już wcześniej pisałem, super jest to, że nie trzeba dużo czekać aż ta hybryda wstanie. Już od 2500 jest całkiem przyjemnie, problemem natomiast jest trakcja. W lecie powalczymy z tym tematem. Pomalowałem również dekielki od 17", z efektu jestem zadowolony, chociaż i bez nich a4 dla mnie ładnie wygląda Udało się również zamontować radio rnse ze zmieniarką z aliexpres. Całość współpracuje za***iście, pogorszenia jakości dźwięku względem concerta nie zauważyłem, ba, nawet wydaje mi się, że jest lepiej! A nawet jeżeli to placebo to jest plan na delikatny upgrade zestawu car audio.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
co tam słychać w temacie?
-
A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1
ten Vfiz śni mi się po nocach
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
wszystko ma swoje plusy i minusy. Nagrałem sobie jak to przyśpiesza. Znam czas ale się nie pochwalę bo jest tragiczny Niestety dokładność pomiaru jest raczej ok bo miałem 10hz odbiornik GPS qstarz bt-q818 sparowany z aplikacją Torque. https://youtu.be/mv3cyUSb2E8
-
Gdzie zamontowaliście wzmacniacz
Siema, Moglibyście podzielić się zdjęciami gdzie zamontowaliście dodatkowy (nie ori) wzmacniacz? Będę wdzięczny
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Mija drugi tydzień po stojeniu u Łukasza. Dużo km nie zrobiłem bo około 300 ale za każdym razem jak wcisnę gaz towarzyszą mi 2 uczucia. Pierwsze to zachwyt- jak fajnie względem serii to jedzie, a drugie to delikatna irytacja względem braku trakcji na 2 biegu. Napiszę cokolwiek więcej odnośnie strojenia. Do Łukasza miałem około 220km, po złożeniu wszystkiego (rozrząd, hybryda, dsmic, dp i podstawowy osprzęt) był to dziewiczy trip samochodu. Na miejscu okazało się, że nie zamontowałem uszczelki spływu oleju z turbo i przepływka pokazywała błędne wartości- to też udało się wymienić na miejscu. Po wstępnym ogarnięciu auta, zmierzyliśmy go na seryjnym programie+ hybryda, dp, dsmic. Wykresy wrzucę w przyszłym tygodniu, jak zmierzę wagę kolumbryny. Samo strojenie poszło gładko, od razu było widać, że to nie pierwsze 1.8T które robił. Gość wzbudza zaufanie do tego stopnia, że jak mówi, ze pasowałoby wymienić przepływke to Ty nie zastanawiasz się, nad tym, czy chce Ci wcisnąć przepłwke tylko dziękujesz Łallahowi, że miał coś takiego na stanie. Zagwozdkę mieliśmy z przeładowaniem turbo, po wprowadzeniu korekt, turbo dalej przeładowywało. Dostałem zalecenie żeby poluzować sztangę turbiny. Może w przyszłym tygodniu zrobię jeszcze raz logi, zobaczymy jak to będzie wyglądać i jeżeli trzeba będzie to postaram się to zrobić, chodź bez jej wyciągnięcia będzie to za***iście trudne. Czujnik temperatury wody mi się chyba sypnął- wskazówka na wyświetlaczu leży i odpoczywa, pomimo rozgrzanego silnika.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Ciekawe jak mocowo wyjdzie u Ciebie bo wydaje mi się, że cały setup powinien 250 bez problemu obsłużyć. Będziesz to stroił u łukasza? Ja jestem bardzo zadowolony ze stojenia u niego. Pamiętaj żeby przed programem sprawdzić profilaktycznie przepływkę, n75, dv, szczelność układu itd żeby nie wyszły kwiatki na strojeniu.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Cześć, super lecisz z tematem. Jak masz już turbo odkręcone to sprawdź czy nie masz poluzowanych śrub od kolektora wydechowego. U mnie akurat były i trochę mi zajęło ogarnięcie skąd się wziął dźwięk jakby obróconej panewy
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Witam, witam. Czas na drobną aktualizację która oczywiście nie obyła się bez drobnych (na szczęście) perturbacji. Po otrzymaniu hybrydki od geremiego zabrałem się za składanie wszystkiego. Na pierwszy ogień poszła oczywiście turbina z nowymi uszczelkami połączeń dp-turbo i turbo- kolektor. Nie ma się tutaj co więcej rozwodzić ale musicie sobie wyobrazić stan mojego umysłu po usłyszeniu tego co poniżej po pierwszym odpaleniu na hybrydzie Pierwszą myślą było, że z rozrządem coś popierdzieliłem i jest duży problem. Na szczęście z rozrządem okazało się być wszystko okej. Zacząłem rozkręcać tipa, później turbo żeby zlokalizować źródło tego nieprzyjemnego dla ucha dźwięku. Sprawdziłem nowe uszczelki, może za słabo dokręciłem śruby i to one wpadały w jakiś rezonans. No nie, wszystko było tam okej. Konsultacja z geremim i okazało się, że poluzowały mi się śruby kolektora wydechowego. Zdecydowana większość była luźna! Nie wiem dlaczego, bo przecież nie ruszałem tych nakrętek a przed demontażem turbiny nie było tego dźwięku no ale dokręciłem wszystkie i cisza Byłbym zapomniał. Na początku myślałem, że turbo jest pęknięte (zdjęcia na początku tematu), okazało się, że to po prostu odlew. No tak, tam nie było pęknięcia ale w żeliwie było.
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Niestety jeszcze nie
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Cześć Pany i mam najdzieję zaglądające na a4 klub Panewki, Czekając na hybrydyzację mej turbo wymieniłem rozrząd, wyczyściłem intercoolery, wyrzuciłem kombizawór i w końcu coś zacząłem skręcać- DP i prawy IC. Po 100k km uszczelka ori pompy wody trochę puszczała co widać na zdjęciu.
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Sam robiłem. Odkręcenie pasa przedniego+turbo zajęło mi pewnie z 7h Dzięki!
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Fałszywy alarm, na szczęście turbinka nie ma pęknięcia a i jej demontaż przeszedł bez większych perturbacji.
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
dopiero będzie robiona u geremiego