Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

protoss

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez protoss

  1. Ok więc próbuje pierwszy raz użyć programu VCDS do zczytania błędów. Którą opcje wybrać po podłączeniu interfejsu do auta? "Auto-Scan"? Czy coś w opcjach przed skanowaniem trzeba ustawić?
  2. Nie ale kupiłem sobie interfejt W niedziele się podłączę i spróbuje zczytać VCDSem
  3. A wiec sytuacja wygląda u mnie następująco. Po powrocie z trasy umówiłem się do ASO w celu diagnozy co się dzieje z moim autem. W ASO wykryli dwa błędy - błąd ciśnienia na turbinie oraz błąd AD blue. Dopytali też czy auto było chipowane. Kiedy uzyskali odpowiedź twierdzącą skierowali mnie do Pana od chipa ponieważ zasugerowali że mogły się rozjechać mapy. Jeśli będę miał pewność że to nie chip tunning to prosili o kontakt i umówienie na dalszą diagnozę - będą diagnozowali to cały dzień kolejno odłączając podzespoły. Pan od chipa sprawdził i powiedział że jest błąd ciśnienia na turbinie i nic więcej nie powie bez dogłębnej diagnozy - trzeba by auto zostawić na cały dzień a mapy się nie rozjechały jak to twierdzili w ASO. Postanowiłem więc dalej umówić się do ASO - niech sprawdzają i ewentualnie naprawiają. Na ten moment jestem trochę spychany ale zamierzam sprawę dopilnować i dokończyć. Mam nadzieję że moja historia się komuś przyda i będzie pomocna. Dam znać oczywiście dalej jak to się rozstrzygnęło.
  4. No i super Oby pomogło innym Ludkom
  5. Muskel1 - dzięki za korektę. Cholera nie mam już takiej możliwości :/ Chyba jednak faktycznie będę musiał się w przyszłości zaopatrzyć w jakieś interfejs i program VCDS
  6. Masz rację. Zwłaszcza że jutro trasa z rodziną - 300 km :/ Jak by nie mogły wyskoczyć po powrocie
  7. Tak sprawdzał i nie było żadnych błędów
  8. Numer części to 8W0 907 063 DG
  9. Obyś tak było... Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź:/ Pan Elektronik zczytał dwa błędy: błąd grzałki VOX1 lub błąd związany z Ad Blue - chyba sądalambda. Obydwa zostały skasowane. Twierdził że jeden z nich jest fałszywy a drugi wiarygodny. Dzisiaj zmieniałem opony z letnich na zimowe. Przed wulkanizatorem lampka check engine cały czas się paliła. Następnie jadąc do Pana Elektronika wyskoczył komunikat - sprawdź cieśnienie w oponach. Zatrzymałem się, zapisałem nowe ciśnienie w MIMI i jak na złość check engine zniknął. Czekam teraz aż auto ostygnie i jeszcze na zimnym ten błąd spróbuje wywołać. Mam mieszane uczucia co do jutra ale chyba zaryzykuje i pojadę te 300 km... tfu tfu
  10. Nie ma za co przepraszać. Bardzo dobrze, że napisałeś co to może być. Dziękuje Ci bardzo za szybko reakcje. Jutro już jestem umówiony u znajomego Szwagra który zczyta ten błąd i ustali co to jest. Od rana też będę dzwonić po serwisach i spróbować się wbić to naprawić. Cholera jasna akurat przed trasą coś takiego musiało nastąpić
  11. No to mnie teraz zmartwiłeś. Skąd ta pewność że akurat jest to skrzynia biegów?
  12. Dziękuje Ci za info. Za drogo chyba aby sprawdzić tylko numer części. Może w przyszłości sobie pozwolę aby się tym pobawić.
  13. Muskel1 jeszcze nie próbowałem się tam dostać. Nie miałem za bardzo czasu na zabawę. A mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego oprogramowania VCDS? Można skądś je pobrać w sieci czy raczej to droga licencja? Dodatkowo aby się podpiąć kompem to trzeba pewnie mieć specjalny interfejs prawda?
  14. No właśnie o tym samym pomyślałem dlatego dopytałem Kolegi
  15. A jak próbujesz zaktualizować mapę, przez menu ukryte czy przez zwykłe dostępne po naciśnięciu przycisku Menu?
  16. Genialna i pomocna odpowiedź
  17. Ja mam dokładnie taki sam komunikat ale występuje on bardzo rzadko i przeważnie na zimnym silniku. Objawia się tak że przy bardziej mocniejszym ruszaniu, pojawia się taki komunikat i auto traci moc. Jak wyłączę silnik i uruchomię na nowo to problem znika. Dzieje się na szczęście sporadycznie aczkolwiek jest to upierdliwe. W ASO powiedzieli mi że dopóki tego błędu nie wywołam to nie są w stanie nic zrobić 😕 Brak pomysłu co z tym dalej - czekać aż będzie się częściej błąd pojawiać i pojechać do ASO? Sytuacja trochę się u mnie pogorszyła a pojutrze jadę z rodziną w trasę - 300 km dlatego chce Was dopytać. Wczoraj w sobotę (26-11-2022) miałem do przejechania krótki dystans - około 5 km. Po wyjeździe z podwórka na zimnym silniku pojawił się komunikat: Poczym auto traciło moc (chyba komputer "zabronił więcej mocy").Po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu komunikat zniknął i auto odzyskało moc. Następnie po przejechaniu 2-3 km to samo. Po chyba 3cim takim incydencie jak już się silnik trochę rozgrzał to komunikat przestał się pojawiać ale zapaliła się na żółtko kontrolka check engine. Z tego co Koledzy pisali wyżej to albo czujnik ciśnienia oleju albo czujnik ciśnienia turbiny. Niestety nie wiem czy w ASO znajdzie się miejsce jutro na naprawę a w trasę muszę jechać. Wiem że to trochę wróżenie z fusów ale może ktoś miał podobny przypadek i miał trasę z takimi przygodami i może potwierdzić że można spokojnie jechać i po powrocie to naprawić?
  18. Nie no najpierw spróbuje się do tego dostać
  19. No tak przeglądam Twoje wypracowanie. No nic będę z tym walczył pewnie dopiero w weekend Dam znać jak poszło
  20. Ło matko... Dziękuje Ci za lekturę chyba nie tylko do poduszki. Spróbuje się do tego dostać ale trochę się boję że dobierając się coś popsuje :/
  21. A gdzie go szukać w moim samochodzie? Może faktycznie spróbuje się do niego dostać i odczytać numer. Jest on łatwo dostępny czy zakopany gdzieś głęboko w samochodzie?
  22. steve69 - dziękuję za koretkę. Muskel1 czyli BCM1 jest odpowiedzialny za czujniki cofania? Ok jeśli tak to czy jest możliwość spisania ten części jakoś bez komputera? Nie posiadam takiego oprogramowania żeby to zczytać. Czy ten numer który podałem nie jest na 100% numerem części mojego modułu? Jeśli bym wiedział który to sterownik to oczywiście że bym kupił używany tylko jak napisałeś muszę mieć 100% pewności że to pasujący numer części. :/
  23. Trochę się pogubiłem w tym wszystkim już. W ASO po wczorajszej wizycie powiedzieli mi że używany MCE może mieć inna obudowę i nie pasować do konkretnego modelu samochodu dlatego zalecają zakup nowego dedykowanego pod konkretny model(trochę według mnie brak w tym logiki). Dodatkowo Pan nawet nie podłączał się komputerem pod auto tylko coś tam spojrzał w swój monitorek i powiedział że w moim aucie są dwa sterowniki MCE - przedni i tylni... Trochę mnie to zaskoczyło, to którego ja teraz sterownika szukam? Po spojrzeniu na monitor napisał mi numer części: 8WO 907 063AH Czy to prawda że faktycznie dany sterownik może nie pasować i jak to On powiedział przyjadę zapłacę za kodowanie i potem odjadę ze swoim MCE zakodowanym ale nie zamontowanym w moim Audi?
  24. Podziękował Bohaterze. Pozdrawiam
  25. Muskel1 a tak przy okazji - słucham muzyki z karty SD i tam jest exFAt - czy taką kartę też lepiej sformatować na FAT32 czy przy multimediach to już nie ma znaczenia - muzykę mam w plikach *.mp3

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.